موفقیت با نویسندگی

ما در مقاله چگونه نویسندگی را شروع کنیم ؟ مبانی  شروع نویسندگی را یاد گرفتیم و حال می خواهیم ببینیم با نویسندگی می توان به موفقیت رسید؟

موفقیت با نویسندگی

در این مقاله از سری مقالات آموزش نویسندگی قصد داریم در مورد موفقیت با نویسندگی صحبت کنیم

شاید در نگاه اول ، نویسندگی یک مهارت و یا حرفه ای کاملا دلی و برای آرامش و تسکین روح آدمی باشد. اما می دانید که یکی از ثمرات آرامش روحی می تواند ، کاملا محصولی اجتماعی باشد.

نویسندگی ، حقیقتا در گام نخست ، امری است که موجب ارتقای روحیه ی انسان است و در پی آن ثمرات شخصی فراوان دارد ، اما اگر کمی پا فراتر بگذاریم ، در می یابیم که نویسندگی نیز می تواند در بسیاری از زمینه ها از جمله : رشد اقتصادی ، کمک به جایگاه و نقش اجتماعی و … نیز کمک کند.امروزه در جای جای دنیا از نویسندگی حتی به عنوان یک روش درمانی استفاده می کنند.پس ، میشود با نویسندگی هم اهدافی بزرگ را در سر پروراند و به موفقیت معنا و مفهوم دیگر بخشید.

یکی از

ثمراتی که نویسندگی در تمامی رده های زندگی ما دارد ، ماندگاری آن است.ما با نویسندگی ، می توانیم همه چیز را در زندگی برای خود ماندگار کنیم.حال ، با همراه باشید تا به چند مورد از مواردی  موفقیت با نویسندگی برای ما بهمراه دارد ، بپردازیم :

موفقیت با نویسندگی یعنی با نوشتن پولدار شوید.

موفقیت با نویسندگی

ثروت یکی از علائم  و نشانه های موفقیت فردی است.بعضی معتقدند که برای بدست آوردن پول باید بسیار سختی بکشند و عرق بریزند و هر روز پیش از آنکه خورشید در آسمان بدمد ، از خانه بیرون بزنند تا مگر شاید روزی سرمایه دار شوند.ما با این باور مخالف نیستیم ، کار یکی از عوامل موفقیت است ، اما راه های آسان تری هم وجود دارد.کافیست ذهنتان را به کار بگیرید ، شما می توانید تنها با استفاده از استعداد خود ثروتمند شوید.

شما می توانید بدون آنکه ذره ای استرس را تحمل کنید ، سرمایه دار شوید و هر روز در کنار نوشتن به کارهای دیگری هم مشغول شوید.شاید باورتان نشود ، اما نوشتن تنها در نگارش یک کتاب خلاصه نمی شود ، نوشتن کتاب یکی از هزاران راهی است که نوشتن پیش پای شما می گذارد ، تا از آن پول در بیاورید.

اگر موافق باشید ، چند نمونه از این راه ها را بررسی کنیم.شما می توانید برای سایت ها و وبلاگ های اینترنتی مطلب بنویسید.شما کافیست در یکی از شرکت هایی که برای سایت ها و وبلاگ ها تولید محتوا می کنند ، استخدام شوید و بطور مرتب برای سایت ها بنویسید. این خود به تنهایی می تواند بسیار کارهای شما را روی ریل موفقیت بیاندازد.

شما می توانید نامه های اداری برای دوستان و آشنایانتان بنویسید یا برای درخواست های دولتی و شرکتی آنان سند تنظیم کنید.این نیز یکی دیگر از روش هایی است که می توانید از نوشتن پول در بیاورید.

روزنامه نگاری ، دیگر کاری است که می توانید با نوشتن صورت دهید ، هر چند که روزنامه نگاری نیز به خودی خود علمی مستقل است ، اما شما می توانید با استفاده از استعداد خود ، قوانین روزنامه نگاری را نیز فرا گرفته و به عنوان یک روزنامه نگار فعالیت کنید.

نوشتن فرصت های شغلی بسیاری را پیش روی شما قرار می دهد ، کافیست اراده کنید و بخواهید که از نوشتن پولدار شوید.اگر حتی همان روش نگارش کتاب را در نظر بگیریم ، می توان شرط بست که ” جی.کی. رولینگ” نویسنده ی کتاب هری پاتر هیچ گاه خوابش را هم نمیدید که بتواند با فروش یک کتاب داستانی ، یکی از ده زن سرمایه دار دنیا شود.

نکته ی جالب دیگری که باید به آن توجه کنید این است که دیگر این روزها ، نیازی نیست که حتما کتابتان را به شکل یک کتاب چاپی در بازار عرضه کنید ، بلکه می توانید به مدد شبکه های اجتماعی و رسانه های فروش فایل ، آن را بدون هیچ زحمت و کارمزدی بطور مستقیم به فروش برسانید و در آمد کسب کنید.پس ، تصمیم بگیرید و به آن عمل کنید. تا موفقیت راهی نیست.

موفقیت با نویسندگی یعنی جایگاه اجتماعی خود را بهبود ببخشید.

موفقیت با نویسندگی

هنگامی که شما از قلم خوبی برخوردار باشید ، دیدگاه مردم به شما نیز تغییر خواهد کرد.هنگامی که از یک برتری برخوردار باشید که دیگران آرزوی آن را دارند ، شما را می تواند در موقعیت بهتری قرار دهد. علاوه بر بحث اقتصادی یکی از دیگر روش هایی که می توان احساس موفقیت را در خود جاودانه نمود ، فعالیت های اجتماعی است.

شما بعنوان یک نویسنده ، پیش از هر کاری می توانید یک شخصی باشید که به دیگران آموزش نویسندگی می دهد. این امر را در رده ی اقتصادی جای ندادیم چرا که تدریس بیش از آنکه بر بعد مالی استوار باشد ، یک فعالیت اجتماعی در جهت گسترش سطح سواد و آبادانی فرهنگی است.شما می توانید به تمام آنانی که سالها آرزوی نوشتن داشته اند و موفق به نویسندگی نشده اند ، آموزش دهید که چگونه نویسنده شوند. این اولین گام در راستای رشد اجتماعی و فرهنگی است.

کار دیگری که می توانید انجام دهید ، حمایت از کمپین ها و انجمن های شهروندی است. شما با استفاده از قلمتان می توانید برای احقاق حقوق شهروندان خود ، سخنرانی هایی برای مراسم ها بنویسید و یا خودتان از روی متن سخنرانی ها در جلسات بخوانید. مدتی که بگذرد شما را بعنوان یک انسان خوش قلم می شناسند و شما به راحتی می توانید ، از مزیت های اجتماعی بیش از پیش استفاده کنید.

اگر باور داشته باشید که قلم شما تاثیر گذار است ، می توانید بسیار بسیار فعالیت های متعددی به کمک قلمتان انجام دهید. بسیاری از مرکز های بزرگ خیریه هستند که در صدد به کارگیری یک فرد ماهر برای نامه نگاری ها ، متون سخنرانی و متون تبلیغاتی هستند.شما می توانید با عضویت در این خیریه ها ، علاوه بر اینکه از قدرت نویسندگی تان بهره می برید ، در عین حال در فعالیت های اجتماعی نیز شرکت کرده و کسب اعتبار اجتماعی می کنید. کافیست تنها باور کنید که نوشته های شما می تواند روی دیگران تاثیر بگذارد.

 

موفقیت با نویسندگی یعنی با کلمات خود ، جهان را تغییر دهید.

موفقیت با نویسندگی

اگر تا به امروز سری به کتابفروشی ها زده باشید و قفسه ی کتاب های موفقیت را دیده باشید ،در می یابید که یکی دیگر از موفقیت هایی که با نویسندگی حاصل می شود ، تاثیرگذاری مثبت بر روی جامعه ی اطرافیان و یا جامعه ی جهانی است.

شاید در ذهن خود بارها و بارها به این فکر افتاده اید که بخشی از تجربیات زندگی خود را که میتواند برای دیگران سودمند باشد را با آنها به اشتراک بگذارید. این ایده یکی از ناب ترین ایده ها در زمینه ی نوشتن است. شما می توانید به راحتی هر چه تمام تر از تریبونی جهانی به نام نوشتن ، تمامی افکار و عقاید خود را با هر نوع تجربه ای که دارید با دیگران به اشتراک بگذارید و زندگی آنان را متحول کنید.

تاثیر گذاری روی زندگی دیگران ، باعث آرامش میشود و آرامش دقیقا عین موفقیت است. اگر بر روی زندگی یک نفر از انسان های کره ی زمین نیز تاثیری با نوشتن خود بگذارید ، شما وظیفه ی انسانی خود را انجام داده اید و در بهترین حالت ممکن یک انسان بسیار موفق هستید.برای این کار می توانید الگوهای بسیار زیادی را در جهان اطرافتان پیدا کنید.

یکی از موفق ترین افراد در این حوزه ” لوییز. هی” با کتاب شفای زندگی بوده است ، او نیز مانند هر نویسنده ی نوپایی ابتدا به امر گمان بر بی استعدادی خویش می برد و هیچ میلی به نوشتن نشان نمیداد ، اما در درونش همیشه آتشی شعله ور بود که او را به سمت نوشتن و نویسندگی می کشاند. او همیشه با خودش فکر می کرد که مشکلات زندگی او برای دیگران نمی تواند جذاب باشد و او با بازگو کردن انان تنها آب در هاون می کوبد.اما او نیز بر این احساس خود غلبه کرد و تصمیم گرفت ، بجای نوشتن یک کتاب ، جزوه ای از تجربیات خود را در اختیار کلیساها قرار دهد. او در عین ناباوری نه تنها به فروشی ناباورانه رسید ، بلکه از بیکاری نیز رهایی یافت و شغلی در کلیسا برای خود جمع و جور کرد و بعد از آن مردم از جای جای دنیا برای دیدن او به محل کارش می آمدند و او اینگونه جهان را متحول کرد.

هر ادم در درون خود و در مسیر خود به رازهایی پی برده است که بسیار گران بها هستند ، کافی است آنان را با دیگران به اشتراک بگذارید تا آنان که قدر چنین گوهری را می دانند ، به سراغ شما بیایند.نوشتن اگر دردی از دیگران دوا نکند ، به شما آرامشی میدهد که در باب تجربیات زندگی بی عمل ننشسته اید.

 

موفقیت با نویسندگی یعنی ماندگار بمانید

موفقیت با نویسندگی

یک از راز موفقیت در جهان هستی ، این است که آدمی احساس کند ، چیزی را به یادگار گذاشته است. این یادگاری از نظر او می تواند هر چیزی باشد. عده ای با ساخت یک مدرسه و عده ای با به ارث گذاشتن یک زمین ، ماندگاری خود را تضمین می کنند.

اما همواره یادتان باشد تنها چیزی را که نمی توان جایگزینی برای آن تعیین کرد و عین ماندگاری است ، نوشتن است. شما می توانید از ثبت اتفاقات روزمره تا نوشتن یک رمان ، اثر نوشتاری خلق کنید و در ذهن ها جاویدان بمانید.

این روزها ، گذر احوالات انسانی ، سرعت رو به رشدی گرفته است و ادم ها روز به روز در حال فراموش کردن یکدیگر هستند . با گسترش شبکه های اجتماعی ، پیام های متنی جای خودشان را به پیام های تصویری و ویدیویی داده اند و در هیچ کجا ردی از یک نامه ی پر احساس و یا  نوشته ای از روی دغدغه مندی نمیبینید.

آنچه امروز در دنیای مدرن مرسوم است ، فراموشی است.فراموش کردن همه ی اتفاقات خوش و محدود کردن آن به چند عکس سلفی.اما ببینید آیا نویسنده ای در تاریخ بوده است که فراموش شود؟ خیر. مطمئنا روزی نامی از او در تاریخ نویسندگی برده خواهد شد ، یا فردی در دور ترین نقطه ی جهان از یک پیرمرد دستفروش کتاب آن نویسنده را خواهد خرید و خواهد خواند.پس تنها جلوی پایتان را نبییند. نوشتن می تواند شما را به اوج قله ی ماندگاری برساند.

 

موفقیت با نویسندگی یعنی آرامش را تجربه کنید

موفقیت با نویسندگی

نویسندگی ، یکی از خروجی های ذهن آدمی است که بدون هیچ آسیبی به صفحات کاغذ منتقل می شود و کاغذ سفید به وسیله ی کلمات آن را هضم می کند.

شما ممکن است در طول روز یا در زندگانی خود به مشکلاتی برخورده باشید  که یارای سخن گفتن با دیگران در باب آن مسئله برایتان نبوده است.شما می توانید با نوشتن ، این مشکل را در خود حل کنید.می توانید بنویسید و از احساس خود درس بگیرید. آرامش را در کلمات خود بیابید و برای هر حستان بتوانید سلسله ای از کلمات روشن و زیبا ارایه دهید که آرامشتان را در آینه ی وجود دیگران نیز ببنید.

این خود یک ثمره از موفقیت است.شما با نوشتن می توانید هر فردی را خوشحال کنید ، می توانید به دوستانتان نامه بنویسید و از انان بابت سالها رفاقت تشکر کنید. مطمئنا این تاثیر کلمات شماست که زندگیتان را بیش از پیش به سمت بهبود هدایت می کند.

موفقیت در نویسندگی و موفقیت با نویسندگی هر دو ثمره ی یک درخت در عالم هستی اند و آن آگاهی است.هنگامی که انسان به انچه انجام میدهد ، آگاه باشد ،آنگاه می توان گفت معنای موفقیت را نیز درک کرده است و از سویی دیگر خوشبختی را در وجود خود حس می کند.

شاید این روزها ، موفقیت تنها در پول خلاصه شده باشد ، اما آنکه در این دوران ، کتاب می خواند و متفاوت فکر می کند کسی است که درک درستی نیز از موفقیت در ذهن دارد و به آن پایبند است.

موفقیت در دنیای امروز در وجوه متفاوتی تعریف شده است ، موفقیت را تنها وضع زندگی خوب یا احساس خوشبختی نمی توان تعریف کرد. امروزه هر گامی برای رسیدن به یک آرامش درونی و یک دنیای بهتر را می توان نوعی موفقیت شمرد.

نویسندگی از جمله کارهایی است که می توان در هر دو مورد فوق بکار گرفت. یک نویسنده می تواند ، جهان اطرافیان خود را تحت تاثیر قرار دهد و از سویی دیگر می تواند نشاط و آگاهی را به جامعه هدیه کند.این وظیفه ی خطیر یک نویسنده است که شاخه های بهم ریخته ی ذهن مخاطبان خود را بهم گره بزنید و انان را به درک مفهومی واحد از زندگی سوق دهد.این امر نه تنها ثمره از درخت موفقیت است ، بلکه خود درختی پر بار است به نام “درختِ موفقیت با نویسندگی“.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *