نارضایتی شغلی و نقش آن در ایجاد استرس

ما قصد داریم مقاله نارضایتی شغلی و نقش آن در ایجاد استرس را در اختیار تان قرار دهیم

متن مقاله

نارضایتی شغلی و نقش آن در ایجاد استرس

در مقاله قبلی به تفصیل در مورد استرس شغلی و ۱۰ راه مقابله با آن توضیح دادیم و حال می خواهیم در این مقاله در مورد نارضایتی شغلی و نقش آن در کاهش یا افزایش استرس صحبت کنیم

حقیقت محض اکثر شغل‎ها این است که حتی مطلوب‎ترین کارها برای افراد بعد از مدتی خشم و استرس، اغلب اوقات هرروز، به همراه می‎آورند.

طبیعتا این احتمال وجود دارد که چنین فردی به دنبال آمدن به خانه خشم خود را سر نزدیک‎ترین فردی که می‎بیند خالی کند و در حین انجام آن به حس خوبی دست یابد.

گرچه افراد زیادی فکر می‎کنند این شیوه برخورد و هم‎چنین اتاق‎های خشم (برای خالی کردن خشم افراد) و اظهار مستقیم خشم به فردی که باعث ایجاد مشکل شده است، بیشتر ضرر دارد تا منفعت.

اما آیا اظهار نارضایتی شغلی نتیجه سالمی برای خشم ما دارد یا باعث شدت‎بخشی به استرس می‎شود؟

نظریات مختلفی در این خصوص وجود دارد. بسیاری از افراد می‎ترسند اگر احساسات منفی در رابطه با استرس کاری را درون خود جمع کنند، احتمال بیرون دادن آن احساسات در زمان یا مکان اشتباه بیشتر می‎شود.

به عنوان مثال :

در دفتر رئیس یا در جلوی همکاران، و خالی کردن آن‎ها در خلوت خانه در گوش کسی که با شما همدردی می‎کند راهی سالم‎تر و کاربردی‎تر است.

سایرین می‎گویند که شکایت راهی برای اشاعه احساسات منفی بوده و تمرکز بر افکار مثبت و حواس‎پرتی مسیر بهتری برای دستیابی به آرامش است.

خوشبختانه، محققان این موارد را بررسی کرده‎اند و توانسته‎اند اثرات شکایت، استرس کاری و مقابله با استرس را نشان دهند تا بتوانید از حقایق آن باخبر شوید و ببینید چه گزینه‎ای بیشتر مناسب شما است.

نظر موافق با ابراز کردن نارضایتی شغلی 

در لحظه حس خوبی به وجود می‎آورد.

اندکی ابراز کردن نارضایتی شغلی از ، روسا، مشتریان و روندی که در طول روز داشته‎اید می‎تواند اثر پاکسازی داشته باشد.

فرد به دنبال آزادسازی خشم خود حسی از رهایی دارد، یعنی زمانی که تمام خشمی که به مدت یک هفته یا یک روز در خود نگه داشته است را خالی می‎کند.

این آزادسازی به خودی خود احساس خشنودی زیادی به همراه می‎آورد. اگر شکایت کردن بعدا با عواقب منفی همراه شود، ممکن است در سایه احساسات مثبتی قرار گیرند که فورا به دنبال یک جلسه موفق‎آمیز شکایت کردن به فرد دست می‎دهد.

به ما حس حمایت شدن می‎دهد.

زمانی که در حال ابراز کردن نارضایتی شغلی هستیم داشتن کسی که به حرف‎های ما گوش کند و بر احساسات ما صحه ‎گذارد می‎تواند باعث شود حس نزدیکی بیشتری به او کنیم

و به طور کلی آگاهی از وجود افرادی که در زندگی‎مان مشکلات ما را درک می‎کنند و برایشان اهمیت داریم، از استرس می‎کاهد.

شکایت در خصوص کار می‎تواند به یک گروه احساس نزدیکی بیشتری دهد، به خصوص اگر تمامی آن‎ها تحت استرس‎های کاری مشابهی قرار می‎گیرند.

گاهی اوقات ما فقط می‎خواهیم کسی ما را بغل کند و بگوید ما عملکرد عالی در زندگی داریم، به خصوص اگر خود شغل بازخورد زیاد مثبتی از سوی کارفرمایان برای ما به همراه ندارد.

می‎تواند منجر به بروز راه‎حل‎ها شود.

به بحث گذاشتن مشکلات و ابراز کردن نارضایتی شغلی با سایرین همواره نوید دستیابی به راه‎حل‎هایی را می‎دهد که به تنهایی ممکن نبود بتوانیم آن‎ها را ببینیم و این امر به خصوص در مورد استرس کاری درست است.

موقعیت‎های زیادی وجود دارد که در آن یکی از همکاران شما راه‎حلی دارد که شما فوری متوجه آن نشده‎اید.

بعضی دیگر از اوقات یک فرد خارجی علاقه‎مند به موضوع ممکن است پاسخی برای مشکلی داشته باشد که ما به خاطر غرق شدن در مسئله پیش آمده آن را ندیده بودیم.

گاهی اوقات افراد برای دریافت حمایت و همدردی شکایت می‎کنند، ولی زمانی که آن‎ها برای یافتن یک راه‎حل شکایت می‎کنند، این نوع تبادل می‎تواند در دنیای واقعی نتایجی به همراه آورد و در طولانی مدت باعث استرس کمتر شود.

به نسبت سر ریز شدن صبر، انتخابی امن‎تر است.

بسیاری از افراد حس می‎کنند که اگر احساسات منفی خود را حفظ کنند، ممکن است صبر آن‎‌ها سرریز شود.

این گفته تا حدی درست است. هیچ‎کس نمی‎خواهد تا حدی خشم خود را حمل کند که باعث سر ریز شدن صبر او شود یا در زمان نامناسب حرف بدی بزند، بنابراین شکایت و خالی کردن خشم مسیری است که پا گذاشتن در آن واقع‎گرایانه‎تر است.

گرچه، شکایت با معایب دیگری نیز همراه می‎شود که میتوانند به خشمگین شدن بها دهند. خوشبختانه راه‎هایی برای آرام کردن احساس خشم وجود دارد،

بنابراین انتخاب از بین دائما شکایت کردن یا خالی کردن خشم سر همکاران نیست، بلکه بین شکایت و تمرین دیگر استراتژی‎های کنش‎گرایانه برخورد با خشم است.

نظر مخالف با ابراز کردن نارضایتی شغلی 

می‎تواند باعث گسترش منفی‎‏گرایی شود.

ابراز کردن نارضایتی شغلی می‎تواند باعث گسترش منفی‎‏گرایی شود. چون منفی‎گرایی یک ویروس احساسی و مسری است.

(همان‎طور که بشردوستی و مثبت‎گرایی مسری هستند) به عبارت دیگر، اگر شما دائما شکایت کنید، روحیه بد خود را به سایرین انتقال می‎دهید که در نتیجه اطرافیان شما بیشتر منفی‎بین می‎شوند و آن را به سوی خود شما بر می‎گردانند.

نکته کلیدی در این‎جا این است که باید دقت کنید چقدر و پیش چه کسی شکایت می‎کنید.

می‎تواند بدنامی به بار آورد.

ابراز کردن نارضایتی شغلی  می‎تواند بدنامی به بار آورد چون در طول درددل با همکارانتان اگر در عوض حمایت عاطفی خود از آن‎ها را نشان دهید نوعی احساس پیوستگی ایجاد خواهید کرد، ولی اگر دائما شکایت کنید اثر سوء خواهد داشت.

دائما شاکی بودن باعث می‎شود در دید افراد یک فرد منفی یا شخصی که جزو “بازیکنان تیم” نیست نگریسته شوید، دشمن برای خود بتراشید، و می‎توانید به طور کلی تجربه کاری خود را بد کنید، یعنی همان مکانی که محل آغازین شکل‎گیری خشم‎ شما بوده است.

تظاهر به مثبت‎گرایی می‎تواند در نهایت باعث بهتر کردن نسبی این ماجرا شود، ولی از همان ابتدا خوب است به عاقبت منفی‎گرایی در کار توجه کنید.

تاثیری ندارد.

ابراز کردن نارضایتی شغلی تاثیری ندارد  زیرا  ممکن است شکایت کردن در آن لحظه یک راه سالم خالی کردن احساسات منفی به نظر آید، اما در واقع در درازمدت باعث می‎شود احساس بدتری در شما شکل‎ گیرد.

قسمتی از علت آن این حقیقت است که اظهار خشم در واقع می‎تواند باعث قوی‎‎تر کردن نه ضعیف‎سازی آن شود.

این تفکر که باید خشم خود را خالی کنید یا جمع خواهد شد و باید در نهایت آزاد شود تنها یک افسانه است. این‎که صبر کنید تا آرام شوید، توجه خود را دوباره معطوف به کار و خشم را به شکل غیر تهاجمی بیان کنید، همگی راه‎هایی موثرتر و با آثار سوء کمتر هستند.

برنامه‎ریزی مغز را می‎توان به منفی‎گرایی تغییر داد.

ابراز کردن نارضایتی شغلی برنامه‎ریزی مغز را می‎توان به منفی‎گرایی تغییر داد. ا

ین گفته واقعا و نه ظاهرا جدی است. هرگونه افکار یا رفتاری که به عادت تبدیل شود را می‎‎توان راحت‎‎تر تکرار کرد و شکایت با روزانه طی کردن مسیر مشابه تا محیط کار و یا از حفظ خواندن الفبا هیچ‎ فرقی ندارد

چون به صورت خودکار مغز شما بعد از مدتی جنبه‎های منفی چیزهای مختلف در زندگی را خواهد دید و توجه به جوانب مثبت بسیار سخت می‎شود.

والدین همیشه یک نصیحت کلیشه‎ای برای فرزندان خود دارند که اخم نکنند وگرنه “همیشه به همین شکل باقی خواهند ماند”، همچون این نصیحت واقعا این خطر وجود دارد که روش و رفتار شما از همیشگی‎ترین الگوهای فکری‎تان شکل گیرد.

بنابراین مثبت‎اندیشی به جای افکار منفی می‎تواند در حقیقت با پاداش همراه شود.

می‎تواند به سلامت شما آسیب وارد کند.

ابراز کردن نارضایتی شغلی می‎تواند به سلامت شما آسیب وارد کند.

چون شکایت کردن ما را در یک چارچوب ذهنی پر از استرس قرار می‎دهد، شکایت کردن دائم ما را با همان خطری مواجه می‎کند که استرس مزمن برای ما به همراه می‎آورد.

زمانی که ذهن یک تهدید را متوجه می‎شود

(به عنوان مثال زمانی که به خودمان یادآوری می‎کنیم اوضاع کاری چقدر بد است)

پاسخ بدن به استرس تحریک شده و یک مجموعه تغییرات رخ می‎دهد که به ما کمک می‎کند با استرس بجنگیم یا از آن بگریزیم.

اگر این پاسخ فیزیکی دائما و به صورت تکراری تحریک شود، می‎تواند بر روی سلامت فیزیکی و روانی شما اثرات منفی بگذارد.

به همین دلیل، اجازه ندهید شکایت به یک عادت تبدیل شود، یادگیری استراتژی‎های مختلف برای مقابله با آن می‎تواند به مراتب بدون عواقب منفی، بیشتر باعث کاهش استرس شود. خوشبختانه راه‎های زیادی برای این کار وجود دارد.

کاری که باید در عوض انجام دهید

در یک دفترچه یادداشت روزانه شکایت خود را ثبت کنید.

در یک دفترچه یادداشت روزانه شکایت خود را ثبت کنید. در حالی‎که اگر همدردی و شکایت پیش یک بیش از حد تکرار شود برای هر دو نفر شما بد است، نوشتن احساسات در یک دفترچه یادداشت کاملا مفید است.

دفترچه یادداشت می‎تواند به شما کمک کند احساسات خود را پردازش کنید و احساسی که دارید منطقی نشان داده می‎شود و می‎تواند به شما کمک کند راحت‎تر دل خود را خالی کنید. تحقیقات نشان داده است نوشتن یادداشت‎های روزانه چندین مزیت برای سلامت انسان دارد.

با نوشتن قدردانی از زندگی را در خود پرورش دهید.

با نوشتن قدردانی از زندگی را در خود پرورش دهید.

در راستای مزایای نوشتن باید بگوییم، نوشتن در یک دفترچه تشکر می‎تواند منفعت زیادی در ایجاد یک عادت روحی برای دقت به نکات مثبت در زندگی و قدردانی از آن‎ها داشته باشد.

برای این که نوشتن را شروع کنید می توانید مطلب چگونه نویسندگی را شروع کنیم را مطالعه کنید

این یک الگوی فکری است که عملا در قطب مخالف شکایت قرار می‎گیرد، بنابراین می‎تواند به شما کمک کند مغز خود را به شکل به مراتب بهتری برنامه‎ریزی کنید.

(علاوه بر این، با گذشت زمان سابقه‎ای از تمامی چیزهایی که در زندگی‎تان باعث شادی شما شده‎اند درست خواهید کرد که بعدا هر زمان اراده کردید می‎توانید دوباره آن‎ها را بخوانید)

اندکی شکایت کنید و سپس موضوع صحبت خود را تغییر دهید.

 اگر در حال حاضر عادت به شکایت دارید، می‎توانید مچ خود را موقع انجام آن بگیرید و سپس صحبت خود را در مورد چیزی که به آن خشم دارید به چیزی که باعث خشنودی شما می‎شود، تغییر دهید. یا می‎توانید با اندکی شکایت تنش درون خود را آزاد کنید و سپس به عمد صحبت خود را معطوف موضوعات مثبت‎تر کنید. گاهی اوقات انجام یک مقدار اندک از چیزی که باعث راحتی شما می‎شود، می‎تواند به شما کمک کند راحت‎تر پیش به سمت عادت‎های جدیدی بروید که کمتر در وجود شما شکل گرفته‎اند.

پیش شخص مناسب شکایت کنید.

 تمامی شکایت‎ها بد نیست. اگر پیش شخصی که واقعا می‎تواند به شما کمک کند شکایت کنید، ممکن است باعث بهتر کردن وضعیت شما شود.

به عنوان مثال :

اگر به مشکلی سر کار بر خوردید که همیشه در شما استرس ایجاد می‎کند، صحبت با بخش منابع انسانی ممکن است باعث رفع مشکل شما شود، تا این‎که بخواهید فقط آن را تحمل کنید. مرتبه بعدی که متوجه شکایت کردن خود شدید، از خودتان بپرسید کاری می‎توان انجام داد، یعنی پیش شخصی مناسبی دارید شکایت می‎کنید؟

ابتدا شکایت و سپس عیب‎یابی کنید.

اگر متوجه شکایت در مورد چیزی که می‎توانید تغییر دهید شدید، شاید همان “شخص مناسبی” هستید که باید پیش او شکایت کنید،

یعنی می‎تواند جلسه درددل خود را به یک اتاق فکر تبدیل و بررسی کنید قدرت تغییر چه چیزی را دارید. سپس به خودتان اجازه دهید که از خشم به عنوان انگیزه استفاده و زمانی که می‎توانید تغییرات مثبت ایجاد کنید.

زندگی در حال را تمرین کنید.

 افرادی که قادر هستند زمان طولانی‎تری را در حال سپری کنند، یعنی نسبت به حوادث گذشته یا حوادث اجباری کمتر استرس و نگرانی داشته باشد، هم‎چنین بیشتر می‎توانند شکایت‎های خود را کاهش دهند.

در نتیجه زندگی در حال عادتی بسیار قدرتمند است که باید آن را تمرین کنید.

شما می‎توانید به شیوه‎های مختلف این کار را انجام دهید ولی یک راه ساده برای شروع، توجه به تنفس است، یعنی گوش دادن به دم و بازدم و تمرکز بر احساسی که در سینه شما به همراه می‎آورد. مرتبه بعدی که متوجه نگرانی خود در مورد آینده یا گذشته شدید می‎توانید با این تمرین شروع کنید.

دیگر راه‎های مبارزه با استرس را تمرین کنید.

دستیابی به دیگر عادات موثر کاستن استرس می‎تواند به شما کمک کند کمتر نگران چالش‎هایی باشید که سر کار با آن‎ها مواجه خواهید شد. به دنبال آن شادی و انعطاف‎پذیری بیشتری به زندگی شما راه پیدا می‎کند.

جمع‎بندی

بهترین اقدام نبردن کار به خانه به شکل شکایت در مورد آن است مگراینکه به دنبال راه‎حل باشید. (تمام طول روز انرژی و وقت شما صرف کار می‎شود، چرا می‎خواهید زمان بیشتری به آن اختصاص دهید؟) به سختی می‎توان برای مدیریت استرس راه‎‎‎حلی پیدا کرد که همچون آچار فرانسه برای تمامی موقعیت‎های جواب دهد، ولی راهنمایی‎های بالا می‎توانند به شما کمک کنند که متوجه شوید چه چیزی برای شما بهترین است و باید چکار کنید. خیلی زود بعد از انجام آن‎ها متوجه می‎شوید که کمتر شکایت می‎کنید و شاید در همان وهله اول متوجه شوید که چیز زیادی برای شکایت اصلا وجود ندارد.

منبع

۱۷۳۷

نویسنده   : محمدرضا تیموری

عشق و علاقه به رشد و موفقیت و رسیدن به سطح والای لیاقت ها را مهمترین اصل در رسیدن به خواسته ها می دانم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *