آنتونی رابینز
 • آنتونی رابینز

  آنتونی رابینز ، نویسنده ، بازیگر و یکی از بزرگترین اساتید موفقیت و خود شناسی در جهان به تاریخ ۲۹ فوریه ۱۹۶۰ دیده به جهان گشود .

  او یکی از بزرگترین نویسندگان حوزه ی کاری خودش یعنی موفقیت و خودشناسی است و از این رو می توان در زمره ی بزرگترین نویسندگانی که پا به این کره ی خاکی گذاشته اند یاد کرد و زندگی او را در این باب برای شما دوستان بیان کرد .

  از دوره ی کودکی آنتونی رابینز اطلاعات زیادی در دسترس نیست و خود نیز در این باره زیاد صحبت نکرده است ، اما زندگی او در دوره ی کودکی و نوجوانی زندگی بسیار پر از فقری بوده است و همیشه در فلاکت به سر می برده است .

  آنتونی رابینز

  زندگینامه آنتونی رابینز

  آنتونی رابینز خود در این مورد گفته است که درست زمانی که دیپلمش را گرفت به سراغ کارهای متفاوتی رفت که به هیچ وجه من الوجوه شایسته ی آن ها نبود و خودش نیز آن ها را دوست نداشت و به همین سبب نیز هیچگاه هیچ موفقیتی در زمینه ی کاریش کسب نکرد .

  از این رو باید گفت که او در واقع بیشتر عمر خود را در دوره ی جوانی به بطالت گذراند. زمانی که تنها ۲۲ سال سن داشت ، یک آپارتمان ۴۰ متری برای خودش گرفته بود که فوق العاده زندگی بی چیز و فقیرانه ای برای او بود .

  او در این باب می گوید که  :

  ” خانه ام آنقدر کوچک بود که برای شستن ظرف های غذا خوری ام به حمام می رفتم و آن جا این ظرف ها را می شستم ” .

  او گرفتاری های مالی بسیار داشت . در واقع زندگی اش به گونه ای شده بود که همیشه در قرض و بدهی غوطه ور بود. او علاوه بر اینکه به شدت از این گرفتاری ها رنج میبرد ، بسیار هم چاق بود .

  او پر خوری می کرد و این پر خوری های آنتونی رابینز جوان و صد البته بدبخت به قول خودش ، برایش دردسری درست کرده بود که حتی نمی توانست چند تا پله را بالا برود. او همیشه یا خواب بود با مشغول فلاکت و بدبختی خودش. اما در همه ی این دوران که سختی های مالی را پشت سر میگذاشت یک چیز را در درون خود باور داشت .

  آنتونی رابینز

  این که رویا پردازی می کرد و رویاهایش را گاه و بیگاه می نوشت. او دوست داشت که به بهترین خانه ها برسد . کنار زیباترین ساحل ها زندگی کند و این ها همه باعث شده بود که رویاهایش از او پیشی بگیرند اما او این رویاها را برای خود مقدس می دانست . گاه گاهی به گفته ی خودش عکس مجلات تاریخ گذشته که یک اتومبیل گران قیمت بود را روی دیوار همان خانه ی درب و داغان نصب می کرد و به این فکر می کرد که چه اندازه می تواند به این ماشین برسد و آن را با تمام وجودش براند .

  اما یک روز در نهایت تصمیم گرفت که با همه ی این گرفتاری ها مبارزه کند و اولین قدم این مبارزه را نیز مبارزه ی با چاقی خودش دانست. در واقع او احساس کرد که برای رسیدن به موفقیت باید ابتدا به امر مطالعه کند و این مطالعه ها به او شمای راه را بدهد .

  او اولین باری که به سوی کتاب های موفقیت رفت ، تمام مطالب این کتاب ها را با هم ضد و نقیض دید و همین باعث شد که به این فکر برسد که این کتاب ها به هیچ وجه راهی برای موفقیت او با نمی کنند .

  آنتونی رابینز

  از این رو به سراغ کاهش وزن رفت و برای این کار با خود فکر کرد که بهترین راه این است که به سراغ افرادی که وزن خوبی دارند بروند و نظرات آن ها را بداند. او توانست بدون رژیم و تنها با راهکارهای ذهنی افراد موفق در رسیدن به وزن متعادل و بدنی خوب ، وزن خود را حدود پانزده کیلو کم کند .

  آنتونی رابینز پس از اینکه توانست وزن خودش را کنترل کند به این مسئله رسید که او می تواند برای کارهای دیگر نیز تلاش کند . از این رو شروع به نوشتن کرد . برای خود برنامه ریزی کرد . جربیات مختلف را جمع آوری کرد و با یک رفتار شناسی درست راه و رسم رسیدن به موفقیت ها را برای خود ترسیم کرد .

  آنتونی رابینز در این دوره به یک اگاهی ویژه از ساختمان ذهنی انسان ها رسید و دریافت که ساختمان ذهنی انسان ها اصولا شبیه هم است و برای رسیدن به موفقیت تنها نیاز است که این ساختمان دچار تغییراتی شوند. از این رو او شروع به خواندن کتاب های روان شناسی مطرخ و شرکت در کلاس های اساتید کرد. تا که به یک شیوه ی بسیار مدون در باب خود رسید .

  آنتونی رابینز پس از کسب موفقیت در کارهای شخصی شروع به تدوین یک برنامه ی خاص روانی کرد که ابتدا به امر آن را برای ورزشکاران المپیک پیاده کرد و بعد از به دعوت ارتش آمریکا با نیروهای نظامی در این باب صحبت می کرد. اما بعد آنچه که او را در معرض شهرت بسیار قرار داد ، کتاب ها و همایش هایی بود که او برگزار کرد. او در باره ی نویسندگی می گوید که وقتی که انسان می نویسد ذهنش به پرواز در می آید و این پرواز ذهن دقیقا چیزی است که یک انسان برای رسیدن به موفقیت نیاز دارد. هر میزان که این ذهن بتواند این نوشته ها را در جای رفیع تری به پرواز در بیاورد ، آنگاه است که خواهیم دید به چه سان موفقیت ها نیز بزرگتر خواهد بود .

  آنتونی رابینز

  آنتونی رابینز در سال ۱۹۸۶ تجربیات خود را در سالهای متعدد در کتابی به نام به سوی کامیابی جمع آوری کرد. این کتاب یکی از ارزنده ترین کتاب های آمریکا شد و طی مدت کوتاهی پس از اینکه به زبان های دیگری نیز ترجمه شد به عنوان بهترین کتاب و پر فروش ترین کتاب حوزه ی موفقیت عرضه و در جهان نام گرفت .

  سال ۱۹۹۱ کتاب به سوی کامیابی دو منتشر شد که با عنوان فرعی نیروی عظیم درون را فعال کنید به ثمر رسید. این کتاب هم توانست پر فروش ترین کتاب سال شود و بدین ترتیب آنتونی رابینز تبدیل به یک نویسنده ی بسیار فعال و مشهور در جهان گردید. او در پشت جلد کتاب به سوی کامیابی می نویسد که  : “شما نیز مانند سایر افراد موفق جهان، می توانید به سوی کامیابی گام بردارید. می توانید به همه خواسته ها و آرزوهای خود در زندگی برسید. می توانید پدر یا مادری بهتر، دوستی صمیمی تر، همسری شایسته ، بازرگانی موفق تر، مدیری کاردان تر یا قهرمانی نیرومند تر باشید .

  آنتونی رابینز

  می توانید کلامی نافذ داشته باشید و با اشخاص، فوراً صمیمی شوید. می توانید جسمی سالم و اندامی متناسب داشته باشید.می توانید به کمک پنج کلید طلایی، به ثروت وخوشبختی برسید. می توانید ترس، نگرانی، افسردگی و یا هر نوع عادت نامطلوب را ازخود دور کنید. می توانید با اراده و مصمم باشید و حتی از روی خرمنی از آتش به سلامت عبور کنید “.آنتونی رابینز تا به کنون بیش از بیست جلد کتاب در مورد موفقیت ، مدیریت ، تجارت ، معامله گری و … نوشته است که همه ی این کتاب ها به زبان های مختلفی در جهان ترجمه شده اند و هم اکنون نیز در بازار کتاب ایران و جهان به عنوان پر فروش ترین کتاب ها در حال عرضه هستند .

  آنچه که باید در باب زندگی آنتونی رابینز آموخت تنها یک نکته است. او ذاتا یک نویسنده نبود و قطع به یقین از دل فلاکت و بدبختی هم کلاس های آموزش نویسندگی در نیامده است .

  آنتونی رابینز

  آنتونی رابینز تنها به این نکته و به این باور رسید که نویسندگی امری درونی است و نیاز به هیچ استعدادی ندارد. از این جهت سرگذشت خودش را تبدیل به یک کتاب کرد. اصلی که همیشه می گوییم این است که داستان زندگی شما بهترین بخش از ایده ها برای نوشتن یک کتاب است. آنتونی رابینز توانست در مدت کوتاهی تمام آنچه که در زندگی خویش تجربه کرده بود. حال فقر و بدبختی بود یا ثروت و خوشبختی را در یک راه حل ساده آن هم نوشتن بگنجاند و تبدیل به یک نویسنده ی معروف بشود.پس تنها می توان با انتخاب ساده ترین راه ها بهترین نتیجه ها را بدست آورد .

  اگر بخواهیم تنها در آمد های حاصل از نوشته های آنتونی رابینز را در نظر بگیریم و کارهای تجاری دیگر او را نیز فراموش کنیم باید بگوییم که او یک میلیاردر به تمام معنا است. پس به نویسندگی ایمان داشته باشید. در ایران و کشورهای دیگر بازار کتاب همیشه به یک سان برای نوشته های خوب جا باز می کنند. آنتونی رابینز هم اکنون در خانه ی بزرگ و مجللش در لب ساحل هایی که یک آرزوی آن را داشت ، مشغول گذران زندگی است .

  آنتونی رابینز

  آثار آنتونی رابینز

  • مهارت در بازی زندگی
  • افکار بزرگ
  • گام‌های بلند: تغییراتی کوچک، نتایجی بزرگ
  • قدرت شگرف بودن
  • قدرت نامحدود
  • تکنیک‌های ساده برای کنترل زندگی
  • رها سازی قدرت درون
  • ۳۶۵ گام تا موفقیت
  • به سوی کامیابی

  آنتونی رابینز

  مروری بر جملات قصار آنتونی رابینز

  • نخستین کلید آن است که بدانید چگونه با یاس و دلسردی مبارزه کنید. دومین کلید آن است که از پاسخ منفی نهراسید. سومین کلید آن است که بتوانید فشارهای مالی را تحمل کنید. چهارمین کلید این است که به آسایش خاطری که بدست می‌آورید قانع نباشید. پنجمین کلید این است که همیشه بیش از آنچه می‌گیرید بدهید.
  • قدم نخست: معیارهای خود را بالا ببرید. قدم دوم: عقاید زیان‌آور را تغییر دهید. قدم سوم: شیوه معمول کار را تغییر دهید.
  • اگر فکر می‌کنید شکست می‌خورید و یا پیروز خواهید شد در هر دو صورت درست اندیشیده‌اید.
  • ایجاد روندها چیزی به جز رهبری نیست.
  • زندگی خود را به صورت شاهکاری بی‌همتا درآورید.
  • آنچه سرنوشت ما را تعیین می‌کند، شرایط زندگی‌مان نیست بلکه تصمیم‌های ماست.
  • زندگی را همانگونه که هست بپذیرید و در این زمان است که آرزو محو می‌شود. سعی کنید همیشه شاد باشید بدون اینکه برای این شادی دلیل خاصی وجود داشته باشد و اینگونه‌است که به آرامش می‌رسید.
  • هر روز صبح غزالی در آفریقا بیدار می‌شود؛ او نیک می‌داند که باید تندتر از سریعترین شیر بدود و کشته نشود. هر روز صبح شیری در آفریقا بیدار می‌شود؛ او نیک می‌داند که باید تندتر از سریعترین غزال بدود تا از گرسنگی نمیرد. مهم نیست که شیر هستید یا غزال، بهتر است با طلوع خورشید دویدن را آغاز کنید.
  • درست در همان لحظه که دیگران ناامید می‌شوند، افراد موفق ادامه می‌دهند.
  • همیشه ۱۰ درصد از در آمد خود را پس انداز کنید.

  آنتونی رابینز

  سوالات متداول

  ۱- آنتونی رابینز کیست ؟

  آنتونی رابینز ، نویسنده ، بازیگر و یکی از بزرگترین اساتید موفقیت و خود شناسی در جهان به تاریخ ۲۹ فوریه ۱۹۶۰ دیده به جهان گشود .

  ۲- آنتونی رابینز در باب دوران جوانی خود چه می گوید ؟

  خانه ام آنقدر کوچک بود که برای شستن ظرف های غذا خوری ام به حمام می رفتم و آن جا این ظرف ها را می شستم .

  ۳- آنتونی رابینز در اولین اقدام برای نوشتن کتاب موفقیت به چه نتیجه ای رسید ؟

  او اولین باری که به سوی کتاب های موفقیت رفت ، تمام مطالب این کتاب ها را با هم ضد و نقیض دید و همین باعث شد که به این فکر برسد که این کتاب ها به هیچ وجه راهی برای موفقیت او با نمی کنند .

  ۴- آثار آنتونی رابینز را نام ببرید ؟

  مهارت در بازی زندگی – افکار بزرگ – گام‌های بلند: تغییراتی کوچک، نتایجی بزرگ – قدرت شگرف بودن – قدرت نامحدود – تکنیک‌های ساده برای کنترل زندگی – رها سازی قدرت درون – ۳۶۵ گام تا موفقیت -به سوی کامیابی

  ۵- سه جمله معروف از آنتونی رابینز را بنویسید ؟

  • قدم نخست: معیارهای خود را بالا ببرید. قدم دوم: عقاید زیان‌آور را تغییر دهید. قدم سوم: شیوه معمول کار را تغییر دهید .
  • اگر فکر می‌کنید شکست می‌خورید و یا پیروز خواهید شد در هر دو صورت درست اندیشیده‌اید .
  • ایجاد روندها چیزی به جز رهبری نیست .

  شاید این مطالب رو هم در حوزه نویسندگی دوست داشته باشید

  آموزش نویسندگی
  صد رمان برتر جهان
  تبلیغ نویسی
  نامه عاشقانه
  دریافت شابک
  انشانویسی
  خاطره نویسی
  قصه کودکانه
  چاپ کتاب

  امتیاز بدی، من انرژی می گیرم.شاد باشید و پرانرژی دوست عزیز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  0 پاسخ

  دیدگاهتان را بنویسید

  می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
  خیالتان راحت باشد :)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *