غلبه بر استرسی که در زمان تلاقی زندگی با کار رخ می‎دهد

غلبه بر استرسی که در زمان تلاقی زندگی با کار رخ می‎دهد

 • غلبه بر استرس در زندگی | غلبه بر استرسی که در زمان تلاقی زندگی با کار رخ می‎دهد

  غلبه بر استرس در زندگی به همت تیم مطالعاتی استاد تیموری  توصیه‎های زیر به والدین شاغل کمک می‎ کند در کار و خانه موفق شوند بعد از طی یک مسیر استاندارد شغلی، افرادی که به دلیل پدر یا مادر شدن شغل خود را ترک کرده‎اند و حال می ‎خواهند دوباره به محیط کار برگردند ، متوجه می‎شوند که اوضاع گیج‎کننده و نامطمئن است .

  آیا همکاران سعی در همکاری با شما خواهند داشت؟

  آیا امکان دارد تصمیماتی که می‎گیرید بر روی شهرت شما تاثیر بگذارند؟

  چطور می‎توانید دوباره اوضاع را به نحوی درست پیش ببرید که دائم حس استرس نداشته باشید؟

  باید بگوییم امید وجود دارد . شرکت‎هایی هستند که کمک به شکل‎گیری محیط کاری می‎کنند که والدین شاغل و کسب و کارها بتوانند موفق شوند. شرکتی به اسم Life Meets Work وجود دارد که باعث بهتر شدن جهان کسب و کار برای والدین شاغل می‎شود . آن‎ها می‎خواهند به شما، مدیر شما و مقامات اجرایی بالاتر در شرکت‎تان کمک کنند که به درستی تغییراتی که به دنبال تلاقی زندگی با کار صورت می ‎گیرد را کنترل و مدیریت کنند .

  ماموریت این شرکت کمک به هر شخص شاغل برای داشتن یک زندگی بهتر است. این شرکت از تیمی از مشاورانی در خصوص راهکارهایی برای یک محیط کاری خوب تشکیل شده‎ است که به شرکت‎ها اجازه می‎دهد طرح‎های زندگی/ شغلی برای بالا بردن سطح سلامت کارمندان خود ایجاد کنند .

  چنین طرح‎هایی منجر به شادی بیشتر کارمندان و ارتباط بیشتر آنها با کار می‎شود. این یک موقعیت دو سر برد برای هر دو طرف است. علاوه بر این، شرکت Life Meets Work با تیمی از مربیان متخصص در آموزش مهارت‎های زندگی/ کار به والدین شاغل همکاری را شروع کرده کرده است که می‎توانند به مادران شاغل کمک بسزایی کنند .

  غلبه بر استرس در زندگی و ایده‎های آ‎ها در نشریه‎ هایی مانند نیویورک تایمز و واشنگتن پست چاپ شده است. شرکت‎های دیگر در مورد موج موفقتی که این شرکت در جهان کسب و کار به وجود آورده است خبرها می‎خوانند. امیدواریم سایرین نیز با اجرای تغییراتی برای آموزش در محیط کار، انعطاف‎پذیری کاری و پرداخت حقوق به افراد در زمان بروز مسائلی مانند بیماری، این رویه را دنبال کنند. ما در راس مسیر جدید کار کردن قرار داریم. مسائل جدیدی وجود دارد که نسل قدیم با آن روبرو نمی‎شدند. از طریق شرکت‎هایی مانند Life Meets Work ابزار جدیدی موجود است که به والدین شاغل کمک می‎کند .

  ما در نقطه‎ای قرار داریم که جای انکار نیست که همه ما زندگی‎ مان را با خودمان به کار می‎بریم . برای کمک به ما برای مقابله با چالش‎های خاص زندگی/ کار، وب‎سایت verywellmind یا دکتر Kenneth Matos، نایب رئیس بخش تحقیقات شرکت مذکور صحبتی داشته و نظرات او را در مورد خدمات این شرکت جویا شده است .

