• این صفحه مورد پسند 825 بازدیدکننده می باشد.

  امروز مقاله هدف گذاری از سلسله آموزش های راز موفقیت را مورد بررسی قرار دهیم

  هدف گذاری چیست؟

  هدف گذاری بزرگترین ثروت زندگی هر انسانیست!

   هدف گذاری اساس موفقیت است.

   تا به حال به دنبال موفقیت بوده اید؟

   تا به حال به رسیدن به موفقیت فکر کرده اید؟

   مطمئنا هر کسی که هستید.

   هر کجای دنیا که هستید.

   در هر نقطه ای!

   دوست دارید موفق شوید.

  برای موفق شدن اولین قدم داشتن هدف و باور داشتن هدف ی است. تا به حال انسان های بدون هدف و موفقی را دیده اید؟ قطعا پاسخ این سوال منفیست. برای رسیدن به موفقیت… نیازمند هدف هستیم.

  هدف گذاری شما برای زندگی چیست؟

   به کجا می روید؟

   به دنبال چه چیزی هستید؟

   برای چه چیزی تلاش می کنید؟

   پاسخ این سوال ها هدف شماست!

   هدفی که باید به روی آن تلاش کنید.

   وقت صرف کنید.

   ریسک کنید.

  تا بتوانید به نتیجه ی دلخواه خود برسید. هدف گذاری معنای زندگی را تعیین می کند. هدف که داشته باشید روزهایتان معنا خواهند یافت. از تلاش کردن خسته نمی شوید. هدف باعث می شود، خسته نشوید چون می توانید با رسیدن به هدفهایتان انگیزه ی بیشتری برای تلاش کردن داشته باشید.

  انسان های موفق، بزرگترین عامل موفقیت خود را داشتن هدف زندگی می دانند. آن ها هدفی برای زندگی خود تعیین کرده و تمام تلاش و هدفهای کوچک خود را هم در کنار رسیدن به این هدف تنظیم کرده اند. بر اساس این هدف تلاش کردند. ریسک کردند و خسته نشدند.

  هدف گذاری مهم ترین اصل ساخت آینده ای موفق است.

  چیزی که آینده را می سازد. استعدادهای فردی نیست.

  بلکه هدف گذاری و انتخاب هدف و مسیر درست رسیدن به هدف است. اما… برای انتخاب مسیر درست، ابتدا باید مقصد را بشناسیم.

  همانطور که کن بلانچارد، گفته است:

  دانستن اینکه کجا میروی، اولین قدم برای رسیدن به آنجاست.

  هر لحظه ای که برای انتخاب هدف درنگ می کنی، یک قدم برای رسیدن به موفقیت، عقب می مانی.

  موفقیت را توانایی ها و استعدادها رقم نمی زند. این تلاشها و هدفهای آدم هاست که نشان می دهد چطور می توانند به موفقیت برسند. موفقترین انسان های روی زمین از استعدادهای خارق العاده ای برخوردار نبوده اند. اما… آن ها اهداف بسیار بزرگی داشته اند که در مسیر رسیدن به آن ها قدم برداشته اند.

  هدف گذاری یعنی معنا بخشیدن به رویاها.

  رویای واقعی آن است که نه در خواب بلکه در بیداری آن را تجربه کنید.

  چشم های خود را ببندید.

  بیاندیشید که می خواهید در پنج یا ده سال آینده در کدام نقطه بایستید.

  در چه حالتی باشید.

  در کجای دنیا باشید.

  پاسخ این سوال هدف شما خواهد بود.

  هدف گذاری می تواند خوشحالی شما را تضمین کند.

  رویاها همیشه یکی از اصل های مهم هدف های انسان بوده اند. رویاهای خود را باز هم پرورش دهید اما این بار آن ها را فقط در ذهن و در خواب های خود دنبال نکنید. در این قرن که انسان ها با تلاش، رویاهای خود را محقق می کنند شما چرا نه؟

  شما هم یک انسان هستید با توانایی های خود.

  تلاشتان را بیشتر کنید.

  هدف گذاری کرده. برای رسیدن به آن کفش آهنی به پا کرده. بلند شوید. رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کرده و به دنیا بفهمانید. که شما هم یک فرد بسیار موفق هستید. این زندگی نیست که شما را مطابق میل خود به جلو هدایت می کند.

  بلکه این شما هستید که با عزم راسخ زندگی خود را ساخته اید.

  این شما هستید که به زندگی خود معنا می بخشید.

  شما سازنده ی زندگی خود هستید.

  همه ی انسان ها دوست دارند در شرایطی زندگی کنند که مطابق میلشان پیش می رود. هدف گذاری به شما کمک می کند تا زندگی خود را خود طراحی کنید.

  شما می توانید طراح موفق زندگی خود باشید.

  بزرگترین هدف گذاری های زندگی خود را با جوهر روی برگه ای بنویسید.

  اما برای نوشتن راه های رسیدن به آن ها از مداد استفاده نمایید. این شما هستید که باید مطابق با علایق و خواسته های خود تعیین کنید که چه روشهایی برای رسیدن به هدفتان بهتر است. این شما هستید که می توانید شرایط زندگی خود را در نظر بگیرید. تنها شما می توانید بفهمید بهترین هدف برای شما چیست!

  انسان های زیادی هستند که رویا دارند.

  بسیاری از انسان ها رویاهایی دارند. که می تواند به هدف های بسیار فوق العاده ای تبدیل شود اما… آن ها توان برخاستن و تلاش کردن ندارند. آن ها در گوشه ای نشسته و منتظر هستند. هر روز برایشان خسته کننده تر از قبل می گذرد. هر روز آن ها در روزمرگی های پرتکرار به جلو می رود. آن ها به دنبال هدفی نیستند بلکه فقط سعی می کنند روزهایشان را بگذرانند. با چیزهایی که شاید هیچ علاقه ای به آن ها نداشته باشند. شاید حتی با انجام آن کارها هیچ لذتی را تجربه نمی کنند.

  این افراد زندگی خود را هدف گذاری نکرده اند.

  آن ها هدف را بی معنا می پندارند.

  می اندیشند زندگی بدون هدف جذاب تر است.

  واقعیت این است این افراد نمی توانند:

  حس آرامش

  لذت زندگی

  را تجربه کنند. این افراد به مرور به پوچی می رسند. چون هدفی برای تلاش کردن ندارند. آن ها، ساعت های بسیاری را در بیخیالی و با تلف کردن لحظه هایی که می توانند برای رسیدن به موفقیت تلاش کنند، به نیستی می سپارند.

  هدف گذاری یعنی انسان همیشه به دنبال بهترین ها و زیبایی ها بوده است.

  زیبایی ها و بهترین ها روحش را سیراب کرده و آرامش را به وجودش تلقین می کنند. زیبایی های دست نیافتنی را در رویاها می سازیم. به دنبال آن ها می گردیم و روحمان را شاید سیراب می کنیم…

  اما رویاها تنها می توانند لحظه ای روح را سیراب کنند. برای سیرابی باید به آن ها دست یافت تا لذت برد. به لذتی همیشگی دست یافت. زیبایی های رویاهایمان را در پس رویاها و در خوابهایمان پنهان نکنیم. رویاها و تخیل بهترین هدفها هستند که می توانیم آن ها را به واقعیت بدل کنیم. به جای آنکه ساعت ها در رویاهایمان غرق شویم… به آن ها بیاندیشیم و در میان آن ها به دنبال خوشی ها باشیم تا لحظه ای لذت ببریم.

  می توانیم آن ها را هدف قرار دهیم.

  فکرمان را به روی آن ها متمرکز کنیم.

  تلاش کنیم.

  زندگی را معنا ببخشیم و به سوی آن ها پرواز کنیم.

  شاید به نظر سخت برسد. شاید رسیدن به هدفها به نظر دور و غیرممکن باشد اما معنای واقعی موفقیت این است که غیر ممکن درها را به ممکن ها بدل سازیم.

  عدم هدف گذاری، بزرگترین عامل شکست انسان ها هست.

  گذشته اتفاق افتاده است با اندیشیدن به آن نمی توان به موفقیت رسید.

  اما آینده و اندیشیدن به آن باعث موفقیت و رشد و پیروزی می شود. باید در زندگی پیروز شد… عامل رسیدن به هدف کارهای بزرگ نیست… کارهای کوچک است که شاید به نظر بسیاری بی اهمیت به نظر برسد.

  اما می تواند در کنار هم شما را به موفقیت برساند. گذشته را کنار بگذارید. کسانی که در مورد گذشته می اندیشند، قطعا هدفی برای آینده ندارند.

  استیو جابز گفته است:

  هر جا انسان موفقی را دیدی بدان. در یک لحظه از زندگی اش یک هدف جسورانه را انتخاب کرده است.

  هدف گذاری یعنی هدفهای خود را جسورانه انتخاب کنید.

  برای رسیدن به آن ها خسته نشوید.

  شکست ها عامل موفقیت های بزرگ هستند.

  اگر هدفهایتان در ابتدا به شکست ختم شد. از هدف خود نگذرید و پشیمان نشوید. می توان روشها و توانایی های بهتری را برای رسیدن به آن هدف انتخاب کرد. سرنوشت ما انسان ها با کفشهایی که به پا کرده ایم رقم نمی خورد. بلکه با قدم ها و هدفهایی که انتخاب کرده ایم پیش می رود و ساخته می شود.

  کسانی که زندگی خود را به سرنوشت سپرده اند. تنها افراد ضعیفی هستند. که داشتن هدف و تلاش برای رسیدن به آن ها هراس دارند. آن ها می اندیشند، هدف گذاری اهمیتی ندارد. این زندگی است که آن ها را دستخوش شرایط خواهد کرد. اما در اصل این خود آن ها هستند که اجازه می دهند زندگی شان بدون هدف دستخوش اتفاقات باشد و بر اساس اتفاقات یا به اصطلاح سرنوشت پیش رود.

  بزرگترین ثروت زندگی انسان چیست؟ هدف گذاری.

  هدف گذاری می تواند معنای:

  تلاشها، روزها، توانایی ها، استعداد ها، موفقیت های هر کسی باشد.

  این هدف ها هستند که باعث می شوند انسان ها شناخته شوند. انسان ها به ثروت و تعالی برسند. سرشار از خوشی و هیجان باشند. لبریز از زیبایی ها! زندگی با تمام این ها در کنار هم معنا می یابد. ثروت بزرگ زندگی پول نیست… دانش هم نیست. دانش و پول هر دو قسمتی از زندگی و اساس آن هستند. در اصل هدف گذاری و رسیدن به آن است که می تواند خوشبختی واقعی را رقم بزند.

  اولین گام رسیدن به هدفهایتان، اراده است.

  اراده کنید تا هدف گذاری کنید. سپس اراده خود را برای بدست آوردن هدفتان به کار ببندید. شما هیچ چیز از کسانی که موفق شده اند کم ندارید. آن ها تنها تفاوتی که با شما داشته اند، هدفهایشان بوده است.

  این جمله را لویی پاستور کاشف فرانسوی می فرماید.

  تنها گنجی که ارزش جستجو کردن دارد، هدف است

  حقیقت همین است.

  هدف گنجی ست که باید به دنبالش بود تا به خوشبختی رسید. به روی هدف گذاری های خود تمرکز کنید. تمرکز کنید تا بتوانید هدفهای خود را واضح ببینید. تمرکز می تواند باعث شود تا ذهن شما حواشی های بی مورد را حذف کند و به روی هدفهایتان تمرکز کند.

  برای بهتر درک کردن اهدافتان! خودتان را در آن زمان تصور کنید. اهدافتان را به زمان حال بنویسید.

  اینکار باعث می شود. بی اختیار ذهنتان مسیر نزدیکتری را به روی هدف انتخاب کند. جسمات احساس آسودگی بیشتری خواهد داشت. به جای نوشتن اینکه در آینده اینکار را خواهم کرد بنویسید هر روز در حال حاضر اینکار را انجام می دهم. اجازه دهید هدفهایتان قسمتی از زندگی شما باشند. آن ها هم همراه با شما رشد و تعالی یابند. هدف های بزرگتر برای رسیدن به موفقیت های بزرگتر لازم است.

  حال که می دانید هدف گذاری اولین راه رسیدن به خواسته هایتان است درنگ نکنید.

  وینستون چرچیل گفته است:

   تا زمانی که اهدافتان را روی کاغذ نیاورید، آن ها مانند بذرهایی هستند بدون خاک

  یک کاغذ بردارید.

  هدف گذاری تان را به ترتیب زمان بعدی از یک سال تا ده سال روی آن بنویسید. اهدافتان را به چند دسته ی کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم کنید. راه های رسیدن به آن ها را هم در زیر هر کدام یادداشت کرده و تقسیم بندی کنید. سپس زمان اراده و تلاش برای رسیدن به آن ها است. درنگ نکنید. هر ثانیه که می گذرد از عمر شما کاسته شده و زمان برای رسیدن به هدفهایتان به هدر می رود. مطمئنا هر کسی دوست دارد در اوج جوانی بهترین ها را داشته باشد. شما هم می توانید یکی از آن ها باشید.

  هدف گذاری نیاز به سماجت دارد.

  هدف هایتان را همیشه در مقابل چشم های خود نگه دارید.

  در هر نقطه ای که فکر می کنید لازم است. هدفهایتان را مقابل چشم هایتان بگذارید. اینکار باعث می شود. با انگیزه و تلاش بیشتری برای رسیدن به هدفهایتان تلاش کنید.

  هدف گذاری یعنی از شکست های کوچک نهراسید.

  شکست ها می توانند به شما قدرت دهند تا قوی تر به سوی هدفهایتان پیش بروید. هدفهایی را بنویسید که شما را وادار به تلاش کند. هدف هایی که نتواند به شما هیجانی برای تلاش کردن بدهد، هدف نیست. هدفهایتان را به قسمت های کوچکتر، متناسب با جایگاه فعلی خود تقسیم کنید و مطابق با آن ها پیش روید.

  اجازه دهید هدف هایتان کم کم به واقعیت بدل شوند نه به صورت یکجا… تا شما برای رسیدن به آن ها خسته باشید. هر هدف و تبدیل شدن آن به واقعیت نیازمند پرداخت بهایی است.

  بهشت را به بها بدهند نه به بهانه…

  در واقع بهشت به کسی تعلق دارد که بهای آن را پرداخته است نه کسی که آن را دوست دارد. دوست داشتن کافی نیست. همه دوست دارند ثروتمند باشند. ماشین میلیاردی و خانه ی لوکس داشته باشند. خواستن کافی نیست. باید دید چه کسانی برای رسیدن به این خواسته تلاش می کنند.

  به سوی آن گام برمی دارند.

  ترس را کنار بگذارید.

  از شکست خوردن واهمه نداشته باشید.

  مطمئنا در صورت تلاش کردن هدف مال شما خواهد بود.

  هدف گذاری یعنی راهی را که انتخاب می کنید اگر به موفقیت رسید یعنی راه درست قدم برداشتن است و اگر به موفقیت نرسید، بدانید که باید تغیراتی هر چند کوچک در مسیر رسیدن به هدف هایتان ایجاد کنید. امید به روزی که تمام انسان ها هدف هایی ارزشمند داشته باشند .

  سوالات متداول در خصوص هدف گذاری چیست؟

  ۱- هدف گذاری در زندگی چیست ؟

  برای موفق شدن اولین قدم داشتن هدف و باور داشتن هدف در زندگی می باشد . باید بدانید که هدف گذاری بزرگترین ثروت زندگی هر انسان است . بسیاری از انسان ها رویاهایی دارند. که می تواند به هدف های بسیار فوق العاده ای تبدیل شود اما… آن ها توان برخاستن و تلاش کردن ندارند . آن ها در گوشه ای نشسته و منتظر هستند .

  ۲- هدف گذاری چه نقشی در زندگی افراد داد ؟

  هدف گذاری می تواند خوشحالی شما را تضمین کند . رویاها همیشه یکی از اصل های مهم هدف های انسان بوده اند. رویاهای خود را باز هم پرورش دهید اما این بار آن ها را فقط در ذهن و در خواب های خود دنبال نکنید. در این قرن که انسان ها با تلاش، رویاهای خود را محقق می کنند .

  تصویر نویسنده آموزش نویسندگی

  نویسنده  : محمدرضا تیموری

  عشق و علاقه به رشد و موفقیت و رسیدن به سطح والای لیاقت ها را مهمترین اصل در رسیدن به خواسته ها می دانم 

  4 پاسخ
  1. profile avatar
   بانوی ایرانی گفته:

   سلام جناب تیموری
   لطف کنیدسوالم رو علنی نکنید .
   من ی کارمندم . رییسمون عوض شده اخیرا و از ما برنامه عملیاتی خواسته .
   برنامه ای که تا کنون انجام نداده ایم. من مسئول اجرای کارگاه های مهارتهای زندگی هستم برای کارمندان .برای هر کارگاه ازمون خواسته برنامه عملیاتی تدوین کنم. برای مثال کارگاه پیش از ازدواج رو دارم تدوین می کنم. سوالات مربوط به حیطه های دانش و نگرش و عملکرد رو چند بار نوشتم باز قبول نکردن. مخصوصا تو حیطه نگرش . چون باید با توجه به مدل اسمارت باشه. اگر ممکنه چند نمونه سوال در حیطه نگرش برایم بفرستید . یا سایتی معرفی کنید . متشکرم

   پاسخ
   • profile avatar
    محمدرضا تیموری گفته:

    درود بر شما
    لطفا با دفتر مرکزی ما در تهران تماس بگیرید تا بیشتر در مورد آنچه مد نظرتان است بدانیم.
    سپاس فراوان

    پاسخ

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  امتیاز بدی، من انرژی می گیرم.شاد باشید و پرانرژی دوست عزیز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای