این داستان بخشی از قصه کودکانه است

در زمان های قدیم ، در شهر بابل پادشاهی زندگی می کرد که بسیار زورگو بود. او دستور داده بود که هیچکدام از مردم شهر بابل نخندند. هر کدام از مردم شهر بابل که می خندید ، توسط او به سخت ترین مجازات تنبیه می شد.مردم سرزمین بابل ، آنقدر نخندیده بودند که حتی خندیدن و صدای خنده نیز از یادشان رفته بود.

سرزمین بابل با این حجم از غصه ی مردم ، تبدیل به یک شوره زار گردیده بودید. دیگر هیچ زمینی محصول نمی داد. دیگر هیچ شکوفه ای روی درخت ها نمی رویید و این ها همه بخاطر غمی بود که در سینه ی مردم وجود داشت.اما روزی در یکی از میدان های شهر ، پیرمردی زمین خورد و پسر بچه ای خندید. همه ی مردم ناگهان به آن پسربچه نگاه کردند و همگی از ترس متفرق شدند. آن پسربچه که تازه متوجه کار خودش شده بود ، سریعا خنده ی خود را کنترل کرد و به سمت خانه دوید.

پسربچه ، تمام شب را با ترس طی کرد. ا تمام شب را به این فکر بود که نکند کسی به پیش پادشاه خبر ببرد و پادشاه او را به خاطر خندیدنش مجازات کند؟ . او آنقدر به این چیزها فکر کرد که خوابید اما فردای آن روز تصمیم دیگری گرفت. او تصمیم گرفت که به نزد پادشاه برود و با او صحبت کند و ماجرای خنده داری را که دیده بوده است تعریف کند و خیال خودش را راحت کند. او به قصر رفت و تقاضای دیدار پادشاه را کرد. پادشاه با بداخلاقی تمام ، کودک را پذیرفت.

پسرک وقتی به پیش پادشاه رفت به او سلام کرد و از او خواست که چند دقیقه ای را به حرفهایش گوش دهد. پادشاه نیز که از معصومیت کودک ، لذت برده بود ، از او خواست که راحت باشد و حرفش را بزند.کودک برای پادشاه داستان زمین خوردن پیرمرد را تعریف کرد.هنگامی که کودک لحظه ی زمین خوردن پیرمرد را برای پادشاه تعریف کرد ، پادشاه بر لبانش خنده ای نشست و پس از چنذ لحظه دیگر نتوانست خنده ی خودش را کنترل کند و قهقهه می زد.خنده ی پادشاه باعث شد که همه ی اهالی قصر نیز قهقهه بزنند.وقتی این خبر به گوش مردم شهر رسید و مردم شهر داستان پسربچه ای که دل شاه را شاد کرده است ، را شنیده اند ، آفتاب به شهر بابل تابید و تمامی زمین ها دوباره از نو محصول دادند و درخت ها پر از میوه شدند. بچه های عزیز ، خندیدن هر دردی را دوا می کند و باعث موفقیت و شادمانی می شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *