کتاب زندگی خود را طراحی کنید
 • کتاب زندگی خود را طراحی کنید

  کتاب زندگی خود را طراحی کنید، این جمله شاید برای شما جالب و یا عجیب باشد، چون ممکن است خیلی به آن دقت نکرده باشید و یا برای شما دور از تصور باشد و یا شاید نشدنی نباشد .

  اما بدانید که طراحی و نوشتن کتاب زندگی هر کسی کاملا به دست خود اوست، اگر ینگونه نبود پس خدا به ما عقل، درایت و اختیار عطا نمی کرد.مثل رباتی می شدیم که کنترل کننده ما خدا می شد، او می گفت چه کار کنید و ما هم انجام می دادیم .

  پس بهتر است حداقل با خودمان صادق باشیم و تلاش کنیم کتاب زندگی خود را طراحی کنیم به گونه ای طراحی کنیم که وقتی به آخرش رسیدیم پایان خوبی داشته باشد و دچار حسرت و اندوه نشویم .

  این یعنی کتاب زندگی خود را طراحی کنید،یک امر شدنی است و البته کار خیلی سختی نیست. ابتدا باید بخواهید؛ یعنی اراده خود را جزم کنید، هر موقع که خواستید و این تصمیم را گرفتید پس توصیه ما این است که ادامه مقاله را نگاهی بیندازید.

  مطلب پیشنهادی : قانون جذب

  مطلب پیشنهادی : کلیپ انگیزشی

  مطلب پیشنهادی : هدف چیست

  کتاب زندگی خود را طراحی کنید

  کتاب زندگی خود را طراحی کنید

  قبل از شروع با جمله ای از جورج الیوت شروع می کنیم.

  الیوت می گوید : هرگز دیر نیست که آنچه را که ممکن بود داشته باشید .

  کتاب زندگی خود را طراحی کنیم : کدام شیوه زندگی را برگزینیم

  کتاب زندگی خود را طراحی کنید . شاید با روش های مختلف شیوه زندگی در سایت ها،وبلاگ ها و انواع کتاب ها مطالبی را خوانده و شنیده باشید . یا جدا از این منابع از زبان پدر و مادر های خود زیاد راجع به انتخاب درست شیوه زندگی شنیده اید. اماوقتی زندگی پدر و مادر های خودمان را نگاه می کنیم؛ نه اینکه بد باشد؛ کلی درس زندگی در آن نهفته است، اما آن ها در سنین زیر بیست سال ازدواج کرده اند، خیلی زود بچه دار شده اند، یا در عرض ۳۰ یا ۳۵ سالی که با هم زندگی کرده اند  تنها بین ۵ الی ۹ ساعت از شبانه روز را سر کار بوده اند .

  اما آیا شیوه زندگی همین است، از ما خواسته می شود که دقیقا همین مسیر را برویم دقیقا کاری که پدر و مادر ها انجام داده اند یعنی کپی برداری کنیم؟ اینگونه زندگی هیجانی از خود دارد؟ اصلا هیجان می خواهید ؟

  قاعدتا که شیوه زندگی آنقدر وابسته به تکنولوژی و پیشرفت های بشری شده است که به هیچ وجه زندگی ۵ سال قبل را نمی شود با شیوه کنونی مقایسه کرد، پس باید روشی که به عنوان شیوه زندگی انتخاب می کنید، تا بتوانید کتاب زندگی خود را طراحی کنید، یکی از روش های کاربردی و اصل این طراحی است، در واقع طراحی شیوه زندگی شیرازه این کتاب است .

  اکنون چگونه کتاب زندگی خود را طراحی کنیم، بر چه اساسی؟ از کجا ؟ با کمک چه کسی تا به خطا و اشتباه بر نخوریم.مایوس نشویم و یا پشیمان نشویم .

  برای این منظور شما باید دست به قلم شوید، یعنی همین الان یک برگه یا یک دفتر به همرا ه یک خودکار یا همان قلم بردارید، البته قلم باشد بهتر است، تا اگر اشتباه کردید بتوانید پاک کنید و خط خوردگی پیش نیاید .

  در ادامه این سوال ها را از خود بپرسید، این سوال ها در واقع به نحوی شما را در جهت مسیر یابی و رسیدن به هدف یاری می کند .

  چرا اینجایی ؟

  در این دنیا چه می خواهید ؟

  چه چیزی شما را تحریک می کند ؟

  بیشترین کاری که دوست دارید انجام دهید ؟

  کجا دوست دارید کار های مورد علاقه خود را انجام دهید ؟

  شما چه نوع تاثیری بر روی دیگران دارید که می توانید امیدوار باشید آنچه را که انجام می دهید انجام می دهند ؟

  اینها همه سوالاتی هستند، که یک طراح شیوه زندگی باید قبل از شروع سفر اکتشاف و ماجراجویی آن ها را از خود بپرسد تا بتوانید کتاب زندگی خود را طراحی کنید .

  شاید بپرسید مگر زندگی؛ ماجراجویی هم دارد اگر اینگونه است پس کار برنامه ریزی چه می شود ؟

  ماجراجویی از این نظر گفته می شود که ما از آینده خود هیچ گونه آگاهی نداریم پس از این نظر که هیچ چیز نمی دانیم اما شجاعانه دل به این سفر طولانی زده ایم؛ ماجراجویانه می شود، اما برنامه ریزی می کنیم که در صورت هر گونه اتفاقی که ممکن است به یکباره سر برسد نحوه مقابله با آن را بدانیم .

  خوب این سوالات را باید در فترچه خود پاسخ بدهید . با توجه به پرسش های انجام شده شما باید به این نتیجه رسیده باشید که آیا می توانید این حس ماجراجویی را در خود تقویت کنید، یعنی از اینکه دل به خطر بزنید، تجربه کنید، معاشرت های جور وا جو داشته باشید، آیا واقعا  قادر هستید؟ تا بلاخره متوجه شوید آیا می توانید، کتاب زندگی خود را طراحی کنید یا نه ؟

  چگونه بفمیم که می توانیم و یا نمی توانیم ؟

  شما یک انسان اجتماعی و ماجراجو هستید که از خطر ها نمی هراسید یا اگر هم بترسید دوست دارید تجربه کنید و از آینده آن نگران نیستید .

  دوستان صمیمی زیادی دارید و از بودن در کنار آن ها لذت می برید . پس در مسیر ماجراجویانه ای که انتخاب کرده اید از افراد مطمئن هم می توانید بهره ببرید .

  چه مکان و فضایی را برای کار کردن دوست دارید، یعنی تمایل دارید هر روز در یک مکان امن و تکراری کار کنید ولی خیالتان راحت است که ماهانه پول در حساب بانکی شما موجود است .

  خوب اگر دوستان صمیمی زیاد دارید، از یک جا بودن و کار کردن خسته شده اید و کار های متنوع می طلبید، اجتماعی هستید و از آینده واهمه ای ندارید.پس می توانید ادامه دفترچه خود را با اهدافی که قرار است برای خود بنویسید، کتاب زندگی خود را طراحی کنید .

  کتاب زندگی خود را طراحی کنید : اکنون وقت انتخاب است

  حال که تصمیم گرفته اید که کتاب زندگی خود را طراحی کنید، و در ابتدای مقاله هم به آن اشاره کردیم، دو راه برای انتخاب شیوه زندگی پیش رو دارید، یکی اینکه به مانند پدر ومادر همان زندگی و پیله امنی که برای خود درست کرده اند، انتخاب کنید و تا پایان عمر به همان گونه و به کمک تجربه های آنان زندگی کنید. که این مورد هم خوب است چون این حق شماست و باید متناسب با سلیقه و انتخاب خود زندگی کنید .

  اما اگر شما زندگی متفاوت می خواهید، ثروت بیشتر می خواهید، به طبع ارتباطات بیشتر می خواهید، از یک جا ماندن و در جا زدن بیزار هستید، دوست دارید دنیا را بگردید و خودتان تجربه کسب کنید. پس بهتر است روش دوم و یک زندگی ماجراجویانه را برای خود انتخاب کنید .

  در روش قبل یعنی در بخش شیوه زندگی و اینکه با کدام شیوه کتاب زندگی خود را طراحی کنیم، سوالاتی مطرح شد که با پاسخ دادن به آن ها در این بخش باید نوع شیوه زندگی خود را با جزییات بیشتری انتخاب کنید .

  اگر شما شیوه زندگی ماجراجویانه را انتخاب کرده اید پس انچه از این به بعد نوشته می شود، از آن شماست و بهتر است که ادامه دهید .

  کتاب زندگی خود را طراحی کنید : البته با یک زندگی پر جنب وجوش

  این حق شماست که کتاب زندگی خود را طراحی کنید، یعنی متناسب با استعداد خود زندگی کنید، تفریح کنید،هر آنچه که دوست دارید تجربه کنید و هر چیزی که دوست دارید بدست آورید .

  داشتن زندگی پرجنب و جوش  علاوه بر اینکه کمک می کند تا  کتاب زندگی خود را طراحی کنید،یک روش ایده آل برای رفتن به دل ناشناخته هاست، ناشناخته های که قرار است خودتان تجربه کنید، بترسید و هیجان داشته باشید اما هر چه هست با قدم های شما برداشته می شود .

  کتاب زندگی خود را طراحی کنید : کمی خودخواه باشید

  برای اینکه کتاب زندگی خود را طراحی کنید نیاز است کمی هم دست به قلم خوبی داشته باشید و در همان دفترچه ای که ویژگی های خود را می نوشتید اکنون نیاز ها، دوست داشتن ها، علایق و سلایق و هر چیزی که می دانید دوست دارید داخل دفترچه یادداشت کنید .

  جلوهر کدام از موارد بنویسید که در چه تاریخی قرار است آن ها  را انجام دهید، مثلا دوست دارید یک تنوع خاصی به مو های خود بدهید، دوست دارید مدل پسرانه کوتاه کنید، تاریخ فردا ساعت ۵ بعد از ظهر را جلوی آن بنویسد، سعی کنید به آنچه که خود و دلتان می خواهد بها بدهید، حال شاید برخی از دوستان بگویند که این چه کاری بود که کردی خیلی زشت شدی، مهم این است که شما دوست دارید .

  این تازه یک نمونه ساده بود، مثلا در بحث خودخواهانه بودن  در زمینه کتاب زندگی خود را طراحی کنید، تصمیم می گیرید که با شغل فعلی خود برای همیشه خداحافظی کنید، این شغل شما و استعداد شما شاید برای شرکت مربوطه بسیار کارساز و نیاز باشد، اما اکنون به این نتیجه رسیده اید که شغلی بهتر می خواهید عاشق  جهان گردی هستید و می خواهید با استفاده از گرافیک و نقاشی خود نمایشگاه در سراسر جهان بگذارید، هم پول بیشتری کسب کنید و هم اینکه دنیا را بگردید و ببنید، از درجا زدن و یک جا ماندن ذهن شما متلاشی شده است. پس اینجا به خودخواهی نیاز دارید .

   از تغییرات استقبال کنید

  فکر نمی کنید که دیگر وقت آن است که به زندگی خود یک دستی بکشید و تحولی را در زندگی ایجاد کنید، امروز و فردا واقعا دیگر کافی است .

  در این شکی نیست که وقتی تغییری می خواهد اتفاق بیفتد، همگی ما می ترسیم و از تحولی که قرار است پیش بیاید و نمی دانیم چه می شود مقداری هراس داریم، ترسی همراه با لذت و هیجان در انتظار ماست، چه کنیم، برویم یا نرویم ؟

  برای این کار بهتر است دوباره یک سری به همان دفتر یادداشت خود بزنید، همان دفتری که می خواهیم با آن کتاب زندگی خود را طراحی کنیم.تحولاتی که در ذهن دارید بنویسید و البته جلو هر یک جای خالی بگذارید که با این تحول قرار است چه اتفاقی بیفتد،چه کاری قرار است انجام بدهیم؛ چه تغییری در حالات روحی ما پیش می آید ؟

  و در ضمن مقابل هر تحول زمان تغییرش را بنویسید، اگر امکان پذیر است تاریخ تحول را از همین امروزی که در ان قرار دارید شروع کنید، امروز و فردا جز کلک های همیشگی است که برای همه ما پیش آمده اما بهتر است جلوی ان را دیگر ببندیم .

  این زمان بندی باعث می شود که شما تحرک را هر چه زودتر شروع کنید، جلوی هر زمان بندی بنویسید که اگر در تاریخ مقرر اتفاقی صورت نگیرد پس به فلان مورد یا فلان چیز دسترسی پیدا نمی کنیم.به تعویق انداختن خواسته ها و آرزو هایمان فقط یک مورد را در بر دارد، آن هم این است که آرزو هایمان را با خود به گور می بریم .

   اقدام نکردن+ منفعل بودن = به گور بردن(آرزو)

  برای شروع از قدامات کوچک شروع کنید، مثلا ممکن است ماه ها دنبال یک برنامه ریزی باشید که بروید و استاد خود را در دانشگاه ببینید و با او راجع به فلان نمایشگاه، فلان طرح و یا فلان کار حرف بزنید اما تعلل دست از سر شما بر نمی دارد، در دفترچه می نویسید :

  تماس با استاد امروز عصر

  سپس مشخص شدن زمان قرار

  نتیجه قرار: نوبت گرفتن وقت نمایشگاه

  به همین سادگی یکی از کار های شما انجام شد.همین طور با تغییرات جزئی پیش می روید تا بلاخره به تغییرات بزرگ هم برسید.اینگونه پیش می رویم تا تحرک در شما زنده شود،خواهید دید هر چه که جلوتر می روید، شادی و هیجان در شما زنده می شود و این حاصل تغییرات شماست .

  پس کتاب زندگی خود را طراحی کنید، به گونه ای که خودتان و تنها خودتان سکان دار این کشتی در میان امواج دریای پر تلاطم بی رحم باشید. اما در کنار آن از ناخدایگان پیر و جوان هم غافل نشوید و از مشاوره گرفتن فاصله نگیرید .

  کتاب زندگی خود را طراحی کنید

   کتاب زندگی خود را طراحی کنید و کنجکاو باشید

  مطالعات نشان می دهد که کنجکاوی ذهن ما را برای یادگیری چیز های جدید آماده و تقویت می کند. کنجکاو بودن در واقع هم مسیر با روش قبلی یعنی استقبال از تغییرات است، اگر این استقبال اتفاق بیفتد همزمان با آن کنجکاوی هم پیش می رود .

  در این مسیر با اتفاقات زیاد،با آدم های زیاد، با هیجانات زیاد و حتی با شکست های زیاد رو به رو می شوید که این بهترین زندگی است و این خود یعنی اتفاقات خوب که قطعا با منتظر بودن پیش نمی آمد، اگر کنجکاو نباشید .

  کتاب زندگی خود را طراحی کنید اما نه با ترس

  در ابتدای مقاله از ترس هایمان گفتیم اینکه همه ما از شروع یک اتفاق در زندگی می ترسیم، اما اگر می خواهید کتاب زندگی خود را طراحی کنید، قدم در راه ناشناخته ها و تغییرات با ترس و هیجان همراه است، پس از تجربه کردن و امتحان کردن نترسید .

  اینجاست که متوجه زمان می شویم،وقتی جوان هستید نگران زمان نیستید زیرا بلاخره شکست می خورید، بلند می شوید و نهایتا مسیر خود را می یابید، این مسیر درست نبود،  دست اخر آن یکی می شود و پیروز خواهید شد، اما اگر زمانی بفهمید که چرا دل را به دریا نزدید، حرکت نکردید،کنجکاو نبودید، دیگر فرصت کافی برای این مشکل و بهتر است بگوییم این حسرت نیست .

  در ادامه یک نمونه کتاب بسیار موثر و تاثیر گذار تحت عنوان همین مقاله یعنی ” کتاب زندگی خود را طراحی کنید” ارائه می کنیم که می تواند در جهت تصمیمی که گرفته اید بسیار موثر و جالب باشد.

  این کتاب یکی از پرفروش ترین کتاب های سال ۲۰۱۶ در امریکا می باشد که توسط دو نویسنده به نام های بیل بورنت و دیوید ایوانس نوشته شده است .

  که قبل شروع به شناساندن و جنبه های بی نظیر و بی بدیل این کتاب بهتر است با چهره های این دو نویسنده پرکار و فعال اجتماعی صحبت کنیم تا قبل از شروع اینکه شاهکار آن ها را مطالعه کنید، با زمینه های فردی و شخصیتی و همچنین مطالعاتی آن ها آشنا شوید و با ایمان کامل توسط شما این کتاب یعنی کتاب زندگی خود را طراحی کنید،خوانده شود .

  ابتدا به سراغ بیل بورنت می رویم، او یکی از مدیران اجرایی برنامه طراحی در دانشگاه استنفورد می باشد،گویا بورنت از دوران کودکی به طراحی ماشین آلات و هواپیما علاقه خاصی داشته است که این علاقه او را تا بزرگسالی رها نکرده و با او همراه بوده است.آنقدر که بالاخره تصمیم می گیرد در دانشگاه رشته طراحی را ادامه بدهد .

  او هم در دایره تعلیمات دانشگاهی و تربیت چندین هزار دانشجو رشته طراحی نقشی موثر داشته است و هم در دنیای عملی و طراحی های ویژه در چندین شرکت طراحی بسیار نقش فعالی داشته است .

  و دیوید ایوانس یکی دیگر از نویسندگان این کتاب است که هم در زمینه در زمینه طراحی های مهندسی و فیزیکی به مانند بورنت نقش فعالی در دانشگاه داشته است و هم در زمینه  طراحی در رشته های گوناگون مهندسی در دانشگاه های معتبر سهم ویژه ای داشته اند .

  کتاب زندگی خود را طراحی کنیم، که توسط تجربیات وخلاقیت این دو متفکر طراحی شده است؛لازم به ذکر است که خالق چیز های عجیب و غریب و سخت نیستند، به گونه ای که فقط افراد تحصیلکرده و یا افراد که رشته مهندسی خوانده اند؛متوجه منظور آن ها باشند .

  بلکه آنقدر روی این کتاب توسط این دو مبتکر کار شده که از یک فرد نوجوان تا یک فرد میانسال و مسن به راحتی می توانند آن را در زندگی خود اعمال کنند و بهره لازم را بدست آورند .

  همچنین این دو مبتکر خلاق با کمک طراحی ها و تغییرات لازم  خلاقیت ها و تغییرات اساسی را در زندگی و رشته شغلی شما تزریق می کنند .

  کتاب زندگی خود را طراحی کنیم، نمونه بارز و بسیار عالی که در خود دارد و شاید دلیل پرفروش ترین کتاب در سال ۲۰۱۶ باشد، این است که با کمک نمونه مثال هایی از زندگی واقعی افراد و راهنمایی هر یک توانسته افراد زیادی را با توجه به نیاز های خود از سر تا سر دنیا به سمت خود بکشاند .

  کتاب زندگی خود را طراحی کنید : برای چه کسانی است

  این کتاب برای کسانی مفید است که در زندگی برای انتخاب شغل خود و حتی درست زندگی کردن دچار تعلل و تناقض و بیگانگی از خود شده اند، نمی دانند کدام مسیر را باید بروند، یعنی اینکه همسو با نظر خود، قلب خود و با معلوماتی که تا الان کسب کرده اند و یا همسو با جامعه ای که از کودکی برای ما یک سری مسائل کلی به همراه معیار ها، روابط و ضوابط مشخص کرده اند و در نهایت در ذهن ما دیکته کرده اند .

  این کتاب به ما خواهد گفت که کدام مسیر بهتر است، این کتاب سوالات بسیار زیادی را که در ذهن ما سال هاست حک شده و پاسخی را به خود ندیده است، جواب می دهد .

  یکی از سوالاتی که در ابتدای کتاب به آن پرداخته می شود، سوال این روز های جوانان کشور ماست :

  (آیا باید شغلی را انتخاب کنیم که حتما رشته تحصیلی ما بوده است)

  کتاب زندگی خود را طراحی کنید: مروری بر سرفصل ها

  از جایی که هستید شروع کنید

  در این بخش به شما این اطمینان را می دهد که نگران گذشته و آینده خود نباشید. از همین نقطه که رویش ایستاده اید، با همین اندوخته ای که دارید چه کم و چه زیاد شروع کنید، تنها شروع کنید. این قدم برداشتن اولیه و  این حرکت کردن نخستین برای اقدام دیگر تاکتیک های که گفته خواهد شد بسیار موثر است و تحرک مسیر در همین قدم برداشتن اولیه است .

  ساخت جهت یابی

  در فصل دوم از کتاب زندگی خود را طراحی کنید، که بعد از شروع حرکت در فصل اول می اید، به شما جهت یابی را نشان می دهد، چه جهت هایی وجود دارد و جهت متناسب شما کدام است، مزایای جهت یابی از این کتاب این است که خیال شما راحت است، که مسیر را اشتباه نمی روید زیرا کتاب بر اساس کلی آزمون و خطا پیش رفته و در واقع امتحانات خود را پس داده است .

  این بخش هم به مانند سایر بخش ها یکی از مهم ترین مسیر های زندگی و انتخاب شغل و موضع شما را زندگی می باشد در واقع یکی از مواردی که در زندگی گاهی ما را بر سر چند انتخاب می گذارد و  انتخاب جهت و مسیر زندگی را به گمراهی و حتی دیوانگی می رساند .

  راهیابی در فصل سوم از کتاب زندگی خود را طراحی کنیم :

  اکنون که جهت یابی کردید و از طراحی جهت ها خیال شما راحت شده است، حال باید راهیابی کنید، یعنی چه راه هایی برای ادامه مسیر نیاز است ؟

  در این مسیر باید چه کار کنید، چه لوازمی باید با خود بر دارید، در این مسیر باید از چه اقداماتی بهره گرفت که در چاله ها ، گودال ها و گرفتار طوفان و بهمن نشویم .

  این ها را در این بخش می توانید به خوبی متوجه شوید و  در مسیر موردنیاز خود عملی کنید .

  رهایی از دام مشکلات

  بلاخره با مشخص کردن جهت یابی و راهیابی مسیری که پیش رو داریم، چه بخواهیم چه نخواهیم و از انجایی که ما با آینده هیچ گونه آشنایی نداریم و نمی دانیم بلاخره چه می شود، گاهی گرفتار مشکلاتی می شویم که این مشکلات به نو به خود سازنده شخصیت و روحیات ما هستند تا بهتر بتوانیم خودمان را بالا بکشیم و موفق شویم .

  در ضمن جاده یکنواخت حوصله ما را سر خواهد برد. فراموش نکنیم که از ابتدای مقاله تاکید داشتیم که اگر زندگی پر ماجرایی می خواهیم، باید منتظر خطرات هم باشیم .

  که البته با کمک روش های که دو طراح بزرگ یعنی بیل بورنت و دیوید ایوانس در کتاب زندگی خود را طراحی کنیم، آورده شده؛ پس قادر خواهیم بود از دام مشکلات رهایی پیدا کنیم .

  کتاب زندگی خود را طراحی کنیم : یک نمونه آزمایشی

  شاید یکی از کم نظیرترین کتاب های باشد که در سطح آموزشی از مثال های زیاد و به موقع استفاده می کند .

  یکی ار بهترین روش های یادگیری چه در کودکان و چه در بزرگسالان که بسیار موثر و کمک کننده است، آوردن مثال است .

  مثال در هر سطحی تمکیل کننده یادگیری است،که این دو نویسنده با توجه به سابقه ای که در زمینه تدریس و آموزش داشته اند به خوبی بر این موضوع اشراف داشته و نمونه ها واقعی از زندگی های واقعی را در دستور کار کتاب نویسی خود قرار داده اند .

  چگونه بیکار می مانیم

  این بخش دلایل بیکار ماندن را بیان می کند، چرا این اتفا ق می افتد و چه کار کنیم که نیفتد، در واقع نوعی پیشگیری را در میانه راه به ما اذعان دارد تا قبل از رفتن به مراحل سخت تر از ان در امان باشیم .

  شاید در زندگی خود دقت کرده باشید که گاهی از فرط کار و خستگی نمی توانید یک دم استراحت کنید و بعضی مواقع هم به دلیل نبود کار خسته و افسرده می شوید .

  حال چه برنامه ای ترتیب اثر دهیم تا هیچ وقت بیکار نمانیم، مگر به اذن و اراده خود این امر صورت بگیرد .

  شغل رویایی خود را طراحی کنید

  در این قسمت از کتاب، نویسندگان خلاق؛ مخاطب را به سطحی رسانده اند که کلی سختی را تحمل کرده اند و از سر گذرانده اند اکنون او را به طراحی شغل خود حرکت می دهند

  کاری که اگر با اختیار خودش بود شاید هیچ گاه اتفاق نمی افتاد .

  انتخاب شادی

  وقتی به نیمه های دوم این کتاب رسیدید، به راحتی می توانید، نوع زندگی خود را انتخاب کنید .

  دوست دارید زندگی شادی داشته باشید و یا غمگین ؟

  ایمنی شکست

  وقتی دستورالعمل ها،روش ها و استراتژی های مربوط به شغل مورد علاقه خود را در این کتاب به همراه مثل هایی مختلف مطالعه می کنید، به خوبی می توانید خود را در برابر موانع و مشکلاتی که ممکن است بر سر راه شما ظاهر شوند،ایمن بیابید زیرا اصولی را فرا گرفته اید که شما ر در برابر شکست ایمن کرده اند .

  خوبی این کتاب به این است که

  خوبی کتاب زندگی خود را طراحی کنید، این است که کاملا با استراتژی های روانشناسانه پیش رفته است،بدین منظور که این دو متفکر به سلیقه های متنوع مخاطبان خود دقت داشته اند وآن را سرلوحه نوشتن طرح خود قرار  داده اند .

  در ابتدا و شروع کار به سراغ مبانی پیچیده و گزاف نرفته اند که در عین حال هم وقت گیر باشند وهم اینکه سود و بازده مناسبی برای مخاطب نداشته باشد .

  برای شروع به خواندن و گرم نگه داشتن مخاطب از یک سری نمونه مثال از افراد مختلف  آغز کرده اند :

  • چه کاره هستند؟
  • چه سنی دارند؟
  • چه اهدافی داشته اند؟
  • الان چه کاره هستند؟

  و اینگونه است که مسئله استراتژی روانشناسی ذهن مخاطب کاملا روشن می شود، مخاطبان با نمونه مثال هایی مواجه می شوند که با آن ها همذات پنداری می کنند، نیاز های خود را در آن ها می یابند و بلاخره  کتاب زندگی خود را طراحی کنیم، به جذاب ترین کتاب برای مخاطب تبدیل می شود .

  در این کتاب با نکات و اشتباهات خود در طول سالیان متوالی برخورد می کند و هم متعجب و حیران می شود و هم اینکه خدا را بار های شکر می کنید که کتاب خوبی را سر راهش  قرار داده است و از طرفی هم حسرت می خورد که ای کاش زودتر آن را خریده بود و مطالعه می کرد .

  کتاب زندگی خود را طراحی کنیم، همه فن حریف است

  در یک کلام باید گفت اگر به دنبال شغل خوب، زندگی خوب و پر نشاط،همچنین قوه تشخیص آدم های خوب و هزاران مسئله ریز و درست دیگر هستید، بد نیست که کتاب زندگی خود را طراحی کنیم،  یک بار توسط شما مطالعه شود تا متوجه همه فن حریف بودن آن باشید .

  از طرف دیگر کتاب برای همه سنین، همه اقشار، همه اصناف برای هر شخصی از هر جای دنیا مفید و پر فایده است و دامنه گسترده ای از مخاطبان را در بر می گیرد .

  این یعنی جامعیت و کلیت داشتن کتاب به تمامی مسائل و ریزه کاری های زندگی و شغل و آینده فردی که دو متفکر یعنی بیل بورنت و دیوید ایوانس به خوبی از پس آن بر آمده اند و با چه استراتژی و معماری دهنی به این خلاقیت دست یافته اند .

  کتاب زندگی خود را طراحی کنیم : حرف آخر

  حرف اخر در ارتباط با کتاب زندگی خود را طراحی کنیم،این است که کتاب به گونه ای طراحی شده که با هر کلمه خود قصد دارد مخاطب را به جلو حرکت دهد، از نشستن و درجا زدن نجات دهد و این کتاب به راحتی و با قطعیت تمام کار خود را انجام داده است .

  در این مسیر به خوبی معیار ها ونشانه هایی که شما باید آن ها را کشف و ضبط کنید، به همراه مثال به شما اموزش داده است و اینگونه شما به راحتی به آنچه که می خواهید، می توانید دست پیدا کنید .

  لوب مطلب این کتاب

  بهتر است بدانید حرکت ما ، کار ما و زندگی ما در چرخش جهان و پیشرفت جهان موثر و تاثیر گذار است .

  شاید این ها را هم دوست داشته باشید

  استاد تیموری

  نویسنده   : محمدرضا تیموری

  عشق و علاقه به رشد و موفقیت و رسیدن به سطح والای لیاقت ها را مهمترین اصل در رسیدن به خواسته ها می دانم

  شاید این مطالب رو هم در حوزه نویسندگی دوست داشته باشید

  آموزش نویسندگی
  صد رمان برتر جهان
  تبلیغ نویسی
  نامه عاشقانه
  دریافت شابک
  انشانویسی
  خاطره نویسی
  قصه کودکانه
  چاپ کتاب

  امتیاز بدی، من انرژی می گیرم.شاد باشید و پرانرژی دوست عزیز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  0 پاسخ

  دیدگاهتان را بنویسید

  می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
  خیالتان راحت باشد :)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *