فرسودگی شغلی در کارمندان عوامل دچار شدن به آن

ما قصد داریم مقاله فرسودگی شغلی در کارمندان عوامل دچار شدن به آن را در اختیار تان قرار دهیم

متن مقاله

 فرسودگی شغلی در کارمندان عوامل دچار شدن به آن

در مقاله قبلی به تفصیل در مورد استرس شغلی و ۱۰ راه مقابله با آن توضیح دادیم و حال می خواهیم در این مقاله در مورد  فرسودگی شغلی در کارمندان عوامل دچار شدن به آن با شما صحبت کنیم

فرسودگی شغلی کارمندان که هم‎چنین با اصطلاحات “فرسودگی شغلی” یا تنها “فرسودگی” شناخته می‎شود وضعیتی است که در آن شما تمامی انگیزه و هیجان خود را از دست می‎دهید و منجر به شکل‎گیری احساس افسردگی و استرس می‎شود.

این حالت روحی بسیار ناراحت‎بخش است، چون معمولا پس از یک مدت طولانی استرس یا مدت کوتاه‎تری از استرس شدید، احساس ضعف یا شکست و درماندگی در شما شکل می‎گیرد، به این علت که ممکن است تصور کنید قدرت لازم برای مقابله با این مشکل و بیرون کشیدن خودتان از چاه فرسودگی که متوجه حضور در آن شده‎اید را ندارید.

فرسودگی شغلی چیزی بیشتر از احساس استرس در کاری است که باید هر روز آن را دنبال کنید، چون خود را به شکل احساس ترس از شب شنبه (اگر بدانید که باید روز شنبه دوباره کار کنید)، احساس عدم توانایی در به یادآوری هرگونه اشتیاق و انگیزه‎ای که باید برای کار داشته باشید و عدم لذت از کاری که انجام می‎دهید، نشان می‎دهد.

این احساس می‎تواند ترسناک به نظر آید چون ممکن است ندانید چطور زمانی که احساس فرسودگی می‎کنید، خود را از آن رهایی بخشید.

فرسودگی شغلی می‎تواند از یک حس استرس بسیار قوی نشات بگیرد ولی اکثر اوقات در نتیجه انواع مختلف استرس و عوامل شغلی است. چندین عامل شغلی وجود دارد که می‎توان آن را به فرسودگی نسبت داد از جمله خصوصیات مربوط به کار، شیوه‎ زندگی و ویژگی‎های شخصیتی.

بعضی از شرکت‎ها و صنایع مختلف به نسبت سایرین در بین کارمندان خود بیشتر با احساس فرسودگی شغلی روبرو می‎شوند. ویژگی‎های زیر باعث ایجاد استرس و اثرگذاری بیشتر برروی کارمندان می‎شوند:

پیش‎نیازهای کاری نامشخص

 زمانی که برای کارمندان نحوه موفقیت مشخص نیست، سخت می‎توانند اطمینان به نفس خود را حفظ کنند، از کارشان لذت ببرند و احساس انجام کاری خوب را داشته باشند. اگر شغل به شکل درستی توضیح داده نشده، اگر پیش‎نیازهای آن دائما در حال تغییر و درک آن سخت یا اگر انتظارات در هر صورت نامشخص است، کارمندان بیشتر در معرض خطر فرسودگی قرار می‎گیرند.

پیش‎نیازهای غیرممکن

گاهی اوقات، انجام یک کار طبق چیزی که توضیح داده شده است وجود ندارد. به عنوان مثال، اگر انجام مسئولیت‎های شغلی در چارچوب زمانی تعیین شده برای آن نمی‎گنجد، واقعا انجام درست کار میسر نیست. کارمندان تلاش زیادی از خود نشان می‎دهند ولی احساس موفقیت نخواهند داشت که این عامل نیز باعث خطر بروز افسردگی شغلی می‎شود.

ساعات‎های کاری با استرس بالا بدون ساعت‎های کاری با استرس پایین

بسیاری از شغل‎ها و صنایع مختلف زمانی را به کار فشرده اختصاص می‎دهد، یعنی زمانی که کارمندان ساعت کاری طولانی‎تری دارند و در آن واحد با فشار کاری شدیدی روبرو می‎شوند. این قضیه در واقع می‎تواند روحیه‎بخشی به کارمندان را در پی داشته باشد اگر بدانند تلاش آن‎ها دیده، به درستی پاداش داده می‎شود و این بازه زمانی کار زیاد محدود است. ولی زمانی این “فشرده کار کردن” مشکل آفرین می‎شود که در تمامی طول سال رخ ‎دهد و وقت استراحتی برای ریکاوری و بهبود کارمندان وجود نداشته باشد.

عواقب وخیم برای عدم موفقیت

همه اشتباه می‎کنند، این قسمتی از ذات انسان است. گرچه، زمانی که برای اشتباهاتی که اتفاقی رخ می‎دهد عواقب وخیمی وجود داشته باشد، به عنوان مثال خطر شکایت حقوقی، تجربه نهایی از کار با استرس به مراتب بیشتری همراه می‎شود و خطر فرسودگی شغلی اوج می‎گیرد. افرادی که حرفه پزشکی یا حقوقی دارند بیشتر به علت عواقب بالقوه کار خود در معرض فرسودگی شغلی قرار می‎گیرند.

عدم وجود کنترل شخصی

افراد دوست دارند نسبت به کاری که انجام می‎دهند احساس هیجان کنند یعنی زمانی که می‎توانند خلاقانه در مورد کاری که باید انجام شود تصمیم بگیرند و راه‎های مختلفی برای برخورد با مشکلاتی که با آن روبرو می‎شوند را پیشنهاد دهند. به بیان ساده، کارمندانی که احساس محدودیت و عدم توانایی نسبت به کنترل شخصی محیط و تصمیمات روزانه خود دارند، بیشتر در معرض خطر افسردگی شغلی قرار می‎گیرند.

نادیده گرفته شدن

 سخت می‎توان به دنبال نادیده گرفته شدن تلاش‎های شخصی و موفقیت‎هایی که به دست می‎آید، به کار ادامه داد. پاداش‎ها، سیاست‎های تشویقی و دیگر امتیازها برای تحسین و در نظر گرفتن موفقیت نقش مهمی در حفظ روحیه کارمندان دارد. زمانی که پاداش‎ها و امتیازهای تشویقی به ندرت به چشم می‎خورد، خطر شکل‎گیری فرسودگی بروز پیدا می‎کند.

برقراری ضعیف ارتباط

 ارتباط ضعیف در یک شرکت همانند با انتظارات شغلی نامشخص یا به سختی دیده شدن، می‎تواند بعضی از مشکلات بالا را سبب شود یا بدتر کند. زمانی که کارمندی مشکل دارد و نمی‎تواند آن را به درستی با فردی که در مقام کمک است، در میان بگذارد، این امر می‎تواند منجر به حس کنترل شخصی ضعیف شود.

پاداش ناکافی

 بعضی از شغل‎ها ذاتا استرس‎زا هستند و تنها حقوق یا مزایا در قبول آن شغل تاثیر دارد، البته اگر مقدار آن کافی باشد. گرچه، اگر حجم کار بالا و پاداش مالی کم است، کارمندان با این تفکر روبرو می‎شوند “آن‎ها برای این کار به اندازه کافی به من حقوق نمی‎دهند!” و در نتیجه خطر فرسودگی شغلی بالا می‎رود.

رهبری ضعیف

 مدیر شرکت می‎تواند نقش مهمی در جلوگیری از یا سهیم بودن در فرسودگی ایفا کند. به عنوان مثال، بسته به مدیریت، کارمندان می‎توانند احساس دیده شدن برای موفقیت‎هایشان داشته باشند، زمانی که مشکل دارند تحت حمایت قرار گیرند، بها یا امنیت شغلی دریافت کنند و غیره.

یا آن‎ها می‎توانند احساس تحسین نشدن، دیده نشدن، برخورد غیرمنصفانه، عدم توانایی در کنترل فعالیت‎های شخصی خود، عدم امنیت شغلی، نامطمئن بودن از پیش‎نیازهای کاری خود و غیره را تجربه کنند.

مدیریت و رهبری ضعیف شرکت یکی از عواملی است که می‎تواند بر روی بسیاری از عوامل دیگر اثر بگذارد، عواملی که می‎توانند یک کارمند را در معرض خطر افسردگی قرار دهند.

اگر فرسودگی شغلی را تجربه می‎کنید، سعی کنید برای بهبود از آن مدت زمانی را استراحت کنید. شما هم‎چنین می‎توانید راه‎های ساده‎تر تسکین استرس

به عنوان مثال

تمرین‎های تنفسی و برنامه‎ریزی مغز برای مثبت اندیشی را محک بزنید که باعث رفع استرس و ایجاد حس زندگی در زمان حال در شما می‎شوند و یا از راه‎حل‎های مقابله با استرس با اثرات طولانی‎‎تر مانند ورزش منظم، انجام منظم یک سرگرمی (برای حفظ تعادل روحیه شخصی)، یا مدیتیشن استفاده کنید.

شما می‎توانید جنبه‎هایی از شغل خود را با تغییر روبرو سازید تا حس عالی‎تری از دانش نسبت به چیزی که انتظار دارید به دست آورید و شاید با گزینه‎های بیشتری برای نحوه انجام شغل خود روبرو شوید.

اگر فرسودگی شغلی ماندگار است، از متخصصین درمان استرس کمک و یا طی یک مسیر شغلی دیگر را در نظر بگیرید چون استرس مداوم می‎تواند برروی سلامت شما تاثیر بگذارد.

منبع

نویسنده   : محمدرضا تیموری

عشق و علاقه به رشد و موفقیت و رسیدن به سطح والای لیاقت ها را مهمترین اصل در رسیدن به خواسته ها می دانم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *