قانون جذب موفقیت و چند نکته کلیدی

قانون جذب موفقیت
 • قانون جذب موفقیت و چند نکته کلیدی | موفقیت را نیز باید جذب کرد. این سخن آنتونی روبینز بهانه ای شد تا که ما به طور مفصل مقاله ای برایتان آماده کنیم تحت عنوان قانون جذب موفقیت که در آن به شما بیاموزیم که چگونه موفقیت را جذب کنید .

  هنگامی که ما قصد به نوشتن این مقاله کردیم ، نامه ها و ایمیل های بسیاری را راجع به مسئله ی قانون جذب موفقیت که عزم ما را دو چندان کرد که یک سری از شبهات ذهنی در باب این مسئله یعنی قانون جذب موفقیت را نیز برایتان برطرف کنیم.

  ابتدا به امر باید به این امر اشاره کنیم که خیلی از افراد هستند که می خواهند با استفاده از قانون جذب ، به موفقیت برسند ، اما دریغ از این امر که خود موفقیت نیز توسط قانون جذب ، جذب می شود و سرفصلی در مباحث قانون جذب وجود دارد به نام قانون جذب موفقیت .

  پس شما هرگز نباید این فکر را به خودتان راه دهید که تنها افراد موفق هستند که به قانون جذب دسترسی دارند و یا حتما باید موفق بود تا که قانون جذب را در زندگی پیاده کرد . بطور خلاصه هرگز نباید به این امر فکر کنید که موفقیت پیش نیاز رسیدن به قانون جذب است. بلکه خود موفقیت نیز از این مقررات پیروی می کند که ما در این مقاله تحت عنوان قانون جذب موفقیت می خواهیم به آن بپردازیم .

  قانون جذب موفقیت

  همه ی افراد دنیا از سن کودکی به این امر فکر می کنند که چطور می توان انسانی موفق شد ؟ این امر در همه ی انسان ها وجود دارد اما کیفیت آن فرق می کند. در واقع اگر شما به دنیای بچه ها سر بزنید ، این باور را دارند که دوست دارند در درس موفق شوند و همه ی درس هایشان بیست شود و یا اگر یک مقدار سراغ بچه های بازیگوش تر بروید ، می گویند که می خواهند فوتبالیست مطرحی بشوند و همه ی توپ ها را گل کنند .

  کمی که به نوجوان ها گرایش پیدا کنید ، می بیند که همه دلشان پول می خواهد و یا به این فکر می کنند که به شغل رویایی و یا آرزوهای رویایی شان برسند و در زندگی تبدیل به یک آدم موفق شوند .

  این مسئله در جوان ها در موفقیت در ازدواج و هزاران مسئله ی دیگر نهفته است و سن های بالاتر نیز دغدغه ی موفقیت های مالی و موفقیت های خانوادگی را دارند. در یک شمای کلی می توان اینگونه گفت که همه ی آدم ها در معرض قانون جذب می باشند ، چرا که همه ی انسان ها به موفقیت فکر می کنند و فکر کردن به چیزی ، دقیقا اولین گام برای جذب آن چیز است .

  پس می توان گفت که همه ی انسان های روی کره ی زمین اولین گام برای رسیدن به قانون جذب موفقیت را در دل دارند و آن فکر کردن است. اما برای این مهم فکر کردن تنها یک گام است و باید گام های متعددی را طی کرد تا به موفقیت دست پیدا کرد و بتوان از آن استفاده کرد. ما در این مقاله سعی کرده ایم که شما را با قانون جذب موفقیت آشنا کنیم و سعی کنیم به شما آموزش های لازم را در باب رسیدن به آرزوها از طریق کائنات ، اینکه چگونه از کائنات در خواست کنیم و قانون جذب کائنات برای رسیدن به آرزوها را بدهیم و شما را با این مفاهیم آشنا کنیم. این نکته را به یاد داشته باشید که برای رسیدن به موفقیت ، شما نیاز به یک عزم راسخ دارید و این عزم راسخ شماست که شما را موفق می کند.

  قانون جذب چیست ؟

  یکی از سوالاتی که پیش از ورود به مبحث قانون جذب موفقیت باید از خودمان بپرسیم این است که به طور کلی قانون جذب چیست ؟ همه ی ما انسان ها در زندگی یک سری از آرزوها را در سرمان داریم که برای رسیدن به آن از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنیم .

  اما خوب است که پیش از قدم برداشتن در مسیر رسیدن به آرزوها یک سری از نکته های اساسی در باب قانون کائنات در رسیدن به آنچه که انسان می خواهد را بدانیم. هر آنچه که ما در فکرمان مرور می کنیم . هر حادثه ای ، هر موفقتی و هر آرزویی ، دارای یک مدار در جهان کائنات است .

  تمامی کائنات پر است از مدارهای انرژی که همه جا را فرا گرفته اند و شرایط را مهیا کرده اند تا که ما با استفاده از انرژی های موجود در کائنات به خواسته ی خودمان برسیم .

  هنگامی که انسان چیزی را از کائنات می خواهد ، این قدرت را در درون خود ایجاد می کند که در مدار ارتعاشات خواسته ی خویش در کائنات قرار گیرد و آن را جذب کند . انسان ها با افکارشان می توانند همه چیز را جذب خودشان کنند و سپس با اعمالشان می توانند آنچه که جذبش کرده اند را لمس کنند.پس در یک نگاه کلی ، جهان پر از انرژی های ارتعاشی است که ما انسان ها می توانیم با تحریک آن ها از طریق تفکر مثبت ، بعنوان یک راه و یک ابزار برای رسیدن به خواسته هایمان استفاده کنیم .

  قانون جذب موفقیت نیز زیر مجموعه ای از همین قانون است. هر انسانی می تواند برای رسیدن به موفقیت در مدار آن قرار گیرد و از قانون جذب موفقیت استفاده کند . اگر می خواهید در این باب بیشتر بدانید ، حتما سری به مقاله ی مفصل در باب قانون جذب بزنید تا آنجا تمامی پرسش هایتان در باب قانون جذب موفقیت پاسخ داده شود.

  اما برای رسیدن به قانون جذب موفقیت باید چه کار کنیم ؟ برای رسیدن به قانون جذب موفقیت ما نیاز داریم که یک سری از اصول را بدانیم و نیاز داریم که به همراه این اصول یک سری از راهکارها را برای رسیدن به قانون جذب موفقیت نیز یاد بگیریم ، پس واجب است که حتما به صورت دقیق مقوله ی قانون جذب موفقیت بررسی کنیم. آنچه که در ادامه شما می خوانید ، ابتدا مروری به پیش نیازها و سپس اصول مربوط به قانون جذب موفقیت می باشد.

  چگونه از قانون جذب موفقیت بهره بگیریم؟

  1. موقعیت کنونی خودمان را ارزیابی کنیم

  نخستین کاری که هر انسانی برای موفقیت و برای رسیدن به قانون جذب موفقیت نیاز دارد این است که پیش از هر تصمیمی برای اقدام و یا حرکت در مسیر ، موقعیت خود را ارزیابی کند. هر انسانی ، زمانی می تواند به بهترین ها و لیاقت های خویش دست پیدا کند که بداند دقیقا در کجای مسیر موفقیت قرار دارد. حتی اگر انسانی درک به این مطلب پیدا کند که در نقطه ی صفر است ، بهتر از آن است که بدون هیچ شمای روشنی ، اقدام به گام برداشتن در مسیر موفقیت کند ومدعی آن باشد که از قانون جذب موفقیت بهره می برد. پس خودتان را ارزیابی کنید. اگر نمی دانید که چطور باید این کار را انجام دهیدف کافیسیت یک قلم و کاغذ بردارید و بالای آن بنویسید که ” ارزیابی در جهت رسیدن به قانون جذب موفقیت ” و سپس شروع کنید تمامی توانایی های درونی و شخصی خودتان را بنویسید. در لیست ارزیابی به کل انرژی منفی ، عدم توانایی ها و سد های راه را ذکر نکنید. اما مطمئنا همه ی ما آگاهیم که در چه مواردی ضعف داریم. بجای اشاره به ضعف ها ، هدف گذاری کنید که آن ها را با توانایی های مثبت پوشش دهید. بعنوان مثال اگر شما در ارتباط برقرار کردن با دیگران مهارت ندارید و ضعیف هستید. بجای آنکه بنویسید : عدم توانایی در مهارت با دیگران ، ذکر کنید که  : ” مشتاق یادگیری مهارت های ارتباطی ” . تفاوت نوشتن کلمات را درک کنید و به کلمات رنگ واژه ی مثبت بدهید.

  1. رشد مهارت های فردی را جدی بگیرید

  هر انسانی برای رسیدن به موفقیت و حتی بهره گیری از قانون جذب موفقیت نیاز دارد که قدم بردارد. این قدم برداشتن ها در مسیر موفقیت ، از مسیر رشد فردی می گذرد. هیچ انسانی نمی تواند بدون اینکه خودش را رشد دهد ، اطرافیانش را رشد دهد و یا تحولی در اجتماع زندگی خویش بوجود آورد. شما باید از خودتان شروع کنید. حتی اگر می خواهید خانواده ی خوبی داشته باشید . حتی اگر می خواهید از قانون جذب موفقیت برای رسیدن به محیط کاری بهتر اقدام کنید ، باید از خودتان شروع کنید. تا شما اقدام نکنید ، هیچ چیز در کائنات به نفع شما تغییر نمی کند. چرا که آن ها ( منظور کائنات) با صدای شمارش گام های شما به ارتعاش در می آیند. پس وقت بگذارید و این وقت را صرف رشد خودتان کنید. مطالعه کنید. از سخنرانی های موفقیت و انگیزشی بهره بگیرید. برنامه ریزی داشته باشید و برای کارهایتان ارزش قائل شوید. این کارها به شما کمک می کنند که به موفقیت نزدیک شوید.

  1. منفی بافی را برای همیشه از زندگی خود کنار بگذارید

  اگر می خواهید در مسیر رسیدن به موفقیت ، از قانون جذب موفقیت استفاده کنید. باید به این نکته آگاه باشید که منفی بافی سد راه شماست. این یک اصل نانوشته است که هر انسانی ، تشکیل شده از یک سری احساسات مثبت و منفی است. اما انتخاب میان مثبت بودن و منفی بودن احساس ، اصلی است که شما می توانید رقم بزنید. پس دست به کار شوید و هر آنچه که احساس منفی به شما میدهد را از دو رو برتان جمع کنید.حتی آدم های منفی باف را.

  چگونه از کائنات برای بهره بردن از قانون جذب موفقیت درخواست کنیم ؟

  برای رسیدن به قانون جذب موفقیت شما باید نوع درخواست کردن را نیز بیاموزید. کائنات به در خواست های ما احترام می گذارند. افراد زیادی با دیدگاه های مختلفی روی درخواست ها تمرکز کرده اند. اما به طور کلی اگر بخواهیم خلاصه ای از تمامی دیدگاه ها برایتان بگوییم ، باید این چنین بیان کنیم که اکثر اساتید موفقیت بر این عقیده اند که انسان  ، به قدری نیروی عظیمی دارد و به حدی بر تمامی کائنات مسلط است که می تواند با خواستن هر چیز و گام برداشتن در مسیر آن ، به هر آن چیزی که می خواهد دست پیدا کند. این امر در تفکرات دینی ما نیز وجود دارد که انسان اشرف مخلوقات است و هر آنچه که اراده کند ، می تواند بدست بیاورد. از این رو انسان می تواند از کائنات برای خواسته ها و آرزوهای خویش درخواست کند و آن ها را جذب کند. اما برای درخواست کردن باید سه مرحله طی شود.

  1. تمرکز

  هنگامی که قصد به در خواست چیزی دارید ، حتما تمرکز کنید. مدتی با خود خلوت کنید و آرام شوید و تفکرتان را به سوی آرامش هدایت کند. یادتان باشد که ذهن پریشان نمی تواند خود را در مسیر و یا در مدار جذب قرار دهد. برای رسیدن به قانون جذب موفقیت حتما باید تمام تمرکزتان را بر روی قانون جذب موفقیت بگذارید و سعی کنید تا می توانید به مفهوم موفقیت به طور مشخص فکر کنید.

  1. دست به قلم شوید

  برای درخواست کردن ، بهترین راه ثبت کردن است. ثبت کردن برای درخواست ها آن هم در قانون جذب موفقیت ، یعنی نوشتن آنچه که می خواهید به طور دقیق. یادتان باشد که وقتی شما به چیزی فکر می کنید و یا به زبان می آورید ، در کمتر از کسری از ثانیه از بین می رود و اثرگذار نخواهد بود. اما اگر بنویسد بر اساس اصول قانون جذب موفقیت شما می توانید روی کائنات یک دست نوشته و یا یک نسخه ی آرزوهای خودتان را حک کنید. درست مانند یک کتیبه.

  1. در مسیر خواسته ها حرکت کنید

  فکر کردن ، تمرکز کردن و نوشتن برای رسیدن به قانون جذب موفقیت کافی نیست. شما باید گام بردارید. شما باید مدام آرزوهای خودتان را دنبال کنید تا که به خواسته ی مطلوب خودتان دست پیدا کنید. برای این کار هر روز به نوشته های خودتان سر بزنید. هر روز آنها را ارزیابی کنید و ببینید که به چه میزان توانسته اید  به آن ها نزدیک تر شوید. حتی اگر شما یک قدم کوچک هم برداشته اید ، گام بزرگی در کائنات محسوب می شود. پس هدفمند پیش بروید و ساکن نباشید.

  و برای نکته ی آخر در باب بهره گیری از قانون جذب موفقیت ، تشکر کردن و سپاس خداوند را هرگز فراموش نکنید. نعمت زندگی شما ، نفس کشیدن شما و هر آنچه که در این دنیا کسب می کنید از سوی خداوند است. پس قدر او را بدانید. او همه چیز شماست.

  قانون جذب

  سوالات متداول

   

  ۱- باور غلط در خصوص موفقیت چیست ؟

  هرگز نباید به این امر فکر کنید که موفقیت پیش نیاز رسیدن به قانون جذب است .

  ۲- قانون جذب چیست ؟

  همه ی ما انسان ها در زندگی یک سری از آرزوها را در سرمان داریم که برای رسیدن به آن از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنیم . اما خوب است که پیش از قدم برداشتن در مسیر رسیدن به آرزوها یک سری از نکته های اساسی در باب قانون کائنات در رسیدن به آنچه که انسان می خواهد را بدانیم . هر آنچه که ما در فکرمان مرور می کنیم . هر حادثه ای ، هر موفقتی و هر آرزویی ، دارای یک مدار در جهان کائنات است .

  ۳- چطور می توان انسانی موفق شد ؟

  هنگامی که انسان چیزی را از کائنات می خواهد ، این قدرت را در درون خود ایجاد می کند که در مدار ارتعاشات خواسته ی خویش در کائنات قرار گیرد و آن را جذب کند . انسان ها با افکارشان می توانند همه چیز را جذب خودشان کنند و سپس با اعمالشان می توانند آنچه که جذبش کرده اند را لمس کنند.پس در یک نگاه کلی ، جهان پر از انرژی های ارتعاشی است که ما انسان ها می توانیم با تحریک آن ها از طریق تفکر مثبت ، بعنوان یک راه و یک ابزار برای رسیدن به خواسته هایمان استفاده کنیم .

  ۴- چگونه از قانون جذب موفقیت بهره بگیریم؟

  موقعیت کنونی خودمان را ارزیابی کنیم – رشد مهارت های فردی را جدی بگیرید – منفی بافی را برای همیشه از زندگی خود کنار بگذارید

  ۵- چگونه از کائنات برای بهره بردن از قانون جذب موفقیت درخواست کنیم ؟

  تمرکز – دست به قلم شوید – در مسیر خواسته ها حرکت کنید

   

   

   

  شاید این ها را هم دوست داشته باشید

  اصول نویسندگی
  استاد تیموری

  نویسنده   : محمدرضا تیموری

  عشق و علاقه به رشد و موفقیت و رسیدن به سطح والای لیاقت ها را مهمترین اصل در رسیدن به خواسته ها می دانم

  امتیاز بدی، من انرژی می گیرم.شاد باشید و پرانرژی دوست عزیز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  0 پاسخ

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.