• مدیریت استرس و خشم ۷ نکته کلیدی در خصوص آن

  ما قصد داریم مقاله مدیریت استرس و خشم ۷ نکته کلیدی در خصوص آن را در اختیار تان قرار دهیم

  متن مقاله

  ۷ نکته در خصوص مدیریت استرس و خشم ناشی از کار با کامپیوتر

  هرچه شیوه زندگی ما بیشتر واسته به فناوری می‎شود، با در نظرگیری محبوبیت روزافزون بانک‎داری آنلاین، کار در خانه با اینترنت و وب‎سایت‎های شخصی، و با توجه به این‎که تمامی افراد از بسیار جوان گرفته تا بسیار پیر از رسانه‎های اجتماعی استفاده می‎کنند، اوضاع روحی بد در افراد اجتناب‎ناپذیر است. در حقیقت این ادعا توسط تحقیقات ثابت شده است، به طوری که طبق نتیجه یک تحقیق با نمونه جامعه آماری ۱۰۰۰ شهروند آمریکایی، ۶۵ درصد مصرف‎کنندگان زمان بیشتری را با کامپیوتر شخصی خود به نسبت همسران خود گذرانده بودند و به طور متوسط هر ۴ ماه یک بار یک کاربر معمولی به دنبال کار با کامپیوتر به مشکل بر می‎خورد و در حدود ۱۲ ساعت در ماه را صرف حل مشکلات کامپیوتری می‎کند (این ارزیابی به درخواست شرکت SupportSoft و توسط شرکت تحقیقاتی Kelton Research انجام گرفته است). دلیل بروز استرس ناشی از کار با کامیپوتر هرچه می‎خواهد باشد، شما با پیروی از پیشنهادات زیر می‎توانید موفق به حداقل‎رسانی خشم خود یا نادیده گرفتن آن شوید.

  آمادگی داشته باشید

  بی دلیل شعار “همیشه آماده بودن” را نگفته‎اند چون گفتار عقل سلیم است. زمان کار با کامپیوتر، بسیاری از ما اندکی ترس داریم یعنی فقط می‎خواهیم اصول را یاد بگیریم و تا جای ممکن کمتر با مسائل فنی آن درگیر شویم. با آن‎که این قضیه  قابل درک است، ولی شما می‎توانید با یادگیری زیر و بم نحوه کار سیستم‎ خود به دنبال خواندن دفترچه راهنما و شاید یک یا دو کتاب در مورد کامپیوترها، از استرس خود بکاهید.

  دیگر جنبه مهم آماده بودن بهره‎مندی از یک چارچوب ذهنی صحیح است یعنی متوجه شوید که پتانسیل بروز خطا در زمان کار با کامپیوترها بسیار بالا است و باید انتظار یک سری مانع در طول جاده کار با آن‎ها را داشته باشید. افراد کمال‎گرا به خصوص ممکن است به دنبال بروز مشکلات کامپیوتری غیرمنتظره کلافه شوند ولی پذیرش این‎که گریزی از برخورد با مانع در مسیر کار با کامپیوتر نیست (و آگاهی از نحوه دور زدن این موانع) می‎تواند فشار خون شما را در همان سطح معمولی و پایین نگه دارد.

  برای خرید بهترین‎ها سرمایه‎گذاری کنید

  زمانی که قدرت انتخاب تجهیزات خود را دارید، بهتر است برای خرید بهترین نرم‎افزار و سخت‎افزار سرمایه‎گذاری کنید. همانطور که یک وضعیت خواب راحت مهم است، چون باید یک سوم زندگی خود را در خواب بگذارنید، سخت‎افزار جدیدتر و سریع‎تر به معنای صرفه‎جویی در زمان و تلاش شما است، به خصوص برای افرادی که اغلب اوقات با کامپیوتر سر و کار دارند (که شامل اکثریت ما می‎شود). اگر به دنبال کار با یک کامپیوتر کمتر مطمئن و آهسته‎تر می‎خواهید در هزینه‎های خود صرفه‎جویی کنید، در درازمدت با خشم بیشتری نشات گرفته از کار با آن روبرو می‎‌شوید، بنابراین این صرفه‎جویی در هزینه‎ها ارزش لازم را ندارد.

  نسخه پشتیبان بگیرید

  اگر تا حالا بک ‎آپ‎گیری از فایل‎هایتان را جزو روال کارهای خود قرار نداده‎اید، باید بگوییم انجام آن بسیار حیاتی است (پیشنهاد ما هفته‎ای یک مرتبه است)، تا اگر به مشکلات حادی برخورد کردید، بخش زیادی از کار باارزش خود را از دست ندهید. یا گزینه بهتر تنظیم کامپیوتر برای بک‎آپ گیری خودکار است. به دنبال این انتخاب در حجم زیادی از وقت شما در آینده صرفه‎جویی می‎شود و برایتان آرامش ذهنی به همراه می‎آورد.

  به سادگی جواب مشکل را پیدا کنید

  بخش زیادی از استرس ناشی از کار با کامپیوتر که به ناشی از کلنجار رفتن با مشکلات فنی است ریشه در عدم درک رفع مشکلات دارد. خوشبختانه، شما می‎توانید از محیط آنلاین به سرعت و به آسانی توصیه‎های لازم را پیدا کنید. وب‎سایتی که به آن اعتماد دارید و در خصوص به اشتراک‎گذاری اطلاعات مفید در مورد پشتیبانی از کامپیوترهای شخصی و مک‎بوک‎ است پیدا کنید، یعنی محیطی که در آن جواب‎ها به همراه پشتیبانی لازم قرار داده می‎شوند. برخورداری از اطلاعات و پشتیبانی بخشی از آماده بودن است.

  از محل مطمئنی کمک بگیرید

  این نکته بخش دیگری از شبکه امن برخورداری از آمادگی است. گاهی اوقات استفاده از پشتیبانی فنی توسط تلفن یا محیط آنلاین سخت است چون نمی‎دانید با چه مشکلی روبرو هستید و اصطلاحات استفاده شده در خطا را نمی‎دانید یا اصلا در رابطه با کل ماجرا آشفته هستید. یکی از منابعی که به نظر من در این موقعیت بسیار مفید عمل می‎کند وب‎سایتی به اسم support.com است. آن‎ها می‎توانند از راه دور به کامپیوتر شما وصل شوند و شما را از درخواست کمک از غریبه‎ها، تفسیر مشکل توسط خودتان، یا مزاحمت برای دوست و فامیل به منظور رفع مشکل کامپیوتری‎تان، نجات دهند. هزینه کار با آن‎ها نسبتا ارزان است و رفتار بسیار دوستانه‎ای دارند، شما می‎توانید فورا درخواست کمک کنید، عیب‎یابی رایگان است، کار تضمینی انجام می‎شود و افرادی که به شما کمک می‎کنند رفتار دوستانه و فهیمی دارند.

  محیط آرامی فراهم کنید

  ما اغلب اوقات فراموش می‎کنیم راحت نبودن وضعیت بدن می‎تواند به سطح استرس ما اندکی بیافزاید. به همین دلیل است که به هنگام نصب کامپیوتر و محل قرارگیری آن باید نکات ارگونومیک بدن و صندلی و هم‎چنین دیگر عوامل مانند میزان سر و صدا در پس‎زمینه، حریم خصوصی و حتی نوردهی را مد نظر قرار دهیم.

  مدیریت استرس را تمرین کنید

  بخشی از شدت استرس کار با کامپیوتر ناشی از استرس تجمع یافته در بدن است. اگر بتوانید چند دقیقه را صرف تنفس عمیق یا پیاده‎روی کوتاه برای استفاده از هوای آزاد کنید، متوجه خواهید شد که احساس آرامش بیشتری دارید و می‎توانید با خشم بالقوه ناشی از حوادث اتفاقی اجتناب‎ناپذیر کار با کامپیوتر بهتر برخورد کنید. هم‎چنین، حفظ روابط خود را فراموش نکنید و زمانی را در زندگی‎تان به برقراری ارتباط با افراد برای دوری از احساس انزوا، یعنی یکی دیگر از عوامل تشدید استرس، اختصاص دهید.

  منبع

  نویسنده   : محمدرضا تیموری

  عشق و علاقه به رشد و موفقیت و رسیدن به سطح والای لیاقت ها را مهمترین اصل در رسیدن به خواسته ها می دانم

  0 پاسخ

  دیدگاهتان را بنویسید

  می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
  خیالتان راحت باشد 🙂

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  امتیاز بدی، من انرژی می گیرم.شاد باشید و پرانرژی دوست عزیز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای