• چگونه بعد از شکست عاطفی شاد باشیم؟

  ما قصد داریم مقاله چگونه بعد از شکست عاطفی شاد باشیم؟ را به دو مدل متنی و صوتی برای راحتی کار شما عزیزان در اختیار تان قرار دهیم

  متن مقاله

  چگونه بعد از شکست عاطفی شاد باشیم؟

  بعضی اوقات عشق کار می کند و دو نفر “با خوشحالی زندگی می کنند”. گاهی اوقات عشق موفق نمی شود و حداقل یک نفر ممکن است صدمه ببیند . شکست عاطفی اگر این شخص شما باشید، ممکن است احساس کنید که هرگز در عشق موفق نخواهید شد و یا دوباره خوشحال نخواهید بود. اما فقط به این دلیل که در این عشق شکست خورده اید،به این معنی نیست که شما نمی توانید خوشحال باشید. اگر بر روی احساسات خود کار کنید و نیازهای خود را برآورده سازید، می توانید به تنهایی از زندگی لذت ببرید و خوشحال باشید.

  شکست عاطفی

  روش اول شکست عاطفی

  به احساسات خود بپردازید

  ۱.برای خودتان وقت بگذارید. احساس غم و اندوه  برای مدتی در حالی که در عشق شکست می خورید طبیعی است . انتظار نداشته باشید که طی یک یا دو روز  فردی که با او رابطه داشته اید را فراموش کنید. با خودتان صبور باشید وبر روی همه چیزهایی که در مورد شکست تان احساس می کنید، کار کنید. تنها راه موفقیت شما برای رسیدن به حس خوشحالی این است که برای خودتان وقت بگذارید.

  _بلافاصله برای یک رابطه جدید عجله نکنید و یا سعی نکنید که خیلی زود شخص دیگری را برای رابطه پیدا کنید. در اولین قدم باید مشکل شکست عاطفی تان را حل نمایید.

  _اجازه دهید زمان آنچه که دربارهاین شکست احساس می کنید ترمیم کند. خوب است که در مورد شکست عاطفی مان و دلیل آن فکر کنیم.

  _مردم ممکن است به شما بگویند که این رابطه و شکست را باید فراموش کنید و به آن‌فکر نکنید.اما این اشتباه می باشد.شما نباید به آنها اجازه بدهید که در این مورد شما را نصیحت کنند.

  _با این حال، اگر چندین ماه از زمانی که عشق شما شکست خورده گذشته باشد، ممکن است بخواهید تلاش بیشتری برای تغییر داشته باشید.

  ۲.انکار گذشته

  در ابتدا شما ممکن است نخواهید باور کنید که این عشق شکست خورده است. اصرار بر این موضوع نداشته باشید که هیچ چیز تغییر نکرده و عشق شما همان است که بود. به منظور حرکت و خوشحالی، شما باید انکار این شکست عاطفی را (هم در برابر خودتان و هم دیگران) متوقف کنید.

  _با عشق سابق خود تماس نگیرید و طوری رفتار نکنید که انگار همه چیز همانند گذشته است. این احتمالا عشق سابق شما را ناراحت یا عصبانی خواهد کرد و برای شما سخت تر می شود که حرکت کنید و خوشحال باشید.

  _یادآوری های سابق خود را کنار بگذارید. برای مثال، اگر پس زمینه گوشی تان تصویری  از شما دو نفر می باشد، آن را تغییر دهید.

  _اگر مردم از شما درباره رابطه می پرسند، به آنها دروغ نگویید.شما لازم نیست وارد جزئیات شوید، اما شما باید با آنها صادق باشید.

  _شما می توانید بگویید که رابطه ی ما فایده ای نداشت،و بیشتر از این نمی خواهم در مورد آن توضیح دهم.و سپس بحث را تغییر دهید.

  ۳.قبول کنید که این رابطه تمام شده است.

  اگرچه ممکن است اعتراف کنید که عشق شما شکست خورده است، اما ممکن است فکر کنید که اگر چیزهای خاصی را در مورد خودتان تغییر دهید یا بتوانید عشق سابق خود را متقاعد کنید، عشق می تواند موثر باشد، و شما می توانید دوباره باهم باشید. این کار معمولا فایده ای ندارد.در عوض قبول کنید که این رابطه تمام شده است و می توانید برای ادامه زندگی تان و خوشحالی تان تلاش کنید.

  _کارهایی را که برای بازگشتن این عشق می باشد انجام ندهید.سعی نکنید حسادت عشق سابق تان را برانگیزید و یا کاری کنید که بفهمند چه فرد ارزشمندی را از دست داده اند.

  _به آینه نگاه کنید و به خودتان بگویید: “این واقعا به پایان رسیده است. این عشق فایده ای نداشت و من این را قبول میکنم. “این کار را تا آنجا که ممکن است انجام دهید.

  _هدایای عشق سابق خود را برگردانید برای مثال کت و یا وسایل او را به این امید که ممکن است دوباره در کنار هم قرار بگیرید نگه ندارید.

  ۴.عشق سابق خود را ببخشید.

  این طبیعی است که شما احساس عصبانیت کنید، هنگامی که به خودتان اعتراف کنید که این عشق شکست خورده است. ممکن است بخواهید کسی را برای چیزهایی که کار نمی کنند سرزنش نکنید. اما خشم می تواند شما را بیشتر تحت تأثیر قرار دهد و انرژی منفی را در زندگی شما ایجاد کند. به منظور حرکت و خوشحالی، باید خشم خود را از بین ببرید و هرکسی را که نیاز است ببخشید.

  _نامه ای به عشق سابق خود بنویسید در مورد اینکه او را بخاطر کارهایی که منجر به شکست عشق تان شده است بخشیدید.مراقب باشید که این نامه را به او ندهید.

  _ برای از بین بردن انرژی منفی تان، کارهای فیزیکی انجام دهید.نصب یک کیسه بوکس، پیاده روی، شنا کردن، یا یوگا انجام دهید.

  _گناه خود را ببخشید، گناه شما این است که در عشق شکست خورده است. گاهی اوقات اشتباه می کنیم شما باید خودتان را ببخشید، از آن یاد بگیرید وتلاش کنید تا خوشحال باشید.

  روش دوم شکست عاطفی

  با نیاز های عاطفی خود آشنا شوید.

  ۱.عزت نفس خود را افزایش دهید.خودتان را به این دلیل که رابطه تان موفق نبوده نادیده نگیرید یا خودتان را ضعیف ندانید.فقط به این دلیل که در این عشق شکست خورده اید،به این معنی نیست که شما در عشق شکست می خورید. به یاد داشته باشید که شما یک شخص شگفت انگیز هستید و دوباره عشقی پیدا خواهید کرد.افزایش اعتماد به نفس تان به شما برای بهبودی کمک خواهد کرد.

  _فهرستی از تمام مواردی که شما را دوست داشتنی خواهد کرد تهیه کنید.

  _به خودتان بگویید، “من دوست داشتنی هستم و می توانم در عشق موفق باشم، زیرا من …” بقیه جمله را با چیزهایی از فهرست خود پر کنید.

  _هر روز سعی کنید یک دلیل جدیدی برای اضافه کردن به لیست خود داشته باشید و به طور مداوم به خودتان یادآوری کنید که می توانید خوشحال باشید.

  ۲.از سیستم حمایتی اطرافیان برخوردار شوید.

  شما ممکن است احساس جدا شدن از دیگران و تنها بودن را داشته باشید، اما این ایده ی خوبی نیست و به شما کمکی نخواهد کرد که خوشحال باشید. بودن در کنار افرادی که دوستش دارید، یکی از راه های یادآوری این است که شما دوست داشتنی هستید.دوستان و خانواده شما می خواهند به شما کمک کنند، زیرا شما برای آنها اهمیت دارید، پس کمی به آنها کمک کنید تا به شما کمک کنند، شما به آنها احتیاج دارید.

  _بهتر است از کسی بخواهد با شما همراه باشد،نیازی نیست که صحبت کند یا کار خاصی انجام دهد فقط کافی است از شما حمایت کند.

  _با آنها در مورد اینکه چگونه در این عشق شکست خوردید و چگونه در مورد خودتان احساس می کنید صحبت کنید.

  _به عنوان مثال، شما ممکن است بگوئید: “احساسات مختلفی را به دلیل این عشق احساس می کنم. من گاهی اوقات اشتباه می کنم و در زمان های دیگر خوش بین هستم. “

  _در برابر تلاش های آنها برای تشویق شما مقاومت نکنید. آنها فقط می خواهند شما را خوشحال کنند با آنها بخندید و سرگرم باشید.

  _از آنها بخواهید که به شما در جلوگیری از ارسال پیام، تماس و یا وسواس بیش از  حد در مورد عشق سابق تان کمک کنند.

  ۳.از خود مراقبت کنید.عدم مراقبت از خودتان می تواند شرایط را برای خوشحال بودن تان سخت تر نماید.شما به دلیل عدم خواب یا احساس خستگی ناخوشایند ممکن است احساس ناتوانی کنید زیرا شما به اندازه کافی خواب ندارید. تحقیقات نشان می دهد که شکاف ها می توانند قلب را نیز تضعیف کنند، بنابراین به خوبی خود را درمان کنید.

  _خوردن وعده های متعادل، دریافت خواب کافی و فعالیت بدنی منظم داشته باشید. این به شما از نظر فیزیکی و ذهنی کمک خواهد کرد.

  _ظاهر خود را کمی تغییر دهید و تنوع ایجاد کنید.مدل موی تان را تغییر دهید و یا لباس جدیدی بپوشید.

  __برای خودتان کار های خاصی انجام بدهید،مثلا وسایل ماهیگیری بخرید و یا یک روز به استخر و یا ماساژ بروید.

  ۴.مشاوره بگیرید

  اگر در انجام فعالیت های روزمره مانند خوردن و خوابیدن دچار مشکل هستید، ممکن است بخواهید با یک مشاور صحبت کنید. شما همچنین باید یک مشاور را در صورت شروع یا افزایش مصرف الکل یا مواد مخدر ببینید. مشاوره می تواند به شما در انجام این کارها کمک کند تا بتوانید خوشحال باشید و خودتان را دوست داشته باشید.

  _تحقیقات نشان داده است که تغییرات شیمیایی پس از شکست عاطفی در بدن رخ می دهد که ممکن است موجب افسردگی شما شود.

  _در برخی موارد، درمانگر شما ممکن است داروهای ضد افسردگی تجویز کند تا به بدن شما کمک کند تا تغییرات شیمیایی که در حال انجام هستند تنظیم شود.

  ۵.تکنیک های کپینگ را امتحان کنید.

  گاهی اوقات ممکن است شما نیاز به استفاده از روش های خاصی برای مقابله با احساسات و عواطف منفی تان  داشته باشید. استفاده از این تکنیک ها می تواند به کاهش استرس هایی که در حال حاضر احساس می کنید کمک کند و همچنین به شما کمک می کند تا درازمدت شادتر باشید.

  _تمرین تکنیک های تنفس عمیق می تواند به شما کمک کند تا به روشنی فکر کنید و برخی از احساسات منفی که ممکن است احساس کنید را کاهش دهید.

  _مدیتیشن را به عنوان راهی برای آرامش ذهن و قلب خود امتحان کنید. برای چند لحظه هر روز، به آرامی بنشینید یا دراز بکشید و تمرکز خود را بر تنفس بگذارید و فقط در لحظه حضور داشته باشید.

  روش سوم

  از زندگی مجردی تان لذت ببرید

  ۱.فعالیت های جدید را تجربه کنید.یکی از راه های لذت بردن از تنهایی این است که کاری را انجام دهید که می توانید از آن لذت ببرید. از آن دسته سرگرمی هایی که تمایل داشتید انجام دهید اما به دلیل رابطه فرصت کافی برای آن نداشته اید. با انجام این کار خود را شاد کنید!

  _شما می توانید یک فعالیت یا سرگرمی را امتحان کنید که استعدادی که در حال حاضر دارا هستید رو ارتقا و پرورش دهد و یا مهارت جدیدی را یاد بگیرید.

  _به عنوان مثال، نقاشی، باغبانی، شنا، یوگا و یا شعر همگی فعالیت هایی لذت بخش هستند که می توانید خودتان آن ها را انجام دهید.

  _دوره ی آنلاین برای یادگیری چیزی که همیشه برای شما جذاب بوده است را شروع کنید و یا شروع به یادگیری یک زبان خارجی کنید.

  _در مورد رشته هایی که خیلی در مورد آنها اطلاعات دارید کانال و یا رسانه ای ایجاد کنید.

  ۲.اجتماعی باشید.شما فرصتی برای صرف وقت با دوستان و خانواده دارید که شما را خوشحال می کند.شما همچنین می توانید افراد جدیدی را پیدا کنید که ممکن است تبدیل به دوستی بی نظیر و حتی یک عشق در آینده شوند.کار ها را به تنهایی انجام ندهید و سعی کنید در ارتباط با افراد فعالیت کنید.

  _ در مراسمی که خانواده و دوستان شما را دعوت می کنند مانند سخنرانی ها یا بازی ها شرکت کنید.شما می توانید از عزیزان خود حمایت کنید و احتمالا با برخی افراد جدید دیدار کنید.

  _حمایت و کمک به دیگران. شما در مورد کمک به جامعه خود و دیدار با افرادی که دارای منافع مشابه شما هستند احساس خوبی خواهید داشت.

  _سازماندهی فعالیت های کوچک (یا بزرگ) برای دوستان و خانواده مانند تدارک شام یا شب نشینی. از مهمانان خود بخواهید دوستان خود را به همراه بیاورند.

  ۳.ملاقاتی جدید را در نظر داشته باشید.این بدان معنا نیست که شما بلافاصله باید شخص دیگری را دوست داشته باشید.این فقط به این معنی است که با کسی که به شما علاقه مند است،معاشرت کنید و با او وقت بگذارید. این به شما این امکان را می دهد که متوجه خواهید شد که در آینده شما را دوباره می توانید عاشق شوید. این نیز فرصتی سرگرم کننده می باشد.

  _به یاد داشته باشید ملاقات و معاشرت با کسی به معنای وارد شدن در رابطه نمی باشد بلکه شما می توانید از این طریق شناخت کافی از آن فرد به دست بیاورید تا اگر قرار بر رابطه شد بتوانید تصمیم صحیحی بگیرید .

  سوالات متداول در خصوص چگونه بعد از شکست عاطفی شاد باشیم

  ۱- آیا می توان بعد از شکست عاطفی شاد زندگی کرد ؟

  ممکن است در بعضی از موارد عشق کار کند و دو نفر “با خوشحالی زندگی کنند”. اما گاهی اوقات عشق موفق نمی شود و حداقل یک نفر صدمه می ببیند . اگر این شخص شما باشید، ممکن است احساس کنید که هرگز در عشق موفق نمی شوید و یا دیگر خوشحال نمی شوید . اما فقط به این دلیل که در این عشق شکست خورده اید ،این موضوع به این معنی نیست که شما نمی توانید خوشحال باشید . پس بر روی احساسات خود کار کنید تا نیازهای خود را برآورده سازید، می توانید به تنهایی از زندگی لذت ببرید و خوشحال باشید .

  ۲- بهترین استراتژی جهت بیرون رفت از شکست عاطفی چیست ؟

  برای بیرون رفت درست از شکست عاطفی بهتر است به چند نکته طلایی دقت کنید که عبارتند از

  • بلافاصله برای یک رابطه جدید عجله نکنید و یا سعی نکنید که خیلی زود شخص دیگری را برای رابطه پیدا کنید. در اولین قدم باید مشکل شکست عاطفی تان را حل نمایید.
  • اجازه دهید زمان آنچه که دربارهاین شکست احساس می کنید ترمیم کند. خوب است که در مورد شکست عاطفی مان و دلیل آن فکر کنیم.
  • مردم ممکن است به شما بگویند که این رابطه و شکست را باید فراموش کنید و به آن‌فکر نکنید.اما این اشتباه می باشد.شما نباید به آنها اجازه بدهید که در این مورد شما را نصیحت کنند.
  • با این حال، اگر چندین ماه از زمانی که عشق شما شکست خورده گذشته باشد، ممکن است بخواهید تلاش بیشتری برای تغییر داشته باشید.

  شاید این مطالب رو هم در حوزه نویسندگی دوست داشته باشید

  آموزش نویسندگی
  صد رمان برتر جهان
  تبلیغ نویسی
  نامه عاشقانه
  دریافت شابک
  انشانویسی
  خاطره نویسی
  قصه کودکانه
  چاپ کتاب

  نویسنده و گوینده  : محمدرضا تیموری

  عشق و علاقه به رشد و موفقیت و رسیدن به سطح والای لیاقت ها را مهمترین اصل در رسیدن به خواسته ها می دانم

  0 پاسخ

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  امتیاز بدی، من انرژی می گیرم.شاد باشید و پرانرژی دوست عزیز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای