چگونه موفق شویم؟

ما قصد داریم مقاله چگونه موفق شویم؟ را به دو مدل متنی و صوتی برای راحتی کار شما عزیزان در اختیار تان قرار دهیم

صوت مقاله

به زودی …

متن مقاله

چگونه موفق شویم؟

امروز می  خواهیم مقاله چگونه موفق شویم را  از سلسله آموزش های راز موفقیت را مورد بررسی قرار دهیم

موفقیت به معنای چیزهای مختلف برای همه است. اگر شما جاه طلبی، رویا یا هدف دارید که می خواهید آن را به دست آورید، همه چیز که نیاز دارید، ذهنیت درست و مجموعه ای قوی از اهداف است. در تمام مراحل متمرکز شوید. هنگامی که با شکست مواجه می شوید، به یاد داشته باشید که خودتان را به عقب برگردانید و ادامه دهید. با در نظر گرفتن زمان و تلاش، ممکن است متوجه شوید که به تعریف های خود از موفقیت دست یافته اید.

 1. اهداف بسازید.

 • تعریف شما از موفقیت چیست؟

شما نمی توانید موفق باشید اگر نمی دانید که موفقیت برای شما چه معنایی دارد. درک موفقیت برای هر کس متفاوت است.

موفقیت واقعی حاصل از دست یابی به آنچه که در زندگی شما را شادتر می کند، می باشد. هنگامی که شما این را مشخص کردید، می توانید اهدافی را تعیین کنید که برای شما معنی دار و مهم هستند.

سعی کنید تعریف خود را از موفقیت بنویسید. آیا درآمد خاصی به دست می آورید؟ در یک منطقه خاص زندگی می کنید یا از یک خانواده شاد حمایت می کنید؟ آیا موفقیت به شما اجازه سفر، نجات برای بازنشستگی یا حفظ یک زندگی اجتماعی سالم را می دهد؟

اگر شما در حال مبارزه هستید، در نظر بگیرید که در زندگی شما نقطه شاد کجاست؟ آیا وقت خود را با خانواده تان صرف می کنید، مسافرت می کنید، دنبال یک سرگرمی یا چیز دیگری هستید؟ اگر پول نداشتید، چه کار می کنید؟

بعد آنچه را که در زندگی نیاز دارید برای سیدن به یکی زندگی شاد شناسایی کنید.

 • هدف نهایی خود را شناسایی کنید.

موفق شدن

چیزهایی را که دوست دارید انجام دهید شناسایی کنید، چیزهایی که به شما حس رضایت می دهند. هنگامی که چیزی را که دوست دارید انجام دهید، شناسایی کنید از این اطلاعات می توانید برای پیدا کردن هدف زندگی خود استفاده کنید.

پیدا کردن آنچه که دوست دارید انجام دهید، به شما انگیزه می دهد تا در مسیر درست قدم بردارید. اگر اهداف شما چیزی است که شما از انجام آن لذت می برید، بسیار اهمیت دارد که به اهداف خود پایبند باشید.

در نظر بگیرید که در پنج سال بعد، ده سال بعد و بیست سال بعد هستید. چه کاری انجام داده اید تا رویاهای تان را به دست آورده اید؟

اگر در مورد اینکه هدف شما چه بوده، اشتباه می کنید. سعی کنید با مربی حرفه یا بازدید از یک روانشناس خوب هدف درست انتخاب کنید.

اهداف شما باید قابل اندازه گیری باشد. به عنوان مثال: به جای اینکه یک هدف برای کار بهتر شما باشد، معیارهایی مانند « هدفم این است که سی درصد بهره وری ام را افزایش دهم و تنها برای این کار پنج با در سال بیشتر کار می کنم. » ایجاد کنید.

 1. مدیریت زمان و بهره وری

 • یک برنامه برای خودتان تنظیم کنید.

یک لیست کاری برای هر روز خود ایجاد کنید. برای پروژه های بلند مدت، به هدف و کار روزانه خود تکیه کنید و از آن ها کمک بگیرید. با تکمیل هر کار، آن ها را چک کنید تا به انگیزه ماندن کمک کنید.

یک برنامه می تواند ساختاری را حتی در روزهایی که احساس ناامیدی می کنید، به شما بدهد.

از یک برنامه تقویم بر روی گوشی خود استفاده کنید یا تعهدات خود را در برنامه بنویسید. اطمینان حاصل کنید که تمام مهلت های شما به وضوح نوشته شده است.

اگر چیزها را به راحتی فراموش کنید، یادآوری یا هشدار را بر روی گوشی خود تنظیم کنید تا به شما یادآوری کند.

در مورد چگونگی وظایف طولانی، واقع بینانه باشید. زمان بیشتری برای هر وظیفه ای اختصاص دهید تا فکر کنید که به چه چیزی نیاز دارید.

 • به اندازه کمترین حالت از مسیر خود منحرف شوید.

موفق شدن

تقریبا غیر ممکن است که صد درصد از وقت خود را به روی هدف خود متمرکز کنید، اما حواس پرتی می تواند شما را از کارکرد درست دور کند. شکاف های گاه به گاه درست است اما هنگامی که اهداف شما شروع به استفاده از حواس پرتی به حواستی پرتی های کوچک می کندف وقت آن است که خود را به دنیای واقعی برگردانید.

در صورت امکان، در محلی آرام و ساکت کار کنید. اگر فضای کاری شما پر سر و صدا باشد، برای جلوگیری از سر و صدا… سر و صدا را از بین ببرید.

از خانواده و دوستان بخواهید تا در هنگام کار بر روی چیزی کاری انجام ندهند. بگذارید آن ها بدانند که این بار به خودتان نیاز دارید.

در صورت لزوم گوشی خود را خاموش کنید یا آن را در حالی که حال هستید، قرار دهید. با در نظر گرفتن تقسیم پنج دقیقه ای هر ساعت می توانید تمرکز خود را بیشتر کنید.

یک پیاده روی کوتاه انجام دهید. یک میان وعده بخورید یا برخی از این کارها را انجام دهید.

اجتناب از چند وظیفه ای کار بر روی بیش از یک چیز در یک زمان می تواند، بهره وری شما را کاهش دهید. تمرکز کامل خود را بر روی یک هدف قرار دهید.

 • وظایف را در صورت امکان در اختیار سایر افراد قرار دهید.

برون سپاری همه چیز در مورد مدیریت زمان است. شما ممکن است خود را به عنوان یک سوپر من بپندارید. اما قدرت های شما محدود است.

برون سپاری برخی از وظایف کمتر ضروری به شما اجازه می دهد زمان بیشتری را به تمرکز بر روی چیزهایی که کاملا ضروری است بگذارید.

اگر شما یک رمان نوشتید، از یک دوست یا یک ویرایشگر کپی بخواهید آن را برای شما بخواند. به جای تلاش برای ویرایش خود، اجازه دهید آن ها نوشته ی شما را تصحیح کنند و پیشنهادات جدید ارائه دهند.

اگر به وب سایت برای کسب و کار خود نیاز دارید، یک طراح وب را برای انجام این کار، به کار بگیرید. اگر این کار را بکنید مجبور نیستید خودتان به یادگیری وب سایت بپردازید و وب سایت همچنان عالی خواهد بود.

 • به دیگران اعتماد کنید تا کارشان را انجام دهند.

اگر به اطرافیان تان اطمینان ندارید، موفق نخواهید شد. زمانی موفق خواهید بود که موفق شوید یک تیم حرفه ای را در کنار خود داشته باشید.

اگر شما نمی توانید به دیگران اعتماد کنید تا آن ها بتوانند کار خود را انجام دهند، احتمالا در کار خود موفق نخواهید دش.

در تصمیم گیری برای اینکه در کار باید به چه کسی اعتماد کنید، نگاهی به شایستگی های آن ها، تجارب گذشته، منابع دیگر افراد و یا اینکه چگونگی اعتماد به آن ها در گذشته را بررسی کنید.

اعتماد به مردم، زیرا اعتماد می تواند یک عامل انگیزشی فوق العاده باشد. اگر به کسی اطمینان دارید، آن ها خواهان انجام کارهای خوب هستند، زیرا می خواهند اعتماد شما را به آن ها، پاداش دهند. این یک انگیزه قوی است.

به مردم اعتماد کنید زیرا شما نیاز دارید. به جای تلاش برای انجام هر کاری، وظایف را به دیگران منتقل کنید تا آن ها را انجام دهید.

فراموش نکنید که به خودتان نیز اعتماد کنید.

 • یک مربی برای کمک به خود پیدا کنید.

موفق شدن

مربی کسی است که معمولا با کمی تجربه بیشتر از شما، که تجارت را می داند مشاوره می دهد و به شما در مشکلات تان کمک می کند. شما می توانید رئیس، استاد، عضو خانواده بزرگتر یا دوست خانوادگی را به عنوان مربی خود انتخاب کنید. مربیان از دانستن اینکه هدایت آن ها به معنای موفقیت است، رضایت می گیرند. یک مربی به شما کمک می کند تا

با کسانی که ارتباط دارید، ارتباط بیشتر داشته باشید و یک رابطه ی دو طرفه را برقرار سازید. در عوض چیزی به شما پیشنهاد می دهیم که تخصص، نظر و یا فرصت داشته باشید.

عیب یابی یادگیری در مورد چگونگی ایجاد ایده ها یا برنامه های کاربردی در شرایط دشوار… مربی شما می تواند به شما کمک کند آنچه را که شما دارید تغییر دهید تا بتوانید ایده های تان را بهتر کنید.

استراتژی های یک مربی احتمالا دارای چشم انداز بیشتری نسبت به شما خواهد بود، زیرا در بازی با موفقیت شکست هم بوده است. شما می توانید با استفاده از تجربه های خود برنامه های استراتژی آینده را طرح کنید.

 • یادگیری خود را متوقف نکنید.

هرگز سوئیچ یادگیری خود را خاموش نکنید. شما هرگز نمی دانید که لحظه ی موفقیت شما چه زمانی خواهد بود. گوش دادن به دیگران، مطالعه ی مهارت های جدید و یادگیری چیزهای جدید را ادامه دهید.

اطلاعات جدید می تواند به شما در برقراری ارتباط بین ایده ها و استفاده از آن ایده ها کمک کند تا زندگی شما را بهتر کند.

خواندن کتاب ها، تماشای مستندات و یا کلاس های آنلاین برای گسترش دانش خود… به دنبال موضوعاتی باشید که برای شما جالب هستند و یا مهارت های لازم را به شما آموزش می دهند.

برای موفقیت در مورد صنعت، شرکت، سرگرمی و یا هدف خود به هر اندازه که می تونید مطالعه کنید. مردم موفق در این زمینه چه کاری را انجام می دهند تا به اهداف شان برسند؟

 • ریسک کنید.

مردم موفق فکر می کنند. بزرگتر و بزرگتر فکر می کنند. منتظر فرصتی نباشید. فرصت ها به سراغ شما نمی آیند این شما هستید که باید به سراغ فرصت ها بروید. ریسک های خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که شانس به نفع شماست و حرکت کنید. از منطقه امن خود بیرون بیایید.

این که آیا شما یک دونده دوردست هستید یا راه حل های پشت سر هم برای غول های فن آوری را نابود می کنید، همکاری با رقابت ممکن است به شما در جمع آوری منابع کمک کند،

شما هر ایده ای که داشته باشید، می توانید حتی آن را در خانه هم عملی کنید. دنبال پروزه هایی باشید که به شما موفقیت ارائه می دهند حتی اگر آن ها شما را معروف یا ثروتمند یا مهم از آن موفق نکنند.

 • به دنبال حل مشکلات باشید.

به اطراف خود نگاه کنید و سعی کنید از راه هایی که می توانید کمک کنید، فکر کنید. چه کسانی در حال مبارزه یا شکایت هستند؟ چگونه می توانید زندگی خود را به نحو موثری ساده تر کنید؟ آیا می توانید یک محصول ایجاد کنید بیا یک سرویس ارائه دهنید که شکاف بحرانی را پر کند؟

مشکلات رایج عبارتند از:

مشکلات اجتماعی. آیا می توانید از یک مشکل اجتماعی مشابه که نیاز به نوآوری دارد فکر کنید؟ به عنوان مثال، رسانه های اجتماعی راه های ارتباط برقرار کردن با یکدیگر هستند.

آیا می توانید در مشکلات فن آوری به مردم کمک کنید تا بتوانند از تکنولوژی برای موارد مورد نیازشان استفاده کنند. به عنوان مثال: شرکت های فن آوری پردازنده های کامپیوتری کوچکتر و قدرتمند را طراحی می کنند تا تجربه کاربر را بهبود ببخشند.

مشکلات استراتژیک: آیا می توانید به کس دیگری کمک کنید تا مشکلات استراتژیکش را حل کند؟ برای مثال: مشاوران به شرکت ها و افراد دیگر کمک می کنند تا کارآمد تر، سودآورتر و محتاطانه تر عمل کنند.

مشکلات بین فردی: آیا می توانید به مردم کمک کنید تا بهتر با یکدیگر کنار بیایند؟ برای مثال: مشاوران ازدواج روانشناس به سایر مردم کمک می کنند تا شبکه ی پیچیده ی روابط شخصی را مدیریت کنند.

 • از تکنولوژی به عنوان ابزار استفاده کنید نه به عنوان حواس پرتی

تکنولوژی می تواند به طور شگفت آوری قدرتمند باشد. اما همچنین می تواند انرژی و بهره وری تان را نابود کند. از تکنولوژی برای اهداف تولیدی استفاده کنید اما اجازه ندهید شما را گمراه کند.

از برنامه های آنلاین برنامه ریزی استفاده کنید تا اهداف روزانه تان، قرار های کاری تان و وظایف تان را سامان دهید.

پس از تمام کردن کارهای تان آن ها را تیک بزنید. این کار به شما کمک می کند با انگیزه و انرژی بیشتر به جلو حرکت کنید.

موسیقی اکثر اوقات هنگام کار مردم را حواس پرت می کند. اگر مقداری موسیقی نیاز دارید سعی کنید به ریتم های آرام چون موزیک کلاسیک و یا جاز گوش دهید. چون این موسیقی ها کمتر حواس تان را پرت می کنند.

با همکاران و رئیس تان به شخصه صحبت کنید تا از سو تفاهم هایی که ممکن است با ایمیل زدن پیش بیاید، جلوگیری کنید. ایمیل تان را سر و سامان دهید تا ایمیل های اضافه و غیر مهم به یک فایل دیگر هدایت شوند.

منبع:

https://www.wikihow.com/Be-Successful

نویسنده و گوینده  : محمدرضا تیموری

عشق و علاقه به رشد و موفقیت و رسیدن به سطح والای لیاقت ها را مهمترین اصل در رسیدن به خواسته ها می دانم 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0/5 (0 نظر)