27 ویژگی مدیران موفق در رسیدن به آرامش

ما قصد داریم مقاله ۲۷ ویژگی مدیران موفق در رسیدن به آرامش را به دو مدل متنی و صوتی برای راحتی کار شما عزیزان در اختیار تان قرار دهیم

متن مقاله

۲۷ ویژگی مدیران موفق در رسیدن به آرامش

ویژگی مدیران موفق آرامش و اعصاب راحت باید از ویژگی‌ های کلیدی مدیران پرمشغله باشد. با کارها و توقعات زیادی که دارند، عصبانی شدن و از کوره در رفتن بسیار ساده است. اما اگر می‌خواهید مدیری تاثیرگذار باشید، باید با تکنیک‌های حفظ آرامش آشنا شوید. در ادامه بخوانید، مدیران آرام چه ویژگی‌هایی دارند .

مدیران آرام

۱. ذهنیت خود را تغییر دهید!

مشخص کنید به چه چیزی «کار» می‌گویید، و دیگر چیزها را از ذهن خود بیرون کنید. چیزهای دیگر می‌تواند وقت گذراندن با خانواده، شام خوردن با دوستان یا حتی پیاده‌روی تنهایی باشند. در زمان چیزهای دیگر، به کار فکر نکنید و تمامی توجه خود را به همراه خود یا کاری که مشغول آن هستید، معطوف کنید.

۲. استراتژی پشتیبان داشته باشید!

بعضی اوقات، حتی زمانی که به کار فکر نمی‌کنید، مسائلی خودبه‌خود پیش می‌آیند. پس وقتی که سر کار نیستید و ایده‌های مهم به ذهن شما می‌رسند، چکار می‌کنید؟ اصلا گوشی موبایل خود را بیرون نیاورید و به سرعت تماس بگیرید یا پیام بفرستید. این کار باعث می‌شود حواس شما از فعالیت در زمان استراحت پرت شود. در عوض سعی کنید تشخیص دهید در آن لحظه، چه کاری مهم است و به انجام آن ادامه دهید. به عنوان پشتیبان، یک تکه کاغذ یا کارت درون کیف پول خود قرار دهید. زمانی که ایده جذابی به ذهنتان رسید که نباید آن را فراموش کنید، تنها کافی است کلمات کلیدی آن را یادداشت کنید.

۳. برای زمان‌های بیرون از کار برنامه‌ریزی کنید!

زمان‌های خاصی را برای وقت گذراندن با خانواده و دوستان برنامه‌ریزی کنید و به آن وفادار باشید. همچنین در این زمان‌ها باید مواقعی را برای تنها بودن و انجام کارهایی اختصاص دهید که از آنها لذت می‌برید. وفاداری به ساختار زمانی برای بعضی‌ها ساده‌تر است. اما اگر به ساختار چندان علاقه‌ای ندارید، انجام این کار برای شما ضروری‌تر است. با وفاداری به برنامه زمانی، می‌توانید زندگی موردنظر خود را به صورت عملی بسازید.

۴. نه گفتن را بیاموزید!

به دیگران اعلام کنید که می‌خواهید عادت‌های خود را تغییر داده و دیگر پس از ساعت کاری، به پیام‌ها، ایمیل‌ها و تماس‌ها پاسخ نمی‌دهید، مگر در شرایط اضطراری. اگر دیگران این امر را درک کنند، به محدودیت‌های شما احترام می‌گذراند. آنها برنامه‌ها و جلسات را برای زمانی برنامه‌ریزی می‌کنند که شما در دسترس هستید. همچنین در نهایت متوجه خواهید شد بسیاری از موارد اضطراری، چندان هم اولویت ندارند.

۵. به تنفس خود توجه کنید!

توجه به تنفس می‌تواند حواس شما را از فکرهایتان به سمت اکنون ببرد. در زمان استراحت خود، سعی کنید به تنفس خود توجه داشته باشید. اگر نفس شما سریع بوده و عمیق نیست، بهتر است نفسی عمیق بکشید و بازدم را به آرامی بیرون دهید. زمانی را به تمرکز بر تنفس خود اختصاص دهید تا زمانی که نفس شما آرام شده و عمق بیشتری پیدا کند. این حالت، درست مانند تنفس در زمان استراحت است.

۶. کار خود را روی درخت آویزان کنید!

آویزان کردن کارها روی درخت یک تکنیک ذهنی برای جدا شدن از کار است. در راه خود به منزل، همانطوری که به خانه نزدیک می‌شوید، درخت یا چیز دیگری را پیدا کرده و تصور کنید کارهای خود را درون کیسه‌ای به آن می‌آویزید. با انجام این کار، می‌توانید به صورت ذهنی از کارهای مربوط به کار فاصله بگیرید.

۷. از انجام چند کار همزمان خودداری کنید!

بسیاری از افراد تصور می‌کنند انجام چند کار همزمان توانایی قابل ستایشی است. این افراد فکر می‌کنند با این روش، کارهای بیشتری را به اتمام می‌رسانند. اما تحقیقات دانشمندان ثابت کرده که با انجام چند کار به صورت همزمان، موفقیت‌ها کمتر و کمتری خواهید داشت. وهم بهره‌وری به قیمت از دست دادن تاثیرگذاری عملکرد به همراه است. هر چه کمتر کارها را به صورت همزمان انجام دهید، وسوسه اضافه کردن به وظایف خود کمتر خواهد شد.

۸. اولویت‌های خود را به طور واضح بدانید!

تصور واضحی از خواسته‌های واقعی و مهم زندگی خود داشته باشید. این تصور باید به وضوح توضیح دهد در زندگی به کدام سمت می‌روید و برای چه چیزهایی ارزش قائلید. بله گفتن به همه چیز وسوسه‌انگیز است، اما هزینه‌ای به همراه دارد. اگر بدانید اولویت‌های شما چه چیزهایی هستند، به خوبی می‌دانید چه زمانی بله و چه زمانی نه بگویید.

۹. شبکه‌ای از افراد موفق بسازید!

بسیاری از مدیران موفق و آرام، موقعیت خود را مدیون شبکه‌ای از افراد موفق هستند. این افراد می‌توانند تجربه‌ها و موقعیت‌های کاری بسیار مناسبی را به شما عرضه کنند. سعی کنید خود را در موقعیت‌ها و مناسبت‌هایی قرار دهید که بتوانید در آنها با افراد موفق و باهوش آشنا شوید.

۱۰. مرتب در حال یادگیری باشید!

دنیای تجارت و کسب و کار با سرعت تغییر می‌کند و این سرعت تغییر با تکنولوژی‌های جدید مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، در حال افزایش است. برای آنکه با خیال راحت بتوانید تیم خود را مدیریت کنید، بهتر مرتب در حال یادگیری باشید. با این کار، دیگر استرس عقب ماندن از علم روز و همچنین خطر از دست دادن موفقیت‌های خود را نخواهید داشت. همچنین شرکت کنفرانس‌های متفاوت در زمینه‌های خاص از تجارت نیز می‌تواند موثر باشد.

۱۱. بیش از صحبت کردن، گوش کنید!

مدیریت مؤثر با آرامش، نیازمند درک تفکرات، احساسات و نیازمندی‌های تیم است. بر اساس این نکته، مدیران می‌توانند تصمیم‌گیری‌های قاطع و آگاهانه انجام دهند. اما عدم توانایی در شنیدن صحبت‌های کارمندان و افراد تیم خود، می‌تواند منجر به ناامیدی و استرس شده که در نهایت به نتایج تجاری ضعیف می‌انجامد.

۱۲. با نشانه‌های غیرکلامی ارتباط برقرار کنید!

روانشناسان می‌گویند بسیاری از ارتباطات از نشانه‌های غیرکلامی ریشه می‌گیرند. حدود ۵۵٪ از ارتباطات غیرکلامی، ۳۸٪ بر اساس لحن صحبت و تنها ۷٪ بر اساس انتخاب کلمات است. از مولفه‌های مهم رهبری موثر و آرام، توانایی برقراری ارتباط موثر است. برای انجام این کار، باید به نشانه‌های غیرکلامی توجه کنید. از بی‌حوصلگلی اجتناب کرده و سعی در برقراری تماس چشمی داشته باشید، همچنین ظاهری با اعتماد به نفس و آرام حفظ کنید.

۱۳. وظایف خود را به صورت واضحی مدیریت کنید!

برای یک مدیر، انگار حجم وظایف و کارها تمامی ندارد و همین امر موجب استرس و اضطراب می‌شود. برای کمک به منظم بودن در زندگی، بهتر است یک چارچوب نظم برای خود ایجاد کنید که اولویت‌بندی کار را ساده‌تر می‌کند. یک روش جالب برای این کار، استفاده از ماتریس تصمیم‌گیری آیزنهاور است که اهمیت نسبی مسائل در دست را مشخص می‌کند.

۱۴. فروتن باشید!

طبق تحقیقات دانشمندان هاروارد، مدیران فروتن تاثیرگذاری بیشتری دارند. مدیر فروتن فردی است که به صورت دقیقی به نقاط قوت و ضعف خود دسترسی دارد. علاوه بر آن، کارمندان و همکاران نیز برای نظرات این افراد، ارزش بیشتری قائل هستند.

۱۵. تغییرات را قبول کنید!

برخی از بهترین ویژگی مدیران موفق و آرام، آنهایی هستند که می‌توانند تغییرات را به خوبی قبول کنند، حتی اگر این کار دشوار باشد. قبول کردن تغییرات نه تنها باعث جلوگیری از استرس و اضطراب شده، بلکه می‌تواند شما را به مدیر بهتری تبدیل کند. اگر نرخ تغییرات در بیرون از نرخ تغییرات درون پیشی بگیرد، پایان شما نزدیک است!

۱۶. رهبری خدمت‌گذار را تمرین کنید!

رهبری خدمتگذار ایده‌ای است که در آن یک رهبر مسئول توانمندسازی تیم به سمت موفقیت است. در این سیستم، به جای آنکه از افراد بخواهید برای اهداف شما خدمت کنند، آنها راهنمایی و تشویق به رسیدن به آرزوهای خود می‌کنید. البته این امر در صورتی ممکن است که اهداف افراد در راستای اهداف شرکت باشد. در این صورت، زمانی که افراد موفق باشند، تیم و کل تجارت هم موفق خواهد بود.

۱۷. بازخورد داوطلبانه داده و آن را درخواست کنید!

ارائه بازخورد های داوطلبانه ممکن است در ابتدا کار راحتی نباشد. اما بهترین سازمان‌ها و ویژگی مدیران موفق آنهایی هستند که می‌توانند درخواست شنیدن بازخورد داده و همچنین آن را ارائه دهند. این کار با هدف شرکت دادن افراد در سرنوشت سازمان بوده و همچنین باعث می‌شود کارمندان انگیزه و اعتماد بیشتری نسبت به سازمان داشته باشند. برای ایجاد فرهنگی که ارائه بازخورد داوطلبانه را می‌دهد، باید آن را از همکاران نزدیک یا هم‌تیمی‌های خود بخواهید. زمانی که الگوی خوبی ایجاد کنید، دیگران هم به صورت داوطلبانه این کار را انجام می‌دهند.

۱۸. بین زندگی و کار تعادل پیدا کنید!

تحقیقات نشان داده‌اند، اختصاص دادن وقت برای خود، می‌تواند موجب افزایش بهره‌وری و شادی شود. تبدیل شدن به یک مدیر موفق و آرام نیازمند کار بسیار بیشتری از ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر است. اما اختصاص دادن زمان برای کارهای شخصی هم امری ضروری است. یک روش موثر برای برقراری تعادل میان زندگی و کار، برنامه‌ریزی فعالیت‌های کاری و زندگی شخصی در یک تقویم است. اگر نسبت به وقت خود آگاه باشید، می‌توانید زندگی متعادل و موثری داشته باشید.

۱۹. به اهداف درازمدت اجازه تصمیم‌گیری دهید!

تسلیم روز شدن کار ساده‌ای است. ایمیل‌ها، جلسات و وظایف ضروری می‌توانند تمرکز بر اهداف درازمدت و مهم را دشوار کنند. اما به عنوان یک مدیر موفق و آرام، باید ذهنیت رو به جلویی داشته باشید که می‌تواند اولویت تفکر استراتژیک را بر کارهای روزمره مشخص کند.

۲۰. مسئولیت پذیر باشید!

بهترین نوع مدیر، فردی است که در زمان لازم تشویق کرده و در زمان ضروری انتقاد. درک اهداف سازمان و چگونگی تاثیرگذاری هر تصمیم بر کل مجموعه، به شما علم و توانایی نامحدودی می‌دهد. این مزیت، مسئولیت و پاسخگویی هم به همراه دارد. به همین دلیل، بهتر است به دور از احساسات رفتار کرده و در مواقع لزوم مخالفت خود را اعلام کنید.

۲۱. از ریسک کردن هراسی ندارند!

اگر توانایی ریسک کردن ندارید، نمی‌توانید خود را یک مدیر موفق بنامید. ریسک کردن به معنی بی‌پروا بودن نیست. در عوض اگر جرئت کافی برای ریسک کردن داشته باشید، می‌توانید از استرس و اضطراب هم دوری کرده و مدیر آرامی باشید. برای ریسک کردن باید بتوانید تفکر خلاقانه داشته و به تصمیم‌های خود مطمئن باشید. چه این ریسک انتقال یک شرکت به جهتی دیگر باشد و چه بخواهید خدمات یا محصولات نوآورانه معرفی کنید، توانایی ایجاد تغییر مثبت از روش‌های مورد پسند در مدیران موفق است.

۲۲. در راه موفقیت، شکست را قبول کنید!

قبول کردن احتمال شکست دست در دست ریسک کردن است. اما مهم‌ترین قسمت این روی سکه، نحوه برخورد ما با شکست است. مدیر موفق و آرام می‌داند شکست خوردن در راه موفقیت امری عادی است. این مدیر اجازه نمی‌دهد شکست‌های جزئی بر تصمیم‌های آتی او تاثیرگذار باشند. طبق نظر بیل گیتس، جشن گرفتن برای موفقیت خوب است، اما مهم‌تر از آن توجه به درس‌های شکست است. مدیریت خوب و موثر، به معنای بهترین بودن در هر کاری نیست. بعضی اوقات ریسک‌ها به خوبی جواب نمی‌دهند، اما در نهایت یک مدیر موفق از این شکست‌ها درس گرفته، دیگران را آموزش داده و از آنها عبور می‌کند.

۲۳. حرف و عمل یکسانی داشته باشید!

اگر می‌خواهید تیم شما عملکرد خوبی داشته باشد، باید الگویی مثبت برای آنها بوده و همچنین حرف و عمل یکسانی داشته باشید. برای آنکه مدیری مورداحترام باشید، باید بر اساس ارزش‌های شرکت عمل کرده و واقعا به کار خود و دلیل انجام آن اعتقاد داشته باشید. تنها در صورتی که حرف و عمل یکسانی داشته باشید، افراد اطراف شما احساس راحتی و انگیزه کرده و می‌خواهند شما را دنبال کنند.

۲۴. اشتیاق داشته باشید!

اگر نسبت به کاری که انجام می‌دهید، اشتیاق داشته باشید، مشخص خواهد شد. کارمندان روش کار شما را بررسی کرده و می‌توانند حدس بزنند کار خود را دوست دارید یا آن را از سر اجبار انجام می‌دهید. اگر درباره پروژه خاصی هیجان و اشتیاق داشته باشید، انرژی مثبت را به سراسر شرکت می‌فرستید که در نهایت بر روحیه همکاران شما هم تاثیر می‌گذارد.

۲۵. حامی باشید!

اگر بتوانید نیازهای کارمندان خود را تشخیص داده و نگرانی کافی برای موقعیت آنها از خود نشان دهید، در مسیر مناسبی برای تبدیل شده به یک رهبر خوب هستید. هر کارمندی مشکلات و چالش‌های خاصی را در زندگی خود دارد که ممکن است بعضی اوقات بر نحوه کار کردن آنها تاثیر بگذارد. در چنین مواقعی، یک رهبر خوب حمایت و محبت خود را نشان داده و محیط کار را دوست‌داشتنی می‌کند.

۲۶. نزدیک‌شدنی باشید!

آیا کارمندان و اعضای تیم از گفتن نظرات خود جلوی شما واهمه دارند؟ آیا آنها احساس می‌کنند اگر تصمیم شما را نقد کنند، به فهرست سیاه اضافه می‌شوند؟ اگر این شرایط برای شما صدق می‌کند، مدیری دوست داشتنی و بدون استرس نیستید! مدیران خوب و بدون اضطراب به دیگران حس راحتی می‌دهند و می‌توان به سادگی به آنها نزدیک شد. محیطی که افراد در آن از صحبت کردن و سوال پرسیدن می‌ترسند، محکوم به شکست است.

۲۷. سلامت خود را در اولویت قرار دهید!

ویژگی مدیران موفق و یک مدیر موفق و آرام، فردی سالم است. اگر بدن شما درگیر مشکلات و بیماری‌های متفاوتی باشد، بر ذهن شما هم تاثیر می‌گذارد. برای آنکه یک مدیر موفق باشید، باید در چهار سطح به سلامت خود اهمیت دهید: فیزیکی، احساسی، روانی و روحی! در واقع تمام چیزهای خوب دنیا، تنها از طریق یک بدن سالم اجازه بروز پیدا می‌کنند. اگر از نظر بدنی سالم نباشید، چگونه می‌توانید از نظرهای احساسی، روانی و روحی سالم باشید؟ اگر فونداسیون شما مریض باشد، تمام شما نمی‌تواند ماکزیمم عملکرد مورد نیاز را از خود نشان دهد. به همین دلیل، به صورت مرتب ورزش کرده، رژیم غذایی سالم و خواب کافی داشته باشید. همچنین با مشورت با پزشک خود، در روز از مکلمل‌های غذایی استفاده کنید تا تمرکز، انرژی و تحمل خود را در طول روز حفظ کنید .

شاید این مطالب رو هم در حوزه نویسندگی دوست داشته باشید

آموزش نویسندگی
صد رمان برتر جهان
تبلیغ نویسی
نامه عاشقانه
دریافت شابک
انشانویسی
خاطره نویسی
قصه کودکانه
چاپ کتاب

نویسنده و گوینده  : محمدرضا تیموری

عشق و علاقه به رشد و موفقیت و رسیدن به سطح والای لیاقت ها را مهمترین اصل در رسیدن به خواسته ها می دانم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *