داستان دو قورباغه

در داستان دو قورباغه میخوانیم که : روزی روزگاری در جنگل های دور ، گروهی از قورباغه ها ، در حال گذر از یک برکه ی باریک بودند که ناگهان دو قورباغه به داخل گودالی افتادند. گودال بسیار عمیق بود و همه ی قورباغه ها به دور آن گودال جمع شده بودند.

قورباغه هایی که دور گودال جمع شده بودند ، همگی بدنبال یک کمک بودند تا که آن دو قورباغه را نجات دهند ، اما پس از مدتی که متوجه شدند ، هیچ کمکی برای آن دو قورباغه نیست ، دست از کمک کشیدند و شروع کردند به گریه زاری و گفتند  : ” ما هیچ کاری از دستمان بر نمی آید ، متاسفیم اما شما تا چند ساعت دیگر می میرید و کاری از دستتان بر نمی آید. “.

این داستان بخشی از قصه کودکانه است

آن دو قورباغه در ابتدا هیچ واکنشی نشان ندادند ،  اما پس از چند دقیقه هر کدامشان به تکاپو افتادند و برای بیرون پریدن از گودال تلاش کردند.هر باری که این دو قورباغه برای بیرون پریدن از گودال حرکتی می کردند ، تمام دوستانشان که در بیرون گودال بودند به آنها می گفتند که : ” نپرید و خودتان را خسته نکنید. آرام بگیرید و به خودتان رنج ندهید و آرام بمیرید.” .

بعد از مدتی یکی از آن دو قورباغه دست از تلاش کشید و آرام گوشه ای مرد. اما یکی دیگر از قورباغه ها همچنان تلاش می کرد و تمام سعی خود را برای بیرون پریدن از گودال انجام می داد تا که نهایتا موفق شد از گودال بیرون بپرد.وقتی از گودال بیرون پرید ، تمامی قورباغه ها به دور او جمع شده بودند و از او پرسیدند : ” مگر تو صدای ما را نمی شنیدی ؟ ” . قورباغه چند لحظه ای مکث کرد و بعد به آن ها توضیح داد  : ” من ناشنوا هستم و خیلی حرفهایتان را نمی شنیدم ، من فکر کردم که شما مرا تشویق می کنید. ممنونم که مرا کمک کردید تا از گودال بیرون بیایم.

بچه های عزیز  ، این داستان دو درس برای ما به همراه دارد :

  1. نیروی زندگی و مرگ ، تنها در کلمات ما پنهان است.یک کلمه ی پر انرژی ، یک حرف پر از انگیزه ، می تواند دروازه های امید را به روی یک انسان نا امید باز کند.
  2. مراقب حرف هایمان باشیم ، هر آنچه که از دهان ما خارج می شود می تواند بطور مستقیم بر روی زندگی اطرافیانمان تاثیر بگذارد. سعی کنیم هیچگاه کسی را شماتت نکنیم و او را محکوم به شکست ندانیم. شاید در ابتدا سخت باشد ، اما باید بدانید که یک جمله ، تنها یک جمله ، می تواند کیلومتر ها انسانی را به مرز موفقیت ، یا به مرز شکست نزدیک کند. کلمات قدرت دارند ، پس سعی کنید همیشه از قدرت این کلمات در بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

مطالعه بیشتر در اینجا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *