7 نشانه یک دختر بدجنس در محیط کار

۷ نشانه یک دختر بدجنس در محیط کار که باید بدانید

 • دختر بدجنس (یک اصطلاح نوجوانانه) در خصوص زنان (یا دخترانی) است که رفتار ضداجتماعی که با نام پرخاشگری رابطه‎ای شناخته می‎شود، از خود نشان می‎دهند.

  7 نشانه یک دختر بدجنس در محیط کار

  زمانی که پدیده یک دختر بدجنس در محیط کار مطرح می‎شود، محدود به سال‎های نوجوانی نیست. در حقیقت، دختران بدجنس بیشتر و بیشتری بزرگ شده‎اند ولی هرگز تغییر نکرده‎اند.

  در نتیجه، تعداد آن‎ها در محیط‎های کاری رو به افزایش است. حتی با آن‎که موسسه “زورگویی در محیط کار” نشان می‎دهد که مردان هم‎چنان بزرگترین دسته زورگویان در محیط کار را تشکیل می‎دهند ولی تعدادی از زنان نیز وجود دارند که در در محیط کار از خود رفتار زورگویی نشان می‎دهند.

  ما در این مطلب ۷ نشانه زنانی را مطرح می‎کنیم که در محیط کار ممکن است از این دست افراد محسوب شوند.

  یک دختر بدجنس محیط کار سایرین را نادیده می گیرد

  نادیده گرفتن دیگر زنان در محیط کار علامت حتمی یک دختر بدجنس محیط کار است. این زنان از پرخاشگری رابطه‎ای برای منزوی کردن اجتماعی یک فرد استفاده می‎کنند در حین این‎که تلاش دارند وجهه خود در محیط کار را بالا ببرند.

  معمولا، یکسری عامل در شکل‎گیری رفتار آن‎ها نقش دارد از جمله هر نوعی از حسادت و نیاز به توجه تا ترس از رقابت.

  در نتیجه، آن‎ها دیگر زنان را در قرار برای ناهار، جلسات و مهمانی‎های پس از کار لحاظ نمی‎کنند. آن‎ها حتی ممکن است جزئیات این مراسم را در جلوی فردی که او را نادیده گرفته‎اند بیان کنند تا قدرت خود را به رخ او بکشند.

  یک دختر بدجنس محیط کار با حس حسادت دست و پنجه نرم می‎کند7 نشانه یک دختر بدجنس در محیط کار

  معمولا، این زنان آن‎چه دیگران مخصوصا در محیط کار دارند، می‎خواهند. و تا جای ممکن برای آسیب‎رسانی به فردی که چیزی که آن‎ها می‎خواهند دارد، پیش می‎روند.

  به عنوان مثال، یک دختر بدجنس محیط کار ممکن است شرکت در ایده، پروژه‎ها یا مهمانی‎های اجتماعی دیگر کارمندان را تحریم کند. او حتی ممکن است برای از بین بردن شهرت شخص مورد نظر در کار و پروژه‎های کاری‎اش اقداماتی انجام دهد.

  و به دلیل دست و پنجه نرم کردن با حس حسادتی که درون خود دارد قادر به دیدن هیچ جنبه خوب در دیگر افراد نیست.

  یک دختر بدجنس محیط کار، کار شما را می‎دزدد

  زمانی که یک همکار کار شما را می‎دزد این کار می‎تواند به علت تنبلی، عدم امنیت و یا حتی عدم توانایی رخ دهد.

  به هر دلیلی، آن‎ها کار خود را انجام نمی‎دهند و در عوض سوار بر اسب موفقیت کار شما می‎شوند. و چون آن‎ها میل شدیدی برای رسیدن به بالای نردبان رهبری دارند، هرکاری برای رسیدن به آن‎جا از جمله استفاده از سایرین، انجام می‎دهند.

  اصلا جای تعجب ندارد که یک دختر بدجنس در محیط کار با شخصی تنها به این دلیل دوست شود که فکر می‎کند از این رابطه سودی به دست خواهد آورد.

  دختران بدجنس محیط کار دروغ می‎گویند، شایعه‎پراکنی و غیبت می‎کنند

  این دسته از زنان اغلب اوقات وسواس فکری در مورد تفکر دیگران از خودشان دارند.

  آن‎ها شیوه نگاه دیگران به موضوعات را مد نظر می‎گیرند. در نتیجه، این زورگویان افرادی که وجهه آن‎ها را به طریقی تهدید می‎کند، هدف می‎گیرند.

  به عنوان مثال، اگر اعتقاد داشته باشند زن دیگری وجهه یا موقعیت آن‎ها در اداره را تهدید می‎کنند، آن‎ها تردیدی در حمله به صورت رابطه‎ای به او برای از بین بردن تهدید درک شده ندارند.

  این رفتار می‎تواند شامل دروغ‎سازی و شایعه‎پراکنی در مورد اصول اخلاقی، روابط او در اداره و حتی زندگی شخصی‎اش شود.

  دختران بدجنس محیط کار، زورگویان حساب شده هستند

  این دسته از زورگویان، زنان سمی هستند که رفتار خود را به شکل منظم، کنترل و حساب شده انجام می‎دهند.

  در ظاهر، این دختر بدجنس محیط کار جذاب و گیرا بوده ولی درون سرد و محاسبه‎گر است.

  در نتیجه، آن‎ها در دراز مدت به قربانیان خود درد عاطفی وارد می‎کنند. آن‎ها ‎همچنین حیله جویانی با مهارت‎اند. آن‎ها به نظر شیرین می‎آیند، ولی این راه دیگری است که برای دستکاری شرایط به نفع خودشان در پیش می‎گیرند.

  این چنین دخترانی حقیقت و شرایط را طوری تغییر می‎دهند تا خودشان بی‎گناه به نظر برسند یا از سرزنش دور شوند.

  دختران بدجنس محیط کار، در خود خشم دارند

  گاهی اوقات چنین افرادی کنترل کمی بر روی احساسات آنی خود دارند. آن‎ها به سادگی جوش می‎آورند، فریاد زیاد می‎زنند و حتی گاهی اوقات بددهنی می‎کنند.

  این زنان هم‎چنین میل به توهین و مورد خطاب قرار دادن مستقیم افراد با القاب مختلف دارند.

  آن‎ها هم‎چنین ممکن است با بحث، انتقاد، استفاده از طعنه و کنایه و توهین‎های زیاد سعی کنند در جلسات سلطه خود را نشان دهند.

  دختران بدجنس محیط کار تشنه قدرت هستند

  7 نشانه یک دختر بدجنس در محیط کار

  این زنان می‎خواهند کنترل اوضاع را بر دست بگیرند و حرف نهایی را بزنند. ولی به جای به دست آوردن این حق از طریق احترام و کار تیمی، آن‎ها اغلب اوقات با دیگران با بی‎احترامی صحبت می‎کنند، تاکید می‎کنند چیزهای مختلف سر راه آن‎ها قرار گرفته است و دیگر افراد و ارزش آن‎ها را خوار می‎شمارند.

  علاوه بر این، آن‎ها از قدرت و کنترلی که دارند به نفع خود استفاده می‎کنند. گاهی اوقات، این دسته از زنان روسای زورگو هستند. گاهی دیگر، آن‎ها شخصیت‎هایی محکم با مهارت‎های شفاهی (زبانی) عالی یا نفوذ بسیار هستند و از این مسائل برای زیر پا گذاشتن نیازهای سایرین استفاده می‎کنند.

  جمع‎بندی

  • اگر با یک دختر بدجنس در محیط کار سر و کار دارید، مهم است حداکثر بهره را از موقعیت فعلی خود ببرید، تا زمانی که بتوانید جای بهتری برای خود پیدا کنید.
  • مطمئن شوید که نسبت به رفتار او به شکل حرفه‎ای واکنش نشان می‎دهید و برای وقت مبادا سندی از اتفاق‎هایی که رخ می‎دهد را نگه دارید. ولی در همان حین، مطمئن شوید که با دیگر افراد در حوزه کاری خود آشنا می‎شوید.
  • سعی کنید تا می‎توانید سر راه خود پل قرار دهید و شبکه مختلفی از افراد برای خود شکل دهید. و سپس زمانی که فرصت پدیدار شد، حرکت لازم را انجام دهید.
  • شما نمی‎توانید انتظار سر وکله زدن تا مدت نامعلوم با یک دختر بدجنس در محیط کار را داشته باشید. بنابراین به دنبال مکان شغلی بهتری بگردید.

  سوالات متداول

   

  ۱- دختر بدجنس کیست ؟

  دختر بدجنس (یک اصطلاح نوجوانانه) در خصوص زنان (یا دخترانی) است که رفتار ضداجتماعی که با نام پرخاشگری رابطه‎ای شناخته می‎شود، از خود نشان می‎دهند.

  ۲- آیا پدیده یک دختر بدجنس مربوط به دوران نوجوانی می باشد ؟

  این پدیده محدود به سال‎های نوجوانی نیست . در حقیقت، دختران بدجنس بیشتر و بیشتر بزرگ شده‎اند ولی هرگز تغییر نکرده‎اند . در نتیجه، تعداد آن‎ها در محیط ‎های کاری رو به افزایش است .

  ۳- دختر بدجنس در محیط کار چگونه رفتار می کند ؟

  دختر بدجنس در محیط کار دروغ می‎گوید، شایعه‎پراکنی و غیبت می‎کند .

  ۴- زورگویی دختران بدجنس در محیط کار ناخواسته انجام می پذیرد ؟

  این دسته از زورگویان، زنان سمی هستند که رفتار خود را به شکل منظم، کنترل و حساب شده انجام می‎دهند .

   

  شاید این ها را هم دوست داشته باشید

  استاد تیموری


  نویسنده   : محمدرضا تیموری

  عشق و علاقه به رشد و موفقیت و رسیدن به سطح والای لیاقت ها را مهمترین اصل در رسیدن به خواسته ها می دانم

  امتیاز بدی، من انرژی می گیرم.شاد باشید و پرانرژی دوست عزیز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  1 پاسخ دادن
  1. profile avatar
   جمالزاده می گوید:

   وقتی که این مقاله رو خوندم متوجه شدم دوتا از همکار های من جز دختران بدجنس شرکت هستند و خیلی به من کمک کرد تا چطور باهاشون رفتار کنم

   پاسخ

  دیدگاهتان را بنویسید

  می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
  خیالتان راحت باشد :)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *