جیمز میچینر

مروری بر زندگینامه جیمز میچینر ، به همراه لیست آثار و شرحی بر افکار و اندیشه هایش

 • جیمز میچینر

  جیمز آلبرت میچینر ، نویسنده ی مشهور آمریکایی ، به تاریخ س فوریه ی سال ۱۹۰۷ دیده به جهان گشود .

  او تا به کنون بیش از ۴۰ کتاب نگارش کرده است و عمده ی کتاب های او رویکردی خانوادگی و با نگاهی به نسل ها و دهه های مختلف و تغییرات میان نسلی در جغرافیای مختلف بوده است .

  رویکرد او به تمامی رمان هایش یک رویکرد جهان شناسانه و تاریخی بوده است .

  اکثر کتاب های میچینر در بازار کتاب جهانی عنوان پر فروش ترین کتاب ها را به دست آورده اند و بسیاری از کتاب های او نیز تا به امروز بهترین کتاب ماه انجمن کتاب آمریکا شده اند. اما نکته ای که او را از تمامی نویسندگان متمایز میکند ، تحقیقات گسترده ای است که او برای هر کدام از کتاب هایش می کند .

  در واقع برتری و شهرت او برای پژوهش های دقیقی است که در پشت هر کدام از کتاب هایش نهفته است و وزن کتاب را بسیار وزین می کند .

  جیمز میچینر

  زندگینامه جیمز میچینر

  جیمز میچینر برای کتاب حکایت های اقیانوس آرام جنوبی برنده ی جایزه ی پولیتزر برای بهترین رمان شد . این جایزه که در سال ۱۹۴۸ برای وی به ارمغان آمد ، یکی از ارزشمندترین افتخارت عمر نویسندگی توست .

  کتاب حکایت های اقیانوس ارام جنوبی اولین کتابی بود که از میچینر به انتشار آمد و خیلی زود مشهور شد . از این کتاب تا به کنون اقتباس های بسیاری شده است اما مشهور ترین اقتباسی که از این کتاب صورت گرفته است یک اقتباس موسیقایی است که توسط گروه برادوی موزیکال صورت گرفته و رودجرز و هامارشتین آن را به ثمر رسانده اند .

  بعد از آن این اثر به شکل یک قیلم در سال های ۱۹۵۸ و ۲۰۰۱ در آمد و موفقیت عظیمی برای وی به لحاظ مالی پدید آورد. اما بعد اگر بخواهیم کمی بیشتر به زندگی او بپردازیم باید بگوییم که او در مصاحبه هایی که کرده است بارها به این نکته اشاره کرده است که او به صورت دقیق نمی داند که پدر و مادر او کیست و یا اینکه دقیقا در کجا متولد شده است .

  جیمز میچینر

  اما او توسط یک خانواده در پنسلوانیا رشد یافته است. میچینر تحصیلات خود را در دوره ی دبیرستان در دبیرستان دالی استون گذرانده و در سال ۱۹۲۵ از این مدرسه فارغ التحصیل گردید . بعد از به کالج سورثمور رفته و در آنجا به تحصیل پرداخته است  . او در این کالج بازی بسکتبال را آغاز می کند و یکی از اعضای تیم فی دلتا تتا می شود .

  او در سال ۱۹۲۹ مدرک لیسانس خود را در رشته ی زبان انگلیسی و تاریخ دریافت می کند . بعد از فارغ التحصیلی سفری به اسکاتلند می کند و در دانشگاه آندروس برای دو سال به تحصیل می پردازد. او بعد از آن به پنسلوانیا بر می گردد و به شغل تدریس در رشته ی انگلیسی در دبیرستان هیل می پردازد .

  از سال ۱۹۳۳ تا ۱۹۳۶ نیز به تدریس زبان انگلیسی در مدرسه ی جورج در نیوتون پنسوانیا می پردازد. او پس از آن به دانشگاه کلرادو ورود می کند و در رشته ی آموزش و تدریس ، مدرک فوق لیسانس خود را دریافت می کند .

  جیمز میچینر

  بعد از اتمام تحصیل او دوباره به دبیرستان ها بر می گردد و برای سالیان سال به تدریس زبان انگلیسی و تاریخ می پردازد. در سال ۱۹۳۵ میچینر با پاتی کان ازدواج می کند . میچینر در سال ۱۹۳۹ برای تدریس در دانشگاه هاروارد به عنوان استاد میهمان پذیرفته می شود اما این سمت را حدود یکسال می پذیرد و بعد از آن کناره گیری می کند و به انتشارات مک میلان می پیوندد تا که در زمینه ی مطالعات جامعه شناختی فعالیت کند تا که آنجا بحث ویرایش و تایید کتب را به دست گیرد .

  هر چند که جیمز میچینر از خدمت سربازی معاف شده بود اما اسم او در لیست اعضای نیروی دریایی آمریکا در جنگ جهانی دوم از سال ۱۹۴۱ تا سال ۱۹۴۵ وجود دارد. او تقریبا تمام اقیانوس آرام جنوبی را در این دوره پشت سر گذاشته است و همین مسئله باعث شد که وی تجربه ای بدست بیاورد که به دنبال آن کتاب حکایت های اقیانوس آرام جنوبی را به رشته ی تحریر در بیاورد .

  جیمز میچینر

  جیمز میچینر همچنین در سال ۱۹۶۰ جز شورایی از دموکرات ها بود که برای انتخاب جان اف کندی به عنوان سی و پنجمین رییس جمهور آمریکا فعالیت می کرد. همچنین در سال ۱۹۶۲ وی قصد بر آن می کند که به عنوان یک دموکرات برای نمایندگی در مجلس آمریکا کاندید شود اما از تصمیم خود منصرف می شود و در این باب می گوید که :

  ” یکی از بزرگترین اشتباهات من آن زمانی بود که قصد حضور در حزب دموکرات را داشتم . من بارها احساس کردم که خودم را در هیاهوی این مسئله گم کرده ام و هیچ چیزی نمی خواستم جز اینکه به میز کارم برگردم و کار نویسندگی ام را از سر بگیرم. ” .

  اما این مسئله هیچ گاه باعث نشد که او فعالیت سیاسی را کنار بگذارد ، چرا که او جسته و گریخته بارها به سراغ کارهای سیاسی رفته و در مسائل مربوط به آمریکا اقداماتی را داشته است. اما بعد ، اگر بخواهیم کمی در باب نویسندگی او صحبت کنیم و از منشا و تاریخ آن بگوییم ، باید به این نکته اشاره کنیم که او کار نویسندگی را از زمان جنگ جهانی دوم آغاز کرد .

  جیمز میچینر

  جیمز میچینر در جنگ حکم یک مباشر را برای افسران داشت و این مسئله باعث شده بود که بسیاری از اتفاقاتی که در جنگ می افتد را مورد نگارش قرار دهد. او بعد ها مجموعه ی یادداشت های خود را از جنگ که در اقیانوس آرام جنوبی تدوین کرده بود را به شکل یک کتاب در آورد و آن را در قالب کتاب حکایت های اقیانوس آرام جنوبی منتشر کرد .

  این کتاب که اولین کتاب او بود در سال ۱۹۴۷ و در زمانی که او تقریبا ۴۰ ساله بود به نشر رسید. و در سال ۱۹۴۸ نیز برنده ی جایزه ی پولیتزر گردید. همانطور که گفتیم از این کتاب تا کنون اقتباس های موسیقایی و سینمایی بسیاری شده است که مشهور ترین آن ها اقتباس گروه برادوی در نیویورک است که در سال ۱۹۴۹ صورت گرفته است .

  در سال ۱۹۵۰ کارگردان و تهیه ی کننده ی تلویزیونی باب مان ، از میچینر تقاضا می کند که بعنوان یک راوی برنامه ای را در تلویزیون آمریکا بر عهده بگیرد و در آن بر مبنای گفتارها و حکایت های کتاب حکایت های اقیانوس آرام جنوبی نوشته هایی داشته باشد و خودش نیز مجری و راوی آن برنامه ها باشد .

  جیمز میچینر

  جیمز میچینر ابتدا با انرژی این برنامه ها را شروع کرد اما در ادامه این برنامه یکی از شکست های سخت میچینر در دنیای حرفه ای شناخته شد ، چرا که تقریبا این برنامه کمتر از یک درصد از سهم ببینده های تلویزیون را به خود اخصتصا داده بود و این رقم شکست برنامه را تضمین می کرد.

  از آن پس او سعی کرد که جایگاهش را بعنوان یک نویسنده حفظ کند و به خلق کتاب هایی بپردازد که بیشتر با ساختار روحی او آشناست. از این رو دوباره نویسندگی را شروع کرد و تبدیل به یک نویسنده ی بسیار مشهور گردید . چیزی که در زندگی حرفه ای میچینر بسیار پر واضح است بحث محبوبیت او در تمام دوره های نویسندگی است .

  تقریبا می توان گفت که از اولین نسخه کتابی که وی چاپ کرده است تا به آخرین نسخه کتابش در این دنیا همگی از پرفروش ترین های آمریکا و جهان بوده اند . آنچه که آمارها به ما می گوید او بیش از ۷۵ میلیون نسخه از کتابش را در سراسر دنیا به فروش رسانده ست .

  جیمز میچینر سه بار در طول زندگی اش ازدواج کرد . نخستین بار در سال ۱۹۳۵ با پاتی کان که در سال ۱۹۴۸ از او جدا شد . در همان سال با دختری به نام وانگه نورد ازدواج کرد . اما بعد میچینر سومین همسر خود را در شیکاگو ملاقات کرد. او همسر دومش نورد را در سال ۱۹۵۵ طلاق داد و با دختری که در شیکاگو ملاقات کرده بود و نامش ماری یوریکو بود ازدواج کرد. ماریکو در سال ۱۹۹۴ فوت کرد و پس از آن میچینر دل به کس دیگری نبست .

  جیمز میچینر

  سال های آخر عمر میچینر به یک انزوا گذشت . او و همسرش در تگزاس زندگی می کردند . او به مدت سه سال در دانشگاه تگزاس دوره های آموزش نویسندگی را برگزار کرد که تنها برای یک سری از افراد خاص در قالب بورس تحصلی صادر