دوستان عزیز در مجموع تاکنون ۹۰ داستان تصویری شده است ۴۰ داستان کوتاه و ۵۰ قسمت هم شاهنامه برای کودکان تولید شده است.هر روز یک داستان به این مجموعه اضافه می شود.
لطفا با نظرات خود به ما انرژی دهید

 

قصه کودکانه با ۴۰ رمان کودکانه جذاب و جدید

ما در این مقاله سعی کردیم در ابتدا قصه های کودکانه را که بسیار شیرین هستند را از زبان کودکان بازگو کنیم و تلاش ما برای است که داستان ها را به صورت کاملا جذاب و شنیدنی در اختیار شما قرار دهیم
خب این بخش برای کودکان هست

اما در مقاله بخشی را اختصاص دادیم به والدین عزیز تا دید بهتری نسبت به قصه شیرین کودکانه پیدا کنند و با موارد زیر آشنا شوند :

  • نمونه قصه های کودکانه
  • یک قصه کودکانه خوب چه تأثیری روی کودک می‌تواند بگذارد؟
  • آیا قصه کودکانه قدیمی هم موردپسند کودکان امروزی است؟
  • فوایدی که قصه کودکانه آموزنده می‌تواند بر رشد شخصیتی کودک داشته باشد.

چرا قصه گویی برای کودکان مهم است؟

همان طور که می دانید در دنیایی زندگی می کنیم که به کمک اینترنت با سرعت بسیار فراوانی در حال رشد و پیشرفت است به همین خاطر ابزارهایی که برای استفاده از آن ها به وجود آمده است کم کم ارتباط کودک و والدین را کمرنگ و کمرنگ تر می کند به همین خاطر گفتن قصه های کودکانه قدیمی می تواند راه خوبی برای ایجاد ارتباط و آموزش درس زندگی به کودکان است.

با این وجود دلایلی را بیان می‌کنیم که به شما کمک می کند اهمیت گفتن قصه های کودکانه را بهتر درک کنید و در نهایت بتوانید از آن ها برای ارتباط بهتر با کودک خود استفاده کنید.

۱٫آموزش اخلاقیات به کودک شما

داستان ها می توانند روشی بسیار عالی برای یاد دادن چیزهای خوب و بد به کودک شما باشد با ان وجود نتیجه گیری که در اخر داستان ها و قصه ها وجود دارد کودک شما را با پایان خوب و بد آشنا می کند و ذهن او را به داشت اخلاق برنامه ریزی می کند.

۲٫قلقلک دادن احساسات

زمانی که شما داستان هایی را برای کودک خود می خوانید در اصل احساساتی مانند، شجاعت، ترس، غصه، شادی، غرور ، اعتماد به نفس به کودک خود یاد می دهید تا در نهایت در زمان بزرگ سالی بتواند به بهترین شکل ممکن آن ها را مدیریت کند.

۳٫پرورش خلاقیت

زمانی که شما داستان هایی را برای کودک خود بیان می کنید او هم زمان آن ها را تصویرسازی می کند که این موضوع می تواند خلاقیت کودک شما را پرورش دهد.

۴.فعالیتی سرگرم کننده

اگر گفتن داستان به بهترین شکل باشد می تواند موضوعی سرگرم کننده برای کودک شما باشد به همین خاطر او هر شب منتظر می ماند تا شما برای او قصه ای تعریف کنید. با این وجود شما حتی می توانید از این موضوع برای دادن پاداش به فرزند خود استفاده کنید و او را تشویق به انجام کارهای خوب کنید.

مزیت خوبی که داستان سرایی دارد این است که محدودیت زمانی و مکانی ندارد که این موضوع باعث می شود هر زمان کودک شما از چیزی خسته شد داستانی برای او تعریف کنید. گاهی ممکن است شرایطی پیش بیاید که بخواهید داستان هایی را برای کودک خود تعریف کنید . به طور مثال زمانی که بیرون رفته اید و کودک شما حوصله بازی ندارد و یا به هر دلیلی مجبور شده اید در خانه بمانید و یا حتی در هنگام مسافرت می توانید از داستان ها کمک بگیرید.

مطلب پیشنهادی : صد رمان برتر جهان

نمونه قصه کودکانه

در این بخش برای شما عزیزان ۴۰ داستان رمان کودکانه را آماده کرده ایم که بسیار زیبا و جذاب می باشد و این داستان ها برای اولین بار در ایران منتشر می شودنظرتان اینجا کلیک کنید