• این صفحه مورد پسند 16,612 بازدیدکننده می باشد.

  صد رمان برتر جهان : از نگاه آمازون و گاردین

  در این جدول صد رمان برتر جهان به همراه نام نویسندگان آن برای شما آماده شده است و شما می توانید با کلیک بر روی رمان ها خلاصه آن رمان به همراه تحلیل اختصاصی که توسط تیم مطالعاتی تیموری رو آن انجام شده است را بخوانید و همچنین با کلیک بر روی نام هر نویسنده به زندگی نامه آن دست پیدا کنید

  دن کیشوت

  تحلیل رمان دن کیشوت

  رمان جنگ و صلح به همراه تحلیل اختصاصی

  تحلیل رمان جنگ و صلح

  رمان مسخ

  تحلیل رمان مسخ

  رمان زنان کوچک

  تحلیل رمان زنان کوچک

  تحلیل رمان ۱۹۸۴

  تحلیل رمان مسیر سبز

  تحلیل رمان دور دنیا در هشتاد روز

  تحلیل رمان جنایت مکافات

  تحلیل رمان آناکارنیا

  تحلیل رمان مزرعه حیوانات

  تحلیل رمان شازده کوچولو

  تحلیل رمان بلندی های بادگیر

  تحلیل رمان بربادرفته

  تحلیل رمان بینوایان

  تحلیل رمان مادام بواری

  تحلیل رمان صدسال تنهایی

  تحلیل رمان گتسبی بزرگ

  تحلیل رمان رابینسون کروزو

  تحلیل رمان خشم و هیاهو

  تحلیل رمان سه تفنگدار

  تحلیل رمان بابا لنگ دراز

  تحلیل رمان آن در گرین گیبلز

  تحلیل رمان خوشه های خشم

  تحلیل رمان عشق سالهای وبا

  [table id=1 /]

  صد رمان برتر جهان : این ۱۰۰ رمان را حتما باید قبل از مرگ مطالعه کنید.

  صد رمان برتر جهان

  تا بحال به این فکر کردید که در تمام دنیا مجموعا چند رمان وجود دارد؟ یا اینکه کدام یکی از این رمان ها ، پروفروش ترین رمان های تاریخ رمان نویسی دنیا هستند؟

  اصلا بگویید ببینیم ، شما چند تا رمان در طول عمر خود خوانده اید ؟ و اینکه چند رمان برتر دنیا را خوانده اید و از آن لذت برده اید؟

  راستش را بخواهید رمان خواندن یکی از بهترین تفریح های فرهنگی در دنیا محسوب می شود.

  رمان ها می توانند داستان زندگی ما را متحول کنند.

  صد رمان برتر جهان

  رمان ها می توانند فکر ما را گسترش دهند و همه ی این ها تنها در یک کتاب چند صفحه ای رخ میدهد.

  اگر شما هم عاشق رمان خواندن هستید و رمان خواندن را بهترین تفریح دنیا می دانید ، با ما همراه باشید چون در این مطلب می خواهیم ” صد رمان برتر جهان” را با هم بشناسیم.

  همچنین اگر عاشق نویسندگی هستید و قصد دارید که بزودی یک نویسنده ی مشهور شوید ، رمان خواندن می تواند به شما کمک کند که به کمک بال های نویسندگان معروف ، خودتان را در قله ی نویسندگی قرار بدهید.

  صد رمان برتر جهان

  تجربیات نویسنده ها ، نوع شخصیت پردازی ها ، پیرنگ نویسی ها و … ، همه و همه می تواند به شما کمک کند که یک رمان جذاب و درجه یک بنویسید ، پس با این همه دلیلی که برایتان آوردیم ، دیگر باید قانع شده باشید که:

  رمان خواندن و آن هم خواندن ” صد رمان برتر جهان ” بهترین گزینه برای رشد سواد شما در نویسندگی است.

  صد رمان برتر جهان چگونه انتخاب می شوند ؟

  شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که ” اصلا ” صد رمان برتر جهان ” چی هست و از کجا اومده؟ “. برای پاسخ به این سوال باید این طور بگوییم که : ” هر رمانی که در دنیا منتشر میشود ، از چند جهت مورد بررسی قرار می گیرد.

  1. نخستین شیوه ی بررسی یک رمان ، دیدگاه منتقدین درباره ی آن رمان است.صد رمان برتر جهان
   بعنوان مثال: فکر کنید که شما یک کتاب نوشتید و آن کتاب را به بازار رمان عرضه کردید ، اولین وجه بررسی آن کتاب این است که دقیقا منتقدین درباره ی آن کتاب چه چیزی می گویند.
  2. پس از دیدگاه منتقدین ، نوبت به مخاطبین می رسد.صد رمان برتر جهان
   طبیعی است که هر رمانی که در دنیا نوشته می شود ، توسط افرادی خوانده می شود و آن افراد مخاطبین هر رمان محسوب می شوند ، پس نظر آنها هم راجع به کتاب خیلی مهم است.
  3. اما سومین راهی که یک رمان مورد بررسی قرار می گیرد ، جوایز و افتخاراتی است که آن رمان کسب کرده است.

  صد رمان برتر جهان
  خب ، حالا شما فرض کنید ، تمام رمان های تاریخ دنیا ، از این مناظر بررسی شده اند ، یعنی همه ی رمان هایی که در دنیا وجود دارند ، از دیدگاه منتقدین ، مخاطبین و جوایزی که گرفته اند ، با هم دیگر قیاس شده اند”.

  خب ، این شد از روند بررسی یک رمان ، اما حالا سوال اصلی این است که : “صد رمان برتر جهان چگونه انتخاب می شوند؟ “.

  در هر ثانیه، مراکز مختلفی در دنیا مشغول رصد کردن بازار کتاب و بررسی آنها هستند.

  ببینید، امروزه در دنیا مراکز مختلفی وجود دارند که در هر ثانیه، حتی همین لحظه ای که شما دارید این متن را می خوانید، مشغول رصد کردن بازار کتاب و بررسی کتاب های مختلف در حوزه های مختلف هستند.

  بعنوان مثال ، روزنامه ی گاردین یکی از این مراکزی است که در بخش ” کتاب شناسی و فرهنگ ” مجموعه ی خود، در هر لحظه به بررسی کتاب های دنیا و بطور اختصاصی دنیای رمان می پردازد.

  صد رمان برتر جهان

  در این مجموعه، نظرات منتقدین، مخاطبین و افتخارت و جوایز یک کتاب جمع آوری می شود و یک امتیازی به هر کتاب اختصاص داده می شود.

  پس از اینکه امتیازات جمع آوری شد، شورای تحریریه ی روزنامه ی گاردین، سعی می کنند از شیوه های مختلف، میان مردم، منتقدین و نویسندگان نامی دنیا، یک نظر سنجی برگزار کنند و رمان های برتر را انتخاب کنند.

  مجموعه ی نتایج نظر سنجی ها و امتیازی که هر رمان در بخش بازبینی منتقدین و مخاطبین کسب کرده است ، امتیاز آن کتاب را تعیین می کند و بدین شیوه “صد رمان برتر جهان ” انتخاب می شود.
  صد رمان برتر جهان

  این لیست عمدتا هر چند سال یکبار تغییر خواهد کرد و یا اینکه با لیست جدیدی جایگزین خواهد شد.

  علاوه بر مجموعه ی گاردین، روزنامه ها و مجلات دیگری هم هستند که به این کار می پردازند و اگر بخواهیم حقیقت را برایتان بگوییم،

  امروزه یکی از مهم ترین کارهایی که یک مجموعه ی فرهنگی انجام می دهد، انتخاب “صد رمان برتر جهان است” .

  خب حالا فکر کنم دیگر متوجه شدید که ” صد رمان برتر جهان ” چطوری انتخاب می شود و کلیت قضیه دستتان آمده است.

  چرا باید ” صد رمان برتر جهان” را بخوانیم ؟

  فرض کنید ، وارد یک فروشگاه شدید و می خواهید برای نیازهای روزمره و یا خرید ماهانه ی تان چند جنس را انتخاب کنید.خب ، طبیعی است که در میان قفسه ها می گردید تا مایحتاج خودتان را تامین کنید.

  فرض کنید می خواهید یک رب گوجه فرنگی بخرید  و در فروشگاهی که رفته اید ، ۱۰ مدل رب گوجه فرنگی وجود دارد ، شما کدام یک را بر میدارید؟ آن که گران تر است؟آن که ارزان تر است ؟ یا آنکه از همه بهتر و معروف تر و پرفروش تر است؟

  خب، ما جای شما نیستیم، اما اگر بودیم، بهترین و با کیفیت ترین رو بر می داشتیم.

  فکر کنید می خواهید به یک سفر تفریحی بروید و هزاران تور مسافرتی وجود دارند، شما کدام تور مسافرتی را انتخاب می کنید؟ آن که ارزان تر است؟ آن که گران تر است؟ آن که مقصد بهتری برای سفر انتخاب می کند؟ و یا آنکه از همه با کیفیت تر است، قیمتش مناسب است، مقصد عالی ای را انتخاب کرده است؟

  طبیعی است که گزینه ی آخر یعنی بهترین و برترین تور را انتخاب می کنید.

  خب حالا بگویید ببینم: “شما چگونه متوجه می شوید که یک رب گوجه فرنگی و یا یک تور مسافرتی ، بهترین است؟ “.

  راه های زیادی وجود دارد، می توانید از دوستان و آشنایانتان بپرسید و یا اینکه در اینترنت سرچ کنید و یا در شرایط مختلف تور ها را امتحان کنید.

  خب، یکبار دیگر شیوه ی انتخاب “صد رمان برتر جهان ” را بخوانید. شیوه ی انتخاب صد رمان برتر جهان، با شیوه ی انتخاب شما برای یک تور دقیقا یکسان است.

  صد رمان برتر لیستی از بهترین رمان های جهان است که شما با آن ها می توانید دنیای خود را بسازید.

  خب حالا چندین مجموعه در دنیا، همه ی تحقیقات شان را کرده اند تا بهترین ها را برای شما در دنیای رمان جدا کنند تا شما بهترین هنگام رمان خواندن ، بهترین ها را مصرف کنید ، بهترین سفرها را بروید ، بهترین شخصیت ها را ببیند و همه ی این ها تنها در چند دقیقه در یک لیست جمع آوری شده اند و آن  لیست “صد رمان برتر جهان است” .

  اگر ” صد رمان برتر جهان ” را بخوانیم ، چه می شود؟

   هر رمانی که شما می خوانید، یک تجربه ی زندگی محسوب می شود، حال فکر کنید شما با “صد رمان برتر جهان ” چند زندگی را می توانید تجربه کنید؟

  هر رمانی که شما می خوانید ، یک سفر به ناشناخته ها را تجربه می کنید، حال به این فکر کنید که با “” صد رمان برتر جهان” ، به چند سفر در این دنیای بزرگ می روید؟

  بسیاری از مقاله ها و سایت های خارجی و داخلی ، از عناوینی استفاده کردند که مهم بودن “صد رمان برتر جهان” را عنوان کنند.

  بعنوان مثال از  “صد رمانی که پیش از مرگ باید بخوانید”  و یا “لیست صد رمانی که باید پیش از مرگ بخوانید”  استفاده کرده اند ولی راستش را بخواهید ما با این حرف ها موافق نیستیم.

  ما رمان نمی خوانیم که عمرمان را به پایان برسانیم ، ما رمان نمی خوانیم که تنها عمر خود را سپری کنیم ، ما رمان می خوانیم که “زندگی را بیابیم”، ما رمان می خوانیم که “مفهوم زندگی را درک کنیم” .

  اگر شما هم قصد کرده اید که ” صد رمان برتر جهان” که همگی شاهکارهای ادبی جهان هستند را مطالعه کنید و به دنبال دلایلی برای این کار خود هستید ، ما شما را راهنمایی می کنیم :

  ۱ ) زندگی کردن را می آموزید

  نخستین تجربه ی مشترکی که همه ی رمان خوان ها از خواندن “صد رمان برتر جهان” داشته اند، این نکته بوده است که آنها راه و رسم زندگی کردن را آموخته اند.

  شما فرض کنید که در هر رمان شما با یک یا دو زندگی و در بعضی از این رمان ها تا ده زندگی ، آشنا شوید.

  هر کدام از این زندگی ها تجربه ای در دل خود دارند ، هر کدام از این زندگی ها یادگار سفری هستند ، هر کدام از این زندگی ها برای خود فراز و فرودی دارند و اینها همه به ما این نوید را می دهد که در بهترین حالت ممکن و تنها با خواندن صد رمان ، بیش از دویست تا سیصد زندگی را تجربه می کنید.

  ۲) تجربه می آموزید

  بگذارید برای پاسخ دادن به این سوال یکی از تجربیات شخصی خودم را برایتان بازگو کنم:

  “در یکی از سخت ترین روزهای زندگی، در حالی که احساس می کردم همه ی زندگی بر روی سر آوار شده است و راهی برای فراز از مشکلات ندارم، تصمیم گرفتم تا در خیابان قدمی بزنم و به کارهایم فکر کنم، باور نمی کنید اما هر قدم که راه می رفتم، زندگی برایم تیره تر می شد.

  در مسیر راهم، ناگهان به یک کتابفروشی برخورد کردم، کتاب همیشه حال مرا خوب می کرد ، پشت ویترین آن مغازه ایستادم و نگاهی به کتاب ها کردم. ناگهان چشمم به کتاب “کیمیاگر” اثر پائولو کوئلیو خورد.

  صد رمان برتر جهان

  یک آن، تنها در یک آن، احساس کردم که دقیقا، الان، در همان شرایطی قرار دارم که شخصیت اصلی داستان کیمیاگر قرار داشت. سریعا به خانه برگشتم و کتاب را یکبار دیگر مرور کردم و در کمتر از چند دقیقه تمام مشکلات خودم را حل شده دیدم “.

  به همین راحتی؛ هر رمان می تواند به شما یک تجربه هدیه دهد که به کمک آن بتوانید، زندگی خود را مدیریت کنید.

  فقط کافیست یک حساب سر انگشتی داشته باشید که در این ” صد رمان برتر جهان ” چند شخصیت وجود دارد ، هر کدام از این شخصیت ها چند بحران را پشت سر می گذارند و هر کدام چند تصمیم برای رهایی از بحران های خود می گیرند ؟

  هر کدام از این درس ها یک تجربه است ، این تجربه ها را می توانید در زندگی خود به کار ببرید و این تجربه ها می تواند زندگی شما را متحول کند.

  دقت داشته باشید وقتی شما قصد دارید ” صد رمان برتر جهان” را بخوانید ،در واقع با ” صد نویسنده برتر جهان” نیز همراه شده اید و با آن ها صحبت کرده اید و آن ها به شما درس زندگی داده اند ، درس هایی که همگی حاصل ماه ها و سالها درد و رنج و استخوان شکستن بوده است.

  ۳ )  حرفی برای گفتن خواهید داشت

  “صد رمان برتر جهان” می تواند از هزاران واحد دانشگاهی ، هزاران کتابخانه هم موثر تر عمل کند.

  باور کنید ،  “صد رمان برتر جهان” می تواند سواد شما را هزاران مرتبه افزایش دهد و شما در حوزه های مختلف ، صاحب قدرت بسیاری برای حرف زدن و سخنرانی داشته باشید.

  یک حساب سر انگشتی می کنیم، اگر به مراتب در هر رمان و در هر صفحه ی یک رمان، یک جمله ی تاثیر گذار و انگیزشی باشد و هر رمانی هم که می خوانیم بطور میانگین ۱۰۰ صفحه باشد، ما در طول خواندن “صد رمان برتر جهان” توانسته ایم،  ده هزار جمله بیاموزیم.

  جمله هایی که تن و بدن هر شنونده ای را می لرزاند. همه ی ما دوست داریم که هنگامی که در یک جمع ادبی و یا در جمع دوستانمان قرار می گیریم ، شخصیتی فاخر باشیم و حرفی برای گفتن داشته باشیم.

  “صد رمان برتر جهان” این امکان را به ما میدهد که در کوتاه ترین زمان ممکن ، بیشترین بازده را داشته باشیم.

  ۴) نویسنده شویم
  صد رمان برتر جهان

  دوست دارید ، نویسنده شوید؟ فکر می کنید ، نویسندگی کار سختی است؟ فکر می کنید استعداد نویسنده شدن را ندارید ؟

  همه ی این ها را تنها با خواندن “صد رمان برتر جهان” پاسخ دهید. کافیست شما تنها ” ده کتاب پرفروش” از میان لیست “صد رمان برتر جهان” را بخوانید.

  شما با ده ایده ، ده شخصیت ، ده پیرنگ و ده رمان پرطرفدار و درجه یک آشنا شده اید که می توانید از آن ها درس بیاموزید و از ایده های آن ها الهام بگیرید و از شخصیت سازی شان برای ساخت بهترین رمان، کمک بگیرید.

  حالا فرض کنید ، این ده تا بشود صدتا ، یعنی ” صد رمان برتر جهان” ، در آن هنگام شما بهترین رمان های دنیا را خوانده اید ، صد ایده ، بلکه بیشتر ، را مرور کرده اید ، با هزار شخصیت روبرو شده اید ، و اینها همه درس های نویسندگی است.

  برای آنکه یک نویسنده شوید، ابتدا باید مطالعه کنید. باید بسیار بخوانید تا بتوانید بنویسید.صد رمان برتر جهان

  چگونه می توانم ” صد رمان برتر جهان ” را بخوانم ؟

  ” صد رمان برتر جهان” را با ما بخوانید. شما می توانید با روشی که در ادامه برایتان توضیح می دهیم ، صد رمان برتر ادبیات جهان را بخوانید . ما برای شما دو برنامه داریم:

  • در برنامه ی اول می خواهیم شما را با کتاب ها آشنا کنیم و اطلاعاتی از نویسنده ، داستان ، سال نشر ، جوایز و افتخارات کتاب تقدیمتان کنیم ، تا اطلاعات کاملی در باب هر کدام از این ” صد رمان برتر جهان ” داشته باشید.
  • در برنامه ی دوم می خواهیم، شما را با شیوه ی نویسندگی، سبک نویسندگی، ایده های نویسندگی و آموزش نویسندگی، آن هم با متد مرور “صد رمان برتر جهان” را در دست داشته باشیم.

  خیالتان راحت. ما کنار شماییم تا شما به راحت ترین و آسان ترین شکل ممکن ، ” صد رمان برتر جهان ” را مطالعه کنید و به کمک آن بتوانید نویسنده شوید.

  سوالات متداول در خصوص صد رمان برتر جهان

  ۱-چرا باید رمان های برتر جهان را مطالعه کنیم ؟

  رمان های برتر جهان می توان سواد شما را هزاران مرتبه افزایش دهد و شما در حوزه های مختلف ، صاحب قدرت بسیاری برای حرف زدن و سخنرانی داشته باشید . یک حساب سر انگشتی می کنیم، اگر به مراتب در هر رمان و در هر صفحه ی یک رمان، یک جمله ی تاثیر گذار و انگیزشی باشد و هر رمانی هم که می خوانیم بطور میانگین ۱۰۰ صفحه باشد، ما در طول خواندن “صد رمان برتر جهان” توانسته ایم،  ده هزار جمله بیاموزیم .

  ۲- به انتخاب خود از میان صد رمان برتر جهان سه مورد را نام ببرید ؟

  رمان مسخ – رمان زنان کوچک – رمان صد سال تنهایی

  تحلیل و مطالعه ۱۰۰ رمان برتر جهان

  تصویر نویسنده آموزش نویسندگی

  نویسنده   : محمدرضا تیموری

  عشق و علاقه به رشد و موفقیت و رسیدن به سطح والای لیاقت ها را مهمترین اصل در رسیدن به خواسته ها می دانم

  14 پاسخ
   • profile avatar
    محمدرضا تیموری گفته:

    درود خدمت شما دوست عزیز ممنون از توجه شما. خوشحالم که این نوع محتوا و صد رمان برتر جهان از نگاه آمازون و گاردین مورد پسند شما واقع شده

    پاسخ

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  در این جدول صد رمان برتر جهان به همراه نام نویسندگان آن برای شما آماده شده است و شما می توانید با کلیک بر روی رمان ها خلاصه آن رمان به همراه تحلیل اختصاصی که توسط تیم مطالعاتی تیموری رو آن انجام شده است را بخوانید و همچنین با کلیک بر روی نام هر نویسنده به زندگی نامه آن دست پیدا کنید

  در این جدول صد رمان برتر جهان به همراه نام نویسندگان آن برای شما آماده شده است و شما می توانید با کلیک بر روی رمان ها خلاصه آن رمان به همراه تحلیل اختصاصی که توسط تیم مطالعاتی تیموری رو آن انجام شده است را بخوانید و همچنین با کلیک بر روی نام هر نویسنده به زندگی نامه آن دست پیدا کنید

  [table id=1 /]

  امتیاز بدی، من انرژی می گیرم.شاد باشید و پرانرژی دوست عزیز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۵ رای