  غلبه بر اتهام ناشی از عملکرد گذشته : شما ممکن است خود را به خاطر عملکرد کاری بعد از بچه‎دار شدن، متهم کنید. یعنی گاهی اوقات احساس گناه می‎کنید که بعد از بچه‎دار شدن نتوانسته‎اید عملکرد کاری مانند گذاشته داشته باشید . گرچه، دکتر Matos مفهوم به مراتب عمیق‎تری در خصوص زمانی دارد که کودکان نسل انفجار ( یا بیبی‌بومر کسی است که در دوره انفجار جمعیت پس از جنگ جهانی دوم، یعنی در حد فاصل سال‌های ۱۹۴۶ و ۱۹۶۴ زاده شده ‌باشد.) از نردبان ترفیع شغلی بالا رفتند .

  او می‎گوید “به عنوان مثال زمانی که میلینیال‎ها (افرادی که در بازه‌ی سال‌های ۱۹۸۰ تا ۲۰۰۰ میلادی متولد شده‌اند) براساس میل به “یک تعادل شغلی- زندگی بهتر” درخواست تغییر کنند، به بد بودن شیوه‎های زندگی و کاری گذشته اشاره می‎کنند. برای کودکان نسل انفجار که با این هنجارها زندگی کرده‎اند این می‎تواند یک نوع اتهام به شمار رود، یک نوع متهم شدن نسبت به انتخابی که در زندگی و شغل گذشته خود داشته‎اند. غلبه بر استرسی که در زمان تلاقی زندگی با کار رخ می‎دهد از آنجایی ‎که کودکان نسل انفجار نمی‎توانند زندگی‎ خود را در هماهنگی با هنجارهای مدرن قرار دهند، زمانی که از آن‎ها چنین تغییراتی خواسته می‎شود در موقعیت روانشناسی سختی قرار می‎گیرند .

  اجازه به تغییر همچنین، به معنای پذیرش این تفکر است که شیوه زندگی و کاری آن‎ها اشتباه بوده است. میلینیال‎ها و سایرین به دنبال تغییری هستند که باید به شکلی انجام شود که مدیران مجبور به پذیرش این تفکر نشوند که چون نتوانسته‎اند با انتظارات مدرن امروزی زندگی کنند و خود را همگام سازند، والدین، کارفرمایان یا اشخاص بدی بوده‎اند .” جای تعجب ندارد زمانی که والدین شاغل به بخش مدیریت برای صحبت در مورد انعطاف‎پذیری شغلی نزدیک می‎شوند عدم درک شدن را احساس می‎کنند. مدیریت ممکن است فکر کند “خب، من قادر به مدیریت اوضاع بودم، شما نیز خواهید توانست. فقط باید نحوه انجام آن را متوجه شوید.” دکتر Matos پیشنهاداتی در مورد نحوه حل این مشکل بغرنج داشت .

  غلبه بر استرسی که در زمان تلاقی زندگی با کار رخ می‎دهد

  او در خصوص غلبه بر استرس در زندگی می‎گوید “ما باید آگاه باشیم که مدیران امروزی بهترین اقدامات ممکن را با توجه به گزینه‎های اجتماعی، کاری و فناوری که در اختیار خود داشته‎اند لحاظ کرده‎اند و به گزینه‎هایی که حالا به آن‎ها قدرت بهتر کردن اوضاع را می‎دهد، افتخار کنیم. اگر دلیل تغییر قوی براساس گزینه‎هایی باشد که در زمان خود وجود دارد، مدیران ممکن است بدون احساس گناه برای انتخاب‎هایی که در گذشته داشته‎اند و نمی‎توانند تغییر دهند، تغییر را بپذیرند.” اگر یک پیشنهاد انعطاف‎پذیری در کار را پیش مدیریت می‎برید، باید آن را براساس فناوری که در حال حاضر شرکت در اختیار دارد مطرح کنید. براساس این‎که چطور می‎توانید کار خود را بهتر انجام دهید و چطور کارکردن به این شکل باعث می‎شود سریع‎تر پروژه‎ها را تمام کنید. به شکایت‎های مشتری رسیدگی کنید یا مزایای دیگری که شرکت به آن دست پیدا خواهد کرد .

  طبق گفته دکتر Matos بهتر است نگویید چطور این تغییر باعث می‎شود والدین بهتری باشید (گرچه تاثیر مثبتی خواهد داشت) بلکه درخواست خود را با این نکته ارائه دهید که چطور از شما کارمند بهتری خواهد ساخت. شکل‎دهی مجدد طرز فکر برای ایجاد مدل ذهنی چک‎لیست حالا که مادر شاغلی هستید، با انبوهی از کارهایی که باید انجام دهید روبرو می‎شوید. انجام هرکار و حذف آن از لیست حس خوبی به شما می‎دهد .

  غلبه بر استرس در زندگی مشکل این است زمانی که کارهای زیادی برای انجام وجود دارد، تمام کردن تمامی آن‎ها غیر واقع‎گرایانه است. دکتر Matos می‎گوید “مدل ذهنی چک‎لیست این تفکر است که موفقیت شخصی در قالب انجام هرکاری که امکان‎پذیر است تعریف می‎شود. لیستی که ۹۹% کارهای آن تمام شده، لیست موفقی نیست و از دست دادن یک کار کوچک آن‎قدر دلسردکننده بوده که انگار چیز مهمی از قلم افتاده است. برای کامل کردن لیست، ما تنها بر چیزی که انجام نشده است تمرکز می‎کنیم و به سمت انجام موفقیت‎آمیز کارها پیش می‎رویم و در همین حین از موفقیت‎های پی‎درپی در روز برای انجام کار لذت می‎بریم .”

  برای کمک به شکل‎ دهی مجدد طرز فکر خود و ایجاد مدل ذهنی چک‎لیست، با دیدگاه ‎های مختلف به آن نگاه کنید . چه چیزهایی در لیست شما، چه کاری چه شخصی، بیشترین حجم استرس را به همراه می‎آورند؟ از خود با لحنی جدی بپرسید، چه مواردی در چک ‎لیست شما واقعا ارزش زمان، وقت و تلاشی که می‎گذارید را دارند؟ دکتر Matos پیشنهاد می‎کند مدل ذهنی چک ‎لیست خود را با برداشتن این ۵ گام ایجاد کنید: غلبه بر استرس در زندگیغلبه بر استرس در زندگی

  چک ‎لیست خود را بنویسید . ارزش هر کدام از موارد نوشته شده را بررسی کنید. آن‎ها را برچسب‎گذاری کنید با : الف: مواردی که خوب هستند ولی نتایج قابل‎توجهی برای شما یا سایرین به همراه ندارند. ب: مواردی که برای سایرین مهم نیستند ولی برای شما نه. ج: مواردی که برای شما و سایرین مهم هستند. د: مواردی که فقط برای شما مهم هستند براساس حروف الفبای که درست کردید لیست را مرتب کنید موفقیت انجام هر کار را جشن بگیرید آسان است خود را در حس پایان انجام کارها قرار دهیم و آن را خوشبختی بنامیم. ولی خوشبختی واقعی بیشتر از یک چک‎لیست کامل شده است. اگر به دنبال راهی برای پیدا کردن زمان و انرژی بیشتری هستید، از اندازه چک‎لیست خود بکاهید و ببینید چه اتفاقی رخ می‎دهد. مدیریت عواطف زمان قرارگیری در معرض استرس و اضطراب غلبه بر استرس در زندگی بدون شک زمانی که احساس استرس و اضطراب می‎کنید، درست فکر کردن مشکل می‎شود. شما می‎توانید از فقر تخیل رنج ببرید، اصطلاحی که توسط کاتلین کریستنسن مدیر برنامه‎های شرکت Alfred P. Sloan Foundation مطرح شده است . زمانی رخ می‎دهد که ما به قدری زیر فشار استرس و اضطراب قرار داریم که نمی‎توانیم به شیوه متفاوت انجام کار فکر کنیم. دکتر Matos پیشنهاد می‎کند زمانی که عواطفی از این دست را تجربه می‎کنید، منزوی کردن آن می‎تواند باعث موفقیت در کار شود. به عنوان مثال، فرض کنیم شب قبل از یک ارائه کاری مهم فرا رسیده است. به جای این‎که شب خوب بخوابید، آن را صرف مراقبت از کودک مریض خود می‎کنید .

  صبح روز بعد تصمیم می‎گیرید کودک خود را به مهد کودک ببرید. ولی زمانی که به میز کار خود می‎رسید از خود می‎پرسید آیا تصمیم درستی گرفته‎اید یا نه و تمرکز کردن سخت است .

  در این لحظه اضطراب‎آور، اندیشه‎های مضطربانه خود را منزوی کنید. در ذهن خود احساستان را در یک جعبه قرار دهید و آن را به کناری بگذارید تا بتوانید تمرکز کنید. سپس بعد از ارائه کار خود، جعبه را باز و درستی یا اشتباه بودن تصمیم صبح خود را بررسی کنید. ولی دکتر Matos نسبت به یک قضیه هشدار می‎دهد: ” زمانی‎ که ما برای دوری از پردازش احساسات به علت ناراحتی که به همراه دارند آن‎ها را به انزوا می‎بریم، احتمال بروز یک خطر بالقوه را رقم می‎زنیم. درگیر شدن با عواطف پس از بیرون آوردن آن‎ها از انزوا اجازه به شکل‎گیری این تفکر می‎دهد چقدر خوب به این موقعیت رسیدگی کرده‎اید. دفعه بعد که با موقعیت مشابهی روبرو می‎شوید، احتمالا استرس کمتری خواهید داشت چون تجربه به خوبی کنترل کردن آن و عواطف خود را در گذشته داشته‎اید .

  اما خطر زمانی است که اگر احساسات منزوی شده را از جعبه بیرون نیاورید، خاطرات شکل گرفته از این واقعه به این صورت خواهد بود که شرایط مورد نظر چقدر وخیم بوده و آزادسازی عواطف صورت نگرفته است که در مقابل باعث افزایش ترس شما در خصوص تجربه مجدد آن واقعه خواهد شد.” با آن‎که شرکت‎هایی مانند Life Meets Work وجود دارند که از نیازها و خواسته‎های والدین شاغل دفاع و آن را توضیح می‎دهند، همه ما باید شجاع‎تر شویم و گفتگوهایی را شروع کنیم که کمک به تغییر جریان کاری کند. حال زمان آن فرا رسیده است در مورد نحوه کار خود با تفکر و شجاعت کامل برخورد کنید. با وجود شرکت‎هایی مانند Life Meets Work ما در مسیر درستی قرار می‎گیریم .

  سوالات متداول

  ۱- وظیفه شرکت Life Meets Work چیست ؟

  شرکتی به اسم Life Meets Work وجود دارد که باعث بهتر شدن جهان کسب و کار برای والدین شاغل می‎شود . آن‎ها می‎خواهند به شما، مدیر شما و مقامات اجرایی بالاتر در شرکت‎تان کمک کنند که به درستی تغییراتی که به دنبال تلاقی زندگی با کار صورت می ‎گیرد را کنترل و مدیریت کنند .

  ۲- طرح غلبه بر استرس در زندگی و محل کار چه نقشی در روند زندگی افراد دارد ؟

  چنین طرح‎هایی منجر به شادی بیشتر کارمندان و ارتباط بیشتر آنها با کار می‎شود . این یک موقعیت دو سر برد برای هر دو طرف است. علاوه بر این، شرکت Life Meets Work با تیمی از مربیان متخصص در آموزش مهارت‎های زندگی/ کار به والدین شاغل همکاری را شروع کرده کرده است که می‎توانند به مادران شاغل کمک بسزایی کنند .

  ۳- مادر شاغل برای جلوگیری غلبه بر استرس در زندگی چه کار انجام دهد ؟

  شکل‎دهی مجدد طرز فکر برای ایجاد مدل ذهنی چک‎لیست حالا که مادر شاغلی هستید، با انبوهی از کارهایی که باید انجام دهید روبرو می‎شوید. انجام هرکار و حذف آن از لیست حس خوبی به شما می‎دهد .

  ۴- اولین قدم در ایجاد چک لیست چیست؟

  ارزش هر کدام از موارد نوشته شده را بررسی کنید. آن‎ها را برچسب ‎گذاری کنید .

  شاید این مطالب رو هم در حوزه نویسندگی دوست داشته باشید

  آموزش نویسندگی
  صد رمان برتر جهان
  تبلیغ نویسی
  نامه عاشقانه
  دریافت شابک
  انشانویسی
  خاطره نویسی
  قصه کودکانه
  چاپ کتاب

  شاید این ها را هم دوست داشته باشید

  استاد تیموری

  نویسنده   : محمدرضا تیموری عشق و علاقه به رشد و موفقیت و رسیدن به سطح والای لیاقت ها را مهمترین اصل در رسیدن به خواسته ها می دانم

  امتیاز بدی، من انرژی می گیرم.شاد باشید و پرانرژی دوست عزیز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  1 پاسخ دادن

  دیدگاهتان را بنویسید

  می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
  خیالتان راحت باشد :)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *