داستان روز مادر

در داستان روز مادر میخوانیم که :  روز مادر بود و همه ی مردم در حال خرید گل برای مادر هایشان بودند. از سر کار که به خانه بر می گشتم ، قصد کردم که سری به مادرم بزنم و برایش یک گل سرخ قرمز هدیه ببرم. وارد مغازه ی گل فروشی شدم و یک گل رز قرمز انتخاب کردم و دادم فروشنده تا برایم آن را تزئین کند.

این داستان بخشی از قصه کودکانه است

بعد از آنکه از مغازه ی گل فروشی بیرون آمدم ، دخترک جوانی را دیدم که کنار خیابان نشسته است و گریه می کند. از او پرسیدم که  : ” دختر کوچولو برای چه اینجا نشسته ای ؟ “.

دختر کوچولو همانطور که گریه می کرد ، گفت : ” امروز روز مادرست ، من دلم می خواهد که برای مادرم یک شاخه گل بخرم اما قیمت هر شاخه گل ، دو هزار تومان است و من تنها هزار تومان پول دارم. برای همین خیلی خیلی ناراحتم چون مادرم را خیلی دوست دارم.” . دخترک قلب پاکی داشت ، به او گفتم که بلند شو تا برایت یک شاخه گل بخرم. گریه اش قطع شد ، خنده ای کرد و گفت : ” واقعا برام میخری؟ ” . به او گفتم : ” حتما چرا که نه ؟ بیا بریم تا برایت یک گل زیبا بخرم. ” .

با دخترک وارد مغازه شدم و با هم یک گل سرخ انتخاب کردیم. وقتی گل را به او هدیه دادم ، از خوشحالی داشت پر می کشید. به او گفتم : ” حالا می توانی بروی و مادرت را خوشحال کنی ” . دخترک به چشم هایم نگاه کرد و گفت : ” معلومه که خوشحال شدم. ولی آقا ، میشه من رو تا پیش مادرم ببرید؟ ” . به او گفتم : ” بله چرا که نمیشه ، فقط بگو کجا باید بریم؟ ” . دخترک گفت : ” آدرس دقیقش را که نمی دانم ، اما اگر با هم برویم ، می توانم نشانتان دهم.” . گفتم  : ” به روی چشم ، سوار ماشین شو تا با هم بریم. ” . سوار ماشین شدیم و خیابان ها را یک به یک پشت سر گذاشتیم ، تا که به یک قبرستان رسیدیم.دخترک گفت  : ” همینجاست” . با دخترک پیاده شدیم و به داخل قبرستان رفتیم. دخترک قبرها را شمرد تا که به قبر مادرش برسد. روی قبر مادرش شاخه ی گل سرخ را گذاشت و گفت  : ” مادر دوستت دارم.” . از او پرسیدم : ” چرا به مادرت هدیه می دی وقتی که مرده و تو این دنیا نیست؟ ” . دخترک با تمام سن کمی که داشت درس بزرگی به من داد و گفت : ” مادر ، همه ی زندگی من است. مادر نماد محبت و عشق است. اگر به مادرم در هر زمانی توجه داشته باشم ، اونوقت مطمئنم که او هم در شرایط سخت کنار من خواهد ماند و مراقب من خواهد بود.” .

مطالعه بیشتر در اینجا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *