• 3 دلیل شکست در زندگی و کار و چگونگی درست کردن آنها

  ما قصد داریم مقاله ۳ دلیل شکست در زندگی و کار و چگونگی درست کردن آنها را به دو مدل متنی و صوتی برای راحتی کار شما عزیزان در اختیار تان قرار دهیم

  متن مقاله

  ۳ دلیل شکست در زندگی و کار و چگونگی درست کردن آنها

  یکی از سخت ترین چیزها در زندگی این است که بدانیم چه زمانی باید ادامه دهیم و چه زمانی حرکت کنیم.

  از یک سو، پایداری و چالاکی برای دستیابی به موفقیت در هر حوزه ضروری است. هر کسی که هدف خود را دنبال می کند، در لحظاتی با شک و تردید روبرو می شود اما در درون خودش تصمیم قطعی برای ادامه دادن دارد. اگر می خواهید یک کسب و کار موفقیت آمیز ایجاد کنید یا یک ازدواج موفق داشته باشید یا یک مهارت جدید یاد بگیرید، “چسبیدن به آن” شاید مهمترین ویژگی آن باشد.

  از سوی دیگر، گفتن اینکه هرگز نباید شکست نخورید به دیگران، مشاوره وحشتناکی است. مردم موفق نیز تجربه شکست داشته اند اگر چیزی کار نمی کند، افراد هوشمند آن را بی وقفه تکرار نمی کنند. آنها در آن‌ موضوع تجدید نظر می کنند و شیوه ای جدید انتخاب می کنند.آنها زمان خود را تنظیم می کنند،راه های متفاوتی را انتخاب می کنند،و یک روشی که مفیدنبوده را به امید اینکه شاید یک روز موثر واقع شود تکرار نمی کنند.

  3 3دلیل شکست در زندگی و کار

  زندگی نیاز به هر دو استراتژی دارد. گاهی اوقات شما باید با اعتماد به نفس و تلاش های دو برابر به را تان ادامه دهید. گاهی اوقات شما باید مواردی را که کار نمی کنند رها کنید و چیزی جدید را امتحان کنید. سوال اصلی این است: چگونه می دانید چه زمانی باید بمانید و چه زمانی آن را رها کنید؟

  یکی از راه های پاسخ دادن به این سوال استفاده از چهارچوبی است که ما آن را سه استراتژی شکست می نامیم.

  سه مرحله شکست

  این چهارچوب کمک می کند تا چیز ها را در سه مرحله شکست با از بین بردن چالش ها طبقه بندی کنیم:

  مرحله اول

  شکست تاکتیک ها:

  اینها چگونگی اشتباهات هستند. آنها زمانی رخ می دهند که شما در ساخت سیستم های قدرتمند موفق نیستید، فراموش نکنید که با دقت اندازه گیری کنید و با جزئیات تناسب داشته باشید. یک شکست از تاکتیک، شکست در اجرای طرح خوب و یک دید روشن است.

  مرحله دوم

  شکست استراتژی:

  اینها چه اشتباهاتی هستند. آنها زمانی اتفاق می افتند که شما یک استراتژی را دنبال می کنید که نتیجه ای را که می خواهید ارائه نمی کند. شما می توانید بدانید که چرا کارهایی را که انجام می دهید انجام می دهید و می توانید بدانید که چگونه این کار ها را انجام می دهید، اما هنوز اشتباهاتی که باید انجام دهید را انتخاب کنید.

  مرحله سوم

  شکست در بینش

  اینها چرایی اشتباه هستند آنها زمانی اتفاق می افتند که شما یک مسیر روشن برای خودتان تعیین نکنید، دیداری را که شما را تحقق نمی بخشد، دنبال نکنید، یا در غیر اینصورت متوجه شوید که چرا کارهایتان را انجام می دهید.

  در ادامه این مقاله، من راه حل و خلاصه برای هر مرحله از شکست را به اشتراک می گذارم. امید من این است که چارچوب ۳ مرحله گمشده به شما کمک کند تا بتوانید در مورد چگونگی ادامه و یا خروج از مسیر تصمیم بگیرید.

  مرحله اول:شکست تاکتیک ها

  گذر از این مرحله:

  شکست تکتیک ها ،مشکل چگونگی رخداد شکست می باشد.برای مثال ممکن است شما دید و استراتژی مناسب را داشته باشید اما ندانید که «چگونه »باید آن ها را اداره کنید.

  درواقع سه راه ابتدایی برای حل این مشکل وجود دارد:

  ۱.یادداشت فرآیند

  ۲.ارزیابی نتایج

  ۳.مرور و تنظیم تاکتیک ها

  ۱.یادداشت فرآیندی که باید طی کنید:اگر شما در حال کسب و کار، فرزند خانواده یا مدیریت زندگی خود هستید، ایجاد سیستم های عالی برای موفقیت های مکرر ضروری است.همه اینها با نوشتن هر مرحله خاص از فرآیند شروع می شود و یک چک لیستی ایجاد می شود که می توانید آن را تا زمانی که به موفقیت برسید دنبال کنید.

  ۲.اندازه گیری نتایج

  اگر چیزی برای شما مهم است آن را اندازه بگیرید و بسنجید.اگر شما یک کارآفرین هستید، هر روز تعداد تماس های فروش را اندازه گیری کنید.اگرشما نویسنده هستید ،درنظر داشته باشید که هر چند وقت یکبار می توانید یک مقاله ارائه دهید.اگر شما یک وزنه بردار هستید، اندازه گیری کنید که چه زمانی تمرین می کنید. اگر شما نتایج خود را هرگز اندازه گیری نکنید، چگونه می دانید که تاکتیک ها چگونه کار می کنند و موثر هستند یا خیر؟

  ۳.مرور و تنظیم تاکتیک ها

  چیزهای خسته کننده در مورد شکست های مرحله ۱ این است که هرگز متوقف نمی شوند. تاکتیک هایی که برای کار استفاده می شوند منسوخ می شوند.تاکتیک هایی که پیش از این یک ایده بد بودند ممکن است اکنون ایده خوبی به نظر بیایند. شما باید به طور مداوم کارتان را بررسی کنید و آن را بهبود ببخشید. مردم موفق به طور منظم تاکتیک هایی را که استراتژی و چشم انداز خود را به جلو می رانند متوقف نمی کنند. رفع نقص تاکتیک کار یک بار نیست، یک شیوه زندگی است.

  مرحله دوم:

  شکست در زندگی | شکست استراتژی

  شکست استراتژی درباره اینکه چه مشکلاتی وجود دارند می باشد.ممکن است شما دید واضحی نسبت به هدف و مسیرتان داشته باشید و همچنین استاد انجام کارها باشید و به همین دلایل می توانید به راحتی به هدف خود دست یابید.در واقع اینجا چرا و چگونگی اداره کردن مشخص است اما آنچه برای ما مهم است خود مشکل می باشد.

  سه راه اصلی که برای شکست استراتژی کاربرد دارند:

  ۱.راه اندازی سریع آن

  ۲.آن را ارزان و بدون اهمیت انجام دهید.

  ۳.آن را به سرعت مرور کنید.

  ۱.راه اندازی سریع آن:

  بعضی از ایده ها خیلی بهتر از دیگران کار می کنند، اما هیچ کس واقعا نمی داند که ایده ها چگونه کار می کنند تا زمانی که آنها را امتحان کنید.هیچ کس بیش از زمان نمی داند ،نه سرمایه گذاران، نه افراد هوشمند در آمازون، نه دوستان یا اعضای خانواده شما. تمام برنامه ریزی، تحقیق و طراحی فقط بهانه است.«شما در واقع شروع به کار نکرده اید مگر اینکه ایده خود را راه اندازی کنید.»

  به همین دلیل است که راه اندازی سریع استراتژی ها ضروری است. سریعتر استراتژی خود را در دنیای واقعی تست کنید، سریعتر بازخوردی دریافت می کنید که آیا این کار مفید خواهد بود یا خیر.

  ۲.آن را بدون توجه انجام دهید:

  با فرض اینکه شما حداقل سطح کیفیت را به دست آورید، بهتر است که استراتژی های جدید را با کمترین هزینه تست کنید.این بدین معنی است که شما می توانید ایده های بیشتری را امتحان کنید. علاوه بر این، انجام کارهای ارزان قیمت، یکی دیگر از اهداف مهم است. پیوست خود را به یک ایده خاص کاهش می دهد. اگر شما مقدار زیادی وقت و هزینه سرمایه گذاری کنید،انرژی بیشتری را به چیزی وارد می کنید، مالکیت بیشتری نسبت به آن احساس می کنید. ایده های کسب و کار بد، روابط سمی و عادت های مخرب و در نهایت عدم کسب نتیجه ی مطلوب می تواند ضرر زیادی به شما بزند.تست راهبردهای جدید این مشکلات را از بین می برد و این احتمال را افزایش می دهد که شما از استراتژی ای که بهتر کار می کند به جای آنکه بیشترین سرمایه گذاری کرده اید پیروی کنید.

  ۳.مرور سریع آن

  استراتژی ها باید تجدید نظر و تعدیل شوند. شما به سختی می خواهید کارآفرین، هنرمند یا خالق موفق پیدا کنید که دقیقا همان کاری را که امروز انجام دادید انجام دهید.

  تعداد زیادی از کارآفرینان فکر می کنند اگر اولین ایده کسب و کار خود شکست خورد ، قطعا آنها برای آن کار ساخته نشده اند. هنرمندان زیادی معتقدند اگر کارهای اولیه شان تحسین نشود، مهارت لازم را ندارند. بسیاری از مردم معتقدند اگر دو یا سه رابطه ی اولشان بد باشد، آنها هرگز عشق واقعی را نخواهند یافت.

  خوشبختانه موفقیت های ما در زندگی به این موضوعات بستگی ندارد.حتی اگر بار ها شکست بخوریم دلیلی برای تسلیم شدن و نا امیدی وجود ندارد.

  پس از میلیون ها سال سازگاری، تکامل، تجدید نظر در زندگی گونه های متنوعی که امروزه در سیاره ما زندگی می کنند را بوحود آورده است.

  بنابراین اگر ایده اصلی شما شکست خورد و شما احساس می کنید که دائما در حال بازنگری و تنظیم ایده های تان هستید، تنها کافی است استرتژی خود را تغییر دهی.

  مرحله سوم : رفع شکست در بینش | شکست در زندگی

  شکست در زندگی بینش چرایی مشکل می باشند.

  آنها به این دلیل اتفاق می افتند که چشم انداز یا هدف شما برای آنچه که می خواهید با اقداماتی که شما اتخاذ می کنید، هماهنگ نیست.

  در اینجا سه راه ابتدایی برای حل این مشکل وجو‌د دارد:

  ۱.سهم خود را از زندگی بر عهده بگیر

  ۲.نقاطی را که نمیتوانید تغییر دهید تشخیص بدهید.

  ۳.بحران را رفع و جهت یابی کنید .

  ۱.سهم خود را از زندگی بر عهده بگیر:

  مردم به ندرت زمان را برای انتقاد از چشم انداز و ارزش هایشان به کار می گیرند. البته، نیازی نیست در واقع شما باید یک دیدگاه شخصی برای کار یا زندگی خود داشته باشید  . بسیاری از مردم ترجیح می دهند با جریان زندگی همراه شوند و خودرا به دست هر آنچه قرار است اتفاق بیفتد بسپارند . این عقیده به صورت نظری فقط خوب است. اما در عمل، یک مشکل وجود دارد.

  تصور کردن دیدگاه دیگران به جای عقاید خودتا – چه از خانواده، دوستان، افراد مشهور، رئیس شما، و یا جامعه به عنوان یک کل – بعید است به رویای شخصی شما منجر شود. هویت و عادت های شما باید هماهنگ باشد.

  به خاطر این، شما باید زندگی خود را در نظر بگیرید. می خواهی به چه چیز برسی؟ چگونه می خواهید روزهای خود را صرف کنید؟ این شغل فردی نیست که بتواند چشم انداز زندگی شما را بیاموزد. این تنها می تواند توسط شما انجام شود. پیشنهاد من این است که با بررسی ارزش های اصلی خود شروع کنید.سپس در تجربیات اخیر خود با نوشتن گزارش سالانه یا انجام یک گزارش صحیح، تجدید نظر کنید.

  ۲.نقاطی را که نمی توانید تغییر دهید تشخیص بدهید:

  “نقاط غیر قابل تغییر” شما یکی از چیزهایی است که شما مایل به کار کردن بر روی آن نیستید و به آن بی توجه می باشید. یک اشتباه رایج این است که استراتژی خود را غیر قابل تغییر کنید، در واقع زمانی که مطابق با دیدگاه شما باشد. این بسیار آسان است که دیگران بر روی ایده شما تأثیر بگذارند.

  اما اگر قصد دارید بر روی چیزی وسواس داشته باشید باید حواس خود را بر روی دیدگاه تان متمرکز کنید. جف بیسوس گفت: “ما روی دیدگاه خشن هستیم. ما در مورد جزئیات انعطاف پذیر هستیم. “

  کلید این است که متوجه شوید که تقریبا همه چیز جزئیات دقیق است – تاکتیک های شما، استراتژی شما، حتی مدل کسب و کار شما. اگر اینها غیر قابل تغییر باشند شما می توانید یک کارآفرین موفق باشید، راه های زیادی برای دستیابی به این دیدگاه وجود دارد.

  هنگامی که شما در دیدگاه خود اطمینان دارید، آن را در یک سقوط نادرست از دست می دهید. اشتباهات بسیار کمی وجود دارد که منجر به نابودی کامل یک رویا می شود. به احتمال زیاد، شما در یک سطح استراتژی شکست در زندگی خوردید و احساس ترس شدید کردید.این شور و شوق را باید تحمل کنید و پا پس نکشید. احساسات شما باعث می شود که مرحله یک یا مرحله ۲ را به مرحله ی شکست ۳ تبدیل کنید. اغلب اشتباهاتی که مردم مرتکب می شوند عبارتند از: ناتوانی در مشاهده، شکست استراتژی. هرگز بر روی جزئیات کارتان مالکیت نداشتهباشید و منعطف باشید. اگر بخواهید جزئیات را انعطاف پذیر بدانید، راه های زیادی برای رسیدن به موفقیت وجود دارد.

  ۳.بحران را رفع و جهت یابی کنید :

  نقد می تواند شاخصی از استراتژی ها و تاکتیک های شکست خورده باشد، اما با فرض اینکه شما یک فرد منطقی با نیت های خوب هستید، به ندرت نشان دهنده یک بینش ناموفق است.اگر متعهد هستید که بینش خود را عامل دیگری غیر قابل توجیه در زندگی خود قرار دهید و از اولین تلاش خودداری نکنید، پس باید تمایل داشته باشید که انتقاد را هدایت کنید. شما لازم نیست که برای چیزهایی که دوست دارید عذرخواهی کنید، اما شما باید یاد بگیرید که چگونه با نفرت ورزان مقابله کنید.

  مرحله چهارم شکست در زندگی

  یک مرحله چهارم شکست در زندگی وجود دارد که ما درباره آن صحبت نکردیم: شکست فرصت ها .

  این اشتباهات چه فردی است. آنها زمانی اتفاق می افتند که جامعه نتواند فرصت های برابر برای همه مردم فراهم کند. شکست فرصت ها نتیجه بسیاری از عوامل پیچیده است: سن، نژاد، جنسیت، درآمد، تحصیلات، و بیشتر.

  به عنوان مثال، هزاران نفر از مردان هم سن من زندگی می کنند که در محله های فقیر هند و خیابان های بنگلادش هستند که هوشمندانه تر و با استعداد تر از من هستند، اما ما به دلیل فرصت هایی که برای ما به ارمغان می آوریم زندگی می کنیم و موفق می شویم.

  شکست فرصت ها مستحق مقاله ای از خودشان هستند و چیزهایی که ما می توانیم به عنوان افراد و به عنوان یک جامعه برای کاهش آنها انجام دهیم وجود دارد. در همین حال، دیدگاه شما، استراتژی شما و تاکتیک های شما همه چیزهایی است که می توانید به طور مستقیم کنترل کنید.

  یادداشت نهایی

  امیدوارم که چارچوب ۳ مرحله گمشده به شما کمک کرده باشد تا برخی از مسائلی را که با آن مواجه هستید روشن کنید و چگونگی مقابله با آنها را فرا گیرید. یکی از چیزهایی که ممکن است در نگاه اول آشکار نباشد این است که چگونه مراحل مختلف می توانند بر یکدیگر تاثیر بگذارند.

  به عنوان مثال ، شکست در زندگی تاکتیک ها گاه گاه می تواند باعث تخریب شما شود که شما به اشتباه اعتقاد دارید که دچار نگرانی هستید. تصور کنید که سام کارپنتر هنگام کار ۱۰۰ ساعت در هفته کار می کرد. آسان بود که فرض کنیم که دیدگاه وی در مورد کارآفرین بودن، شکست نبود، در واقع، این فقط روش های ضعیف هستند که موجب مشکل می شوند.

  گاهی اوقات شما نیاز به چند تاکتیک برای ایجاد فضای کافی برای کشف استراتژی یا دیدگاه خود دارید. به همین دلیل است که من در مورد چیزهایی مانند نحوه مدیریت روال روزانه خود و چگونگی ارزیابی اولویت های شما و اینکه چند وظیفه اسطوره ای است، می نویسید.نه، این موضوعات نمی خواهند دیدگاه جهان را تغییر دهند. اما آنها ممکن است فضای کافی در تقویم خود را روشن کنند تا شما بتوانید چشم انداز تغییر در جهان را به تصویر بکشید.

  به عبارت دیگر، ممکن است پس از همه، مسیر اشتباهی نداشته باشید. فقط این است که گرد و غبار زیادی در اطراف شما وجود دارد که نمیتوانید مسیر را ببینید. کشف کردن تاکتیک ها و استراتژی های مناسب – گرد و غبار را از هوا پاک کنید و ببینید که بینش صحیح اغلب خود را نشان می دهد .

  شاید این مطالب رو هم در حوزه نویسندگی دوست داشته باشید

  آموزش نویسندگی
  صد رمان برتر جهان
  تبلیغ نویسی
  نامه عاشقانه
  دریافت شابک
  انشانویسی
  خاطره نویسی
  قصه کودکانه
  چاپ کتاب

  نویسنده و گوینده  : محمدرضا تیموری

  عشق و علاقه به رشد و موفقیت و رسیدن به سطح والای لیاقت ها را مهمترین اصل در رسیدن به خواسته ها می دانم

  0 پاسخ

  دیدگاهتان را بنویسید

  می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
  خیالتان راحت باشد 🙂

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  امتیاز بدی، من انرژی می گیرم.شاد باشید و پرانرژی دوست عزیز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای