ال ای جیمز

مروری بر زندگینامه ای . ال . جیمز ، به همراه لیست آثار و شرحی بر افکار و اندیشه هایش

 • ای ال جیمز

  اریکا میچل ، که همگان او را با نام ای . ال . جیمز می شناسند ، نویسنده و رمان نویس ادبیات اروتیک ، به تاریخ ۷ مارس ۱۹۶۳ در لندن انگلستان دیده به جهان گشود .

  این نویسنده ی بریتانیایی ، آثار ارزشمندی در زمینه ی ادبیات اروتیک دارد که علاوه بر مخاطبین انگلیسی زبان ، امروزه کل جهان طرفدار کارهای او می باشند. کتاب های او در ایران نیز به ترجمه رسیده است ، اما تا کنون هیچ مترجم رسمی بر روی کارهای او کار نکرده است .

  ال ای جیمز

  زندگینامه ای ال جیمز

  با این اوصاف ، بنا بر آنچه که آمار غیر رسمی به ما می گوید ، او در ایران نیز به مثابه خارج از کشور صاحب شهرت فراوان است. معروف ترین کتاب ها و داستان های او محدود به یک سه گانه به نام پنجاه طیف گری یا پنجاه طیف خاکستری می باشد که در این سه گانه کتاب های پنجاه سایه ی تاریک تر ، پنجاه سایه ی آزادی و گری دیده می شود .

  این مجموعه سه گانه موفق به فروش بیش از ۳۵ میلیون نسخه ای در آمریکا رسیده است و از پر فروش ترین کتاب های بازار جهان نیز می باشد ، چرا که بنا بر آخرین آمار رسمی در سال ۲۰۱۲ این کتاب توانسته است بیش از ۷۰ میلیون نسخه فروش در جهان داشته باشد که این امر یک رکورد در حوزه ی کاری ال. ای . جیمز محسوب می شود .

  ال ای جیمز

  ای . ال . جیمز همچنین موفق به ثبت رکوردهای بسیاری شده است که از این بین ، رکورد پر فروش ترین کتاب کاغذی در بریتانیا مهم ترین آن می باشد. وی توانسته است در سریع ترین زمان پس از انتشار کتاب های سه گانه اش ، رکورد سریع ترین فروش کاغذی کتاب در بریتانیا را جابجا کند .

  آمار دقیقی از ترجمه ی کتاب های او در جهان در دسترس نیست اما می توان گفت که به بیش از سیزده زبان به طور رسمی و حدود ۴۰ زبان به طور رسمی کتاب های ترجمه گردیده است و مخاطبین جهانی خاص خود را دارد. دیگر افتخارات وی در زمینه ی نویسندگی مربوط به سال ۲۰۱۲ و روزهای اوج کاری او می شود .

  ال ای جیمز

  ای . ال . جیمز در این سال موفق به کسب موفقیتی می شود که بسیار برای او مهم و تاثیر گذار بوده است. او در لیست صد چهره ی برتر و تاثیر گذار در دنیا در مجله ی تایمز قرار می گیرد و این امر به طور روز افزونی بر شهرت او می افزاید. اما بعد ، در همین سال بود که کارگردانان به سراغ کتاب او می روند و از کتاب او اقتباس سینمایی بعمل می آورند و از سه گانه ی او یک فیلم می سازند .

  پس از اینکه فیلم آثار او ساخته می شود ، جیمز در شهرت فراوانی غرق می شود و این باعث می شود که به فکر نوشتن آثار ارزنده تری بیفتد. اما بعد اگر بخواهیم کمی بیشتر به زندگی شخصی او بپردازیم ، باید این  چنین بگوییم که جیمز ، با نام اصلی ، اریکا میچل ، از مادری که اهل شیلی بود و پدری که در اسکاتلند زاده شده بود ، دیده به جهان گشود .

  پدرش یک عکاس ماهر بود و در بی بی سی فعالیت می کرد. این امر به نوع نگاه جیمز از دوران کودکی بسیار کمک کرد تا که او دنیا را در قاب های متفاوتی ببیند .

  ال ای جیمز

  ای ال جیمز در دوران مدرسه در دبیرستان وایکامب تحصیلاتش را به اتمام رساند. وی پس از اینکه دانشگاهش را به اتمام رساند به دانشگاه کنت ، که یکی از برجسته ترین دانشگاه های انگلستان  و در جنوب شرقی این کشور قرار دارد رفت و در انجا رشته ی تحصیلی تاریخ را برای خود انتخاب کرد .

  وی در دوره ی دانشگاه رخدادهای بسیاری را تجربه کرد و هر کدام از این رخدادها مقدمه ای شد که وی بتواند به بهترین شکل ممکن کسب تجربه برای نویسندگی کند. پس از اینکه دانشگاهش را تمام کرد ، در مدرسه ی فیلم و تلویزیون ملی ، شروع به کار کرد و سمت مدیر استودیو را بدست آورد .

  ای ال جیمز زندگی عاشقانه ای را با نایل لئونارد ، فیلم نامه نویس مطرح انگلیسی شروع کرد و هم اکنون نیز دو پسر حاصل و ثمره ی ازدواج آن ها می باشد. او با توجه به ثروت بسیاری که دارد ، زندگی ساده ای می کند و هیچ گاه اهل تجملات نبوده است .

  ال ای جیمز

  تمامی نوشته هایش از مردم عادی است و هیچگاه جز زبان مردم و احساسات مردم را به تصویر نکشیده است. او در باب نویسندگی و اتفاقات مربوط به آن می گوید که نقطه ی آغاز تحرکات من بعنوان یک نویسنده درست زمانی شکل گرفت که سریال های خون آشامی خصوصا سریال گرگ و میش را دیدم .

  او به شدت به این فیلم جذب شده بود و این امر برای او انگیزه ای شد که بتواند با نوشتن یک کتاب مفصل پاسخی به آن سریال ها بدهد .

  ای ال جیمز در همان دقیقه تصمیم گرفت که بنشینند و تمام کتاب های گرگ و میش را بخواند و سپس جوابی مفصل به تک تک بخش های آن بدهد و ادامه ی این رمان را به گونه ای که خود دوست دارد به رشته ی تحریر در بیاورد و تکمیل کند .

  حتی نکته ی جالبی که در باب رمان های او وجود دارد ، ذکر این نکته است که وی تمام رمان هایش را ابتدا به امر در کیندل آمازون ، بصورت اشتراکی به فروش می رساند و زمانی که اقبال بیش از اندازه ی مخاطبین را دید ، تصمیم به نشر آن ها گرفته است .

  ال ای جیمز

  ای ال جیمز در باب کتاب خود می گوید که  :

  انفجار علاقه به این کتاب مرا کاملاً غافلگیر کرد. تمام فانتزی‌های من آنجاست، همین . زمانی که هنوز در فن فیکشن دات نت فعال بود گفت: “من در ژانویه ۲۰۰۹ و بعد از پایان حماسه گرگ و میش شروع به نوشتن کردم و هنوز ادامه می‌دهم . من در اوت ۲۰۰۹ با فن فیکشن آشنا شدم. از آن زمان دو فیکشن نوشته‌ام و قصد دارم حداقل یک مورد دیگر هم بنویسم. بعد از آن… چه کسی می‌داند ؟ ” .

  ال ای جیمز

  جیمز در سال ۲۰۱۳ و در ماه آگوست ، زمانی که مجله ی فوربز ، لیست پر در آمد ترین نویسندگان جهان را به چاپ رساند ، در لیست حضور داشت و با ۹۵ میلیون دلار در آمد ، در صدر لیست قرار گرفته بود و رتبه ی اول را به خودش اختصاص داد. جیمز امروزه با توجه به ثروت بالایی که دارد ، بسیار عادی زندگی می کند و به هیچ وجه اهل تجملات نیست. او امروزه در سمت مدیر اجرایی تلویزیون فعالیت می کند .

  تا به کنون جوایز مختلفی را به دست آورده است که مشهور ترین آن جایزه ی کتاب سال بریتانیا بوده است. آخرین خبری که از وی در دسترس می باشد بر این قضیه دلالت می کند که وی در حال نوشتن کتاب جدیدی در سبک خود است و آن را تا پایان سال ۲۰۱۹ به نشر می رساند .

  ال ای جیمز

  آثار ای ال جیمز

  • پنجاه طیف گری
  • پنجاه طیف تاریک تر
  • پنجاه طیف آزادی
  • گری: پنجاه طیف گری به زبان کریستین

   

  سوالات متداول

   

  ۱- ای ال جیمز کیست ؟

  اریکا میچل ، که همگان او را با نام ای . ال . جیمز می شناسند ، نویسنده و رمان نویس ادبیات اروتیک ، به تاریخ ۷ مارس ۱۹۶۳ در لندن انگلستان دیده به جهان گشود .

  ۲- رکورد های ال جیمز در دوران نویسندگی را ذکر نمائید ؟

  • بنا بر آخرین آمار رسمی در سال ۲۰۱۲ این کتاب توانسته است بیش از ۷۰ میلیون نسخه فروش در جهان داشته باشد که این امر یک رکورد در حوزه ی کاری ال. ای . جیمز محسوب می شود .
  • رکورد پر فروش ترین کتاب کاغذی در بریتانیا که یکی از مهم ترین آنها می باشد .
  • در سریع ترین زمان پس از انتشار کتاب های سه گانه اش ، رکورد سریع ترین فروش کاغذی کتاب در بریتانیا را جابجا کرد .

  ۳- آثار ای ال جیمز را ذکر نمائید ؟

  • پنجاه طیف گری
  • پنجاه طیف تاریک تر
  • پنجاه طیف آزادی
  • گری: پنجاه طیف گری به زبان کریستین

   

  شاید این مطالب رو هم در حوزه نویسندگی دوست داشته باشید

  آموزش نویسندگی
  صد رمان برتر جهان
  تبلیغ نویسی
  نامه عاشقانه
  دریافت شابک
  انشانویسی
  خاطره نویسی
  قصه کودکانه
  چاپ کتاب

  امتیاز بدی، من انرژی می گیرم.شاد باشید و پرانرژی دوست عزیز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  0 پاسخ

  دیدگاهتان را بنویسید

  می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
  خیالتان راحت باشد :)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *