تندخوانی

تندخوانی :۹ روش تندخوانی که شما را شوکه میکند

 • تندخوانی چه مزایایی دارد؟ پیش از پاسخ به این سوال بهتر است ابتدا با مفهوم تندخوانی آشنا شویم.

  تندخوانی چیست

  تندخوانی یکی از چندین تکنیکی است که برای بالا بردن سطح قابلیت فرد در مطالعه سریع استفاده می‎ شود.

   

  فواید تندخوانی

   

  ممکن است در بعضی از متون به اصطلاح تندخوانی فانتوم برخورد کنید که به معنای درک و به یادسپاری سریع و برق آسای مطالب است. از طرفی دوره هایی به اسم تندخوانی قرآن برگزار می شود که فرد می تواند سریع تر کتاب مقدس را بخواند.

  فواید تندخوانی بر کسی پوشیده نیست و مزایای زیادی در زندگی روزمره افراد دارد به ویژه برای مدیران کسب و کارهای مختلف، دانشجویان و هر کسی که حجم مطالعه روزانه او بالا است.

  با توجه به حجم بالایی از اطلاعات که روزانه به سمت ما می آید، صرف اندکی وقت برای یادگیری راهکارهایی برای مطالعه سریع تر منطقی است. تصور کنید ایمیل خود را به نسبت گذشته دوبرابر سریع تر بخوانید یا نظرات دوستانتان در رسانه های اجتماعی یا اخبار آن را سریعا بخوانید و پاسخ دهید.

  با وجود این، یادگیری استراتژی های تندخوانی زمان می برد و اگر جدول زمانی فشرده ای دارید، شاید فکر کنید فواید تندخوانی چیست و چرا باید آن را به لیست کارهایی که باید انجام دهید، اضافه کنید؟

  در این مطلب قصد داریم تعدادی از فواید تندخوانی را برای شما نام ببریم و بگوییم چرا باید تندخوانی را یاد بگیرید.

  افزایش اعتماد به نفس: در هر جایی احساس راحتی کنید.

  مردم هر روز به دنبال هر کلمه ای که از دهانتان بیرون بیاید در مورد شما قضاوت می کنند. اگر در یک جلسه کاری قرار دارید، اگر از درستی صحبت خود مطمئن نباشید ممکن است بترسید نظر خود را بیان کنید. مطالعه (و درک مطلبی که می خوانید) در اختیار شما حقایقی قرار می دهد که سطح دانش شما را بالا می برد.   

  اما در دورهمی های اجتماعی و در جمع دوستانتان احساس غریبی ندارید. آن ها شما را می شناسند. اما در مهمانی ها باید حرف بزنید و سایرین در مورد موضوعاتی بحث می کنند که باید نظر خود را بگویید. یکی از فواید تندخوانی است که می توانید سریع تر اخبارها و شایعات مختلف روز دنیا را بخوانید و برای گفتگو در گردهم آیی های اجتماعی موضوعاتی زیادی برای صحبت داشته باشید و اعتماد به نفس شما بالا برود.

  مطلب پیشنهادی : قانون جذب

  افزایش درآمد: فرصت های کاری بهتری خواهید داشت.

  ثروت به معنای آزادی و امنیت برای شما و شریک زندگی تان است. چه به دنبال ترفیع شغلی در کار فعلی تان باشید یا شغل بهتری بخوانید، دانش قدرت لازم را در اختیار شما قرار می دهد.

  اگر به دنبال ترفیع هستید باید نسبت به سایر کارمندان متمایز باشید. شرکت در کلاس های آموزشی آنلاین و تحصیلات عالیه در این قضیه به شما کمک می کند. به طور کلی گرفتن یک مدرک یا یک مدرک عالی باعث می شود در پیش کارفرمایان بالقوه خود انتخاب بهتری باشید.

  به همین شکل، گرفتن یک مدرک یا گواهینامه ای که سایرین ندارند ارزش شما را در پیش چشمان کارفرمایان بالا می برد و در نتیجه درآمد شما بیشتر می شود.

  یکی از فواید تندخوانی این است که به شما کمک می کند سطح تحصیلات و دانش خود را ارتقاء دهید، چون به آسانی می توانید تمامی مفاهیم درسی را بخوانید و با موفقیت آزمون ها را پاس کنید.

  خصوصیات شخصیتی شما بهتر می شود.

  چقدر می توانید راحت با رئیس خود صحبت کنید؟ اگر شرکت، رقبای آن، بازار فعلی را می شناسید و اخبار مالی را درک می کنید، مطمئن هستید که از عهده پاسخ دادن به سوالات او بر می آیید. با اطمینان می توانید پیشنهاداتی برای قسمت کاری خود و به طور کلی کسب و کار شرکتتان بدهید.

  از طرف دیگر اگر بدانید فردی با شما مخالفت خواهد کرد، چطور می توانید دیدگاه خود را به او توضیح دهید؟

  به هر حال، در هر دو موقعیت اگر سطح مطالعه بالایی داشته باشید احساس راحتی خواهید کرد و این راحتی یکی دیگر از فواید تندخوانی است.

   

  تقویت حافظه: ساده تر اطلاعات را به یاد خواهید آورد.

  تندخوانی تنها به این معنا تبدیل شدن به یک خواننده سریع تر نیست، بلکه همچنین قدرت درک شما را افزایش می دهد. زمانی که بدانید چرا یک موضوع یا یک حقیقت مهم است، آن را به یاد خواهید سپرد. بالا رفتن قدرت حافظه همچنین به حوزه های دیگر زندگی کشانده می شود.

  چون حافظه یک جنبه از خلاقیت به شمار می رود، همچنین متوجه می شوید در انجام کارها خلاقیت بیشتری خواهید داشت. اما آیا فواید تندخوانی به همین موارد ختم می شود؟ خیر.

  فرصت های بیشتر: توانایی خود برای یادگیری را بهتر افزایش خواهید داد.

  آیا در هنگام انجام کارها مشکل تمرکز دارید؟ مهارت های تندخوانی همچنین به شما کمک می کنند روی انجام کارها تمرکز داشته باشید. به هر چیزی که می خوانید بیشتر علاقه خواهید داشت و ترکیب آن با افزایش خلاقیتتان، باعث خواهد شد مشتاق شوید سطح تحصیلات خود را بالا ببرید. پس باید بگوییم از فواید تندخوانی افزایش شانس به دست آوردن یک مدرک تحصیلی بهتر و در نتیجه فراهم سازی فرصت های بیشتر است.

  قدرت اندیشه تان بهتر خواهد شد.

  تندخوانی می تواند انعطاف پذیری مغز افراد را بهتر کند. به مغز کمک می کند ارتباط های جدیدی را شکل دهد. یعنی نه تنها خلاقیت فرد بهتر می شود بلکه قدرت اندیشه او بهبود پیدا خواهد کرد. در نتیجه تا الان باید متوجه شده باشید فواید تندخوانی بسیار زیاد است.

  مطلب پیشنهادی : کلیپ انگیزشی

  کاهش سطح استرس: تمرکز یک مهارت تسکین دهنده است.

  آیا برایتان تمرکز روی کارهای مختلف سخت است؟ ما روزانه با اطلاعات زیادی روبرو می شویم و افراد زیادی سعی می کنند چندین کار را با هم انجام دهند. این قضیه منجر به کاهش سطح توجه و پایین آمدن کارآمدی فرد می شود. از فواید تندخوانی این است که به شما نحوه تمرکز را یاد می دهد. این قضیه استرس را مانند یک قرص آرام بخش کاهش می دهد.

  جاه طلبی: برای بالا رفتن از نردبان موفقیت شغلی خود انگیزه پیدا خواهید کرد.

  با بهره مندی از یک حافظه بهتر، خلاقیت تازه، قابلیت های بیشتر در اندیشیدن و توانایی تمرکز روی انجام کارها، متوجه خواهید شد که سطح جاه طلبی و سقف آرزوهایتان بیشتر شده است. جهان در پیش چشمان شما گسترده می شود. برای بالا رفتن از نردبان موفقیت شغلی خود آماده و مشتاق خواهید بود.

  رهبری اندیشه: هرچه بیشتر بدانید، می توانید نوآوری بیشتری داشته باشید.

  یکی دیگر از فواید تندخوانی بالا بردن سطح ابتکار فرد است. رهبران اندیشه در هر حوزه های مبتکرانه عمل می کنند. آن ها نوآور هستند، چون آن ها از چیزی که می دانند استفاده می کنند. آن ها ایده پردازی می کنند.

  Tina Seelig می گوید «توانایی در برقراری ارتباط و ترکیب ایده ها و اهداف ناآشکار برای نوآوری لازم است و بخش مهم فرآیند تفکر خلاقانه محسوب می شود. علاوه بر این که باعث می شود بتوانید به مشکلات به شکل دیگری بنگرید، تخیل شما را درگیر می کند و بنابراین باعث آزادسازی قدرت ابتکار شما می‎شود.»

  پس می توانیم از جمله فواید تندخوانی این نکته را نام ببریم که تندخوانی می تواند یک ایده پولسازی مهم در اختیار شما بگذارد و برای انجام آن قدرت کافی را فراهم کند.

  مطلب پیشنهادی : کلیک کنید

  بالا بردن سطح مهارت های حل مشکل.

  تمامی افراد در زندگی روزمره با چالش های مختلفی روبرو هستند. ذهن ناخوادآگاه فرد می تواند آن ها را حل کند. یکی از مربیان تندخوانی گفته است:

  «ذهن آگاه مشکلات را تقریبا با سرعتی برابر با ۱۰۰ تا ۱۵۰ مایل در ساعت حل می کند. در حالی که این سرعت برای ذهن ناخودآگاه ما نزدیک به ۱۰۰ هزار مایل در ساعت است.»

  از دیگر فواید تندخوانی این است که به فرد اجازه می دهد اطلاعات بیشتری در اختیار ذهن ناخودآگاه خود قرار دهد. این بخش از ذهن با توجه به جریان اطلاعاتی بیشتر می تواند مشکلات را بهتر و سریع تر حل کند.

   

  در تندخوانی چطور سریع تر بخوانیم

  آیا دوست دارید سریع تر بخوانید؟ تندخوانی به معنای خواندن سریع انبوهی از کتاب ها و متن های مختلف بدون لذت بردن از مطالعه و درک مطلب نیست، بلکه یعنی نحوه سریع تر خواندن مطالب را یاد بگیریم در حین این که اطلاعات را به شکلی که برایمان  لذت بخش است درک کنیم. در این مطلب قصد داریم نحوه سریع تر خواندن را به شما آموزش دهیم.

  روش های تندخوانی و تقویت حافظه

  ۱٫ سرعت خواندن خود را بهتر کنید.

  آموزش تندخوانی

  برای تندخوانی هر روز اندکی تمرین کنید. برای بالا بردن سرعت مطالعه خود نیاز به کسب مهارت های زیادی است که طبیعتا با تمرین کردن به آن ها تسلط پیدا خواهید کرد. حتی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه تمرین روزانه می تواند روی افزایش کلی سرعت مطالعه شما تاثیر قابل توجهی بگذارد.

  • بالا بردن سرعت خواندن طول می کشد، چون باید یاد بگیرید به شکلی کاملا جدید مطالعه کنید. فراموش نکنید چندین سال طول کشیده است تا به عنوان یک کودک خواندن را یاد بگیرید، بنابراین مجددا صبور باشید.
  • برای بررسی میزان پیشرفتی که دارید می توانید به صورت منظم سرعت خواندن خود را اندازه بگیرید. از یک تایمر استفاده کنید و تعداد کلماتی که در هر دقیقه می خوانید را بشمارید. هرچه بیشتر تمرین کنید، این عدد باید بیشتر شود.

   2. با متون ساده تر شروع کنید.

  زمانی که تحت آموزش تندخوانی قرار دارید، بهتر است با متون ساده تر شروع کنید، یعنی کتاب هایی که از خواندن آن ها لذت می برید یا فورا ارزش خود را به شما نشان می دهند، تا زمانی که توانایی شما بهتر شود.

  • مواردی مانند یک کتاب مسافرتی یا زندگینامه یک شخصیت مشهور گزینه خوبی می توانند باشند. شروع تندخوانی با کتاب های سنگین مانند کتاب فیزیک می تواند شما را دلسرد کند و باعث شود پیشرفت در تندخوانی خسته کننده تر به نظر رسد.
  • در تندخوانی زمانی که مهارت هایتان بهتر شد و یاد گرفتید در یک متن به دنبال چه بخش های مهمی بگردید، می توانید توانایی خود را با خواندن کتاب های پیچیده تر و طولانی تر محک بزنید. تا آن موقع یقینا توانسته اید متوجه شوید چه تکنیک هایی برای شما بهتر جواب می دهند و متوجه خواهید شد چه بخش هایی از متن مهمتر از بقیه هستند.

  مطلب پیشنهادی : هدف چیست

   

  ۳٫ برای تنظیم سرعت از انگشت یا نشانگری مانند خودکار استفاده کنید.

  در تندخوانی بهتر است برای مشخص کردن مکانی از صفحه که در حال خواندن آن هستید از انگشت یا نشانگری مانند خودکار استفاده کنید. استفاده از آن باعث می شود خط را گم نکنید و به عقب برنگردید، البته این تنها مزیت استفاده از نشانگر نیست.

  با جابه‎جا کردن سریع تر نشانگر در امتداد هر خط و به طرف پایین صفحه می توانید برای خواندن به سرعت مطلوب و مورد نظرتان برسید، چون چشمان شما مجبور می شوند سرعت خود را با نشانگر هماهنگ کنند.

  چشمانتان را مانند آهنربایی در نظر بگیرید که جذب نشانگر روی صفحه شده است، یعنی هر جایی که می رود چشمان شما آن را دنبال خواهد کرد!

   

  ۴٫ برای بهتر کردن تمرکز خود مدت زمان مطالعه را بیشتر کنید.

  در تندخوانی مغز شما برای این که بتواند خود را با ریتم مطالعه تان هماهنگ کند به اندکی زمان نیاز دارد، به ویژه اگر قبل آن کاری انجام دادید که انرژی زیادی از شما گرفته است. این انگیزه را در خودتان ایجاد کنید که حداقل روزی ۱۵ دقیقه مطالعه کنید تا مغز شما بتواند خود را با آن وفق دهد.  

  • با تمرین خواهید توانست تمرکز خود را بهتر کنید.
  • علاوه بر این فراموش نکنید در زمانی که لازم است استراحت کنید و وقفه‎هایی به وجود آورید.

   

   

  ۵٫ نگرش خود در مورد مطالعه را تغییر دهید.

  رکورد تندخوانی

  در تندخوانی علاوه بر این که برای افزایش سرعت خواندن خود باید تکنیک های علمی را به کار ببرید، همچنین مهم است که نگرش کلی خود نسبت به مطالعه را تغییر دهید.

  • به جای این که مطالعه را یک وظیفه دشوار یا کاری که باید حتما انجام شود بدانید، بهتر است به آن مانند فرصتی برای سرگرمی، یادگیری اطلاعاتی جدید یا توسعه افق های دید خود نگاه کنید.
  • نوع موضوع مهم نیست، می تواند کتاب آمار یا یک کتاب در مورد نحوه استخراج سنگ های کانی باشد، تا زمانی که با ذهنی باز و همراه با میل به یادگیری به موضوع نزدیک شوید، موضوع و مطالعه آن به مراتب برای شما لذت‎ بخش تر می شود و خودتان را بهتر می توانید با آن همراه کنید.

   

  ۶٫ بدانید چه زمانی باید سرعت خواندن را کم کنید.

  با وجود مزایایی که تندخوانی  دارد، مهم است بدانید چه زمان هایی باید سرعت خود را کم کنید و تمام توجه خود را روی درک کامل مطلب بگذارید.

  • استفاده از تکنیک مرور کردن سریع (skimming) اگر جلوی درک کامل مطلب را بگیرد یا مانع جذب هرگونه اطلاعات مفیدی شود، معنا ندارد. بنابراین یکی از مهمترین مهارت هایی که روی آن مسلط شوید تشخیص زمانی است که باید سرعت خواندن را آهسته کنید.
  • علاوه بر این، متون خاصی وجود دارند که هرگز نمی توان آن ها را سریعا مرور کرد یا از آن ها رد شد. از جمله آن ها می توان به نمایشنامه ها، کتاب های شعر و کتاب های ادبیات کلاسیک اشاره کرد. این نوع کتاب ها آثار هنری و محصول خلاقیت نویسنده محسوب می شوند و هر کلمه با هدف خاصی نوشته شده است و باید خوانده و حتی بررسی شود. اگر سعی کنید آن ها را بیش از حد سریع بخوانید چیز زیادی از متن متوجه نخواهید شد.

   

  اگر دنبال فیلم های مربوط به آموزش تندخوانی هستید اینجا کلیک کنید

   

  ابزار تندخوانی : معرفی بهترین ابزارهای تندخوانی

  بدون شک افرادی که می‎خواهند تندخوانی را یاد بگیرند، به دنبال ابزار تندخوانی می‎گردند. ابزاری که به آن‎ها در آموزش تندخوانی کمک کند و همچنین مهارت آن‎ها در این زمینه را بسنجد.

  ابزارهای تندخوانی رایگان متعددی وجود دارند و در این مطلب قصد داریم چندین ابزار تندخوانی را معرفی کنیم که به شما در تقویت مهارتتان در این زمینه کمک می‎کنند.

  علاوه بر این چند ابزار مبتنی بر وب برای آموزش تندخوانی رایگان وجود دارند. بعضی از این ابزارها بسیار مفید هستند در حالی که سایرین تنها چشمان شما را خسته می‎کنند.

  همین ابتدای مقاله باید بگوییم تمامی این ابزار رایگان برای کمک به شما برای تندخوانی ساخته شده‎اند ولی نمی‎توانند جای یک دوره آموزشی حرفه‎ای تندخوانی را بگیرند.

  ابزار رایگانی که در ادامه معرفی می‎شوند تکنیک‎هایی مانند خواندن گروهی کلمات را آموزش می‎دهند و به افزایش سرعت مطالعه شما کمک می‎کنند.

   

  ۱٫ ابزار Spreeder

  Spreeder یک اپلیکیشن ویدئویی رایگان است که به کاربر یاد می‎دهد کلمات را به صورت گروهی و آنلاین بخواند یا از محتوای نوشتاری داخل وب که به سبک ویدئویی نشان داده می‎شوند لذت ببرد. داخل این نرم‎افزار می‎توانید متن خود را پیست کنید و به دنبال کلیک روی گزینه «Spreed» ویدئویی بارگذاری خواهد شد.

  پیش از شروع مطالعه می‎توانید تعداد کلمات مطلوبی که در هر دقیقه می‎توانید بخوانید را مشخص کنید و این که دوست دارید با تمرین چه تعداد کلمه را بخوانید.

  ۲٫ ابزار ZapReader 

  ZapReader یک اپلیکشن رایگان تحت وب و مشابه با ابزار قبلی است. این اپلیکیشن به کاربر اجازه می‎دهد هر گونه محتوای الکترونیکی را از طریق یک پلیر با یک سرعت مطالعه سریع‎تر بخواند. گرچه، از آن همچنین برای یادگیری تندخوانی و به ویژه مطالعه گروهی کلمات استفاده می‎شود. کاربر می‎تواند هر متنی که به آن علاقه دارد را کپی و داخل کادر پلیر این اپلیکیشن پیست کند. قبل از شروع کار با ZapReader باید تعداد کلمات در هر دقیقه را مشخص کنید ولی می‎توانید سرعت خواندن را در حین مشاهده نیز تنظیم کنید.

  ۳٫ابزار Eye-HopTM by Alchemy Training Unlimited

  Eye-HopTM by Alchemy Training Unlimited. نحوه مطالعه کلمات گروهی را به صورت آفلاین یاد بگیرید. نویسنده کتاب «چطور یک فوق خواننده شویم» آقای ران کول (Ron Cole)، مربی کلاس‎های تندخوانی است و یک بخش مهم آن یادگیری نحوه مطالعه کلمات گروهی به جای مطالعه به صورت کلمه به کلمه است. این تکنیک مطالعه بسیار مهم است و توسط مربیان متعدد و همچنین اپلیکیشن‎های آنلاین مانند Zap Reader آموزش داده می‎شود. اگر دوست دارید به صورت آفلاین تندخوانی را یاد بگیرید به سادگی ابزار تندخوانی Eye-Hop را دوست خواهید داشت.

  برای استفاده از این ابزار باید وارد سایت superreading.com/eyehop شوید. داخل این سایت ۴ پی‎دی‎اف آماده برای دانلود وجود دارد که در هر کدام توصیه‎هایی برای تندخوانی شده است.

  ۴٫ ابزار  Hopify Program

   Hopify Program محصول سایت Reto Stamm. با استفاده از این ابزار تندخوانی کلمات گروهی برای استفاده آفلاین به وجود آورید. برای استفاده از این ابزار باید وارد آدرس superreading.com/hopify/hopify.cgi شوید و می‎توانید هر متنی که می‎خواهید را داخل کادر مربوطه وارد کنید. سپس می‎توانید تعداد کلماتی که دوست دارید در هر دقیقه بخوانید یا تمرین کنید را مشخص سازید و دکمه را فشار دهید. کانورتور این سایت متن شما را به ستون‎های ۲، ۳، ۴ یا ۵ کلمه‎ای تبدیل می‎کند و امکان پرینت آن نیز وجود دارد.

  ۵٫ ابزار  QuickReader برای آیفون

   QuickReader برای آیفون، آی‎پاد، آی‎پد. اگر به دنبال یک راه ساده‎تر برای خواندن داستان‎های جالب و در همان حین تمرین تندخوانی هستید، QuickReader می‎تواند یک ابزار تندخوانی مناسب باشد. یک QuickReader یک کتاب‎خوان الکترونیکی است که از تندخوانی و مطالعه بدون لمس پشتیبانی می‎کند و برای دستگاه‎های iOS بهینه شده است. در این نرم‎افزار می‎توانید تعداد کلمات قابل مطالعه در هر دقیقه و توقف‎ها در هر خط را برای تمرین مطالعه گروهی کلمات مشخص کنید. تعداد توقف‎های کمتر به معنای قرارگیری کلمات گروهی بیشتر در هر خط است، بنابراین توقف‎های بیشتر برای افراد مبتدی ساده‎تر است.

  متن در نرم‎افزار هایلایت خواهد شد و تنها کاری که باید انجام دهید تکیه دادن به صندلی و جذب اطلاعات در یک چشم به هم زدن است.

  ۶٫ ابزار Squirt 

  Squirt یک اپلیکیشن وب برای تندخوانی است که در نوار بوکمارک خود نصب می‎کنید (منظور از نصب کشیدن یک لینک است). این اپلیکیشن اخیرا آپدیت شده است تا با جیمیل و سایت‎های HTTPS مانند Medium.com کار کند. زمانی که وارد صفحه‎ای شدید که می‎خواهید سریع بخوانید، فقط کافی است روی بوکمارکSquirt  کلیک کنید تا فورا اجرا شود و پیش از شروع نرم‎افزار یک ثانیه شمار به صورت معکوس ظاهر می‎شود. حالا تنها کافی است تنها سرعت مطالعه مناسب خود را تنظیم و شروع کنید.

  ۷٫ ابزار Spritz 

  Spritz یک اپلیکیشن وب دیگر است که چشمان شما را به یک حرف در هر کلمه جلب می‎کند اپلیکیشن سریعا آن‎ها را رد می‎کند، بنابراین حرکت چشم شما به حداقل می‎رسد و در نتیجه به شما اجازه می‎دهد سریعتر بخوانید. وب‎سایت Spritz همچنین ادعا می‎کند این فناوری می‎تواند «داخل تصاویر، نقشه‎ها، ویدئوها و وب‎سایت‎ها برای ارتباط موثرتر ادغام شود» و سرعت را براساس مهارت تندخوانی شما می‎توان تنظیم کرد.

  ۸٫ ابزار Outread 

  Outread – این اپلیکشن برای پلت‎فرم iOS و به قیمت ۲٫۹۹ دلار است و به کمک آن می‎توانید دستگاه آیفون یا آی‎پد خود را به یک دستگاه تندخوانی تبدیل کنید. نه تنها تندخوانی صفحات وب بلکه اسناد، کتاب‎های الکترونیکی و اپلیکیشن‎های مطالعه مانند Pocket یا Instapaper. این اپلیکیشن کاملا قابل سفارشی است و می‎توانید مواردی مانند اندازه فونت را تغییر دهید.

  از جمله قابلیت‎های دیگر آن می‎توانیم به حالت آفلاین، فیلترسازی آیتم‎ها و ساده‎سازی اینترفیس اشاره کنیم که Outread را به یک ابزار تندخوانی عالی تبدیل می‎کند.

  ۹٫ ابزار  Eyercize

   Eyercize یک ابزار نوار بوکمارک رایگان است که با آن که در نسخه بتا عرضه شد اما هرگز به صورت یک محصول کامل پرمیموم در نیامد که قرار بود امکانات دیگری نیز داشته باشد و فراتر از یک ابزار تندخوانی به شمار رود. به هرحال، Eyercize به عنوان یک ابزار تندخوانی به خوبی کار می‎کند.

  نحوه عمل این ابزار تندخوانی به این شکل است که سه یا ۴ حرف از هر کلمه را هالایت می‎کند و شما با سرعتی که نرم‎افزار تعیین می‎کند باید سرعت مطالعه خود را وفق دهید. یکی از ویژگی‎های قابل توجه این ابزار امکان کنترل سرعت نشانگر است و می‎توانید اگر در ابتدای مسیر تندخوانی قرار دارید تعداد کلماتی که هایلایت می‎شوند را تغییر دهید.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  شاید این ها را هم دوست داشته باشید

  اصول نویسندگی
  شاعر شدن
  اصول و قواعد خاطره نویسی
  استاد تیموری

  نویسنده   : محمدرضا تیموری

  عشق و علاقه به رشد و موفقیت و رسیدن به سطح والای لیاقت ها را مهمترین اصل در رسیدن به خواسته ها می دانم

  امتیاز بدی، من انرژی می گیرم.شاد باشید و پرانرژی دوست عزیز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  4 پاسخ
  1. profile avatar
   پیله ور خرمالی گفته:

   تندخوانی در یک دوره ای که دوران طلایی کنکور کنکور بازی بود خیلی رو بورس بود اما بعد چون فقط جنبه درآمد زایی ش بود به زودی از ذهن ها پاک شد
   اما جالبه که شما روش های تند خوانی رو به صورت رایگان عرضه می کنید

   پاسخ

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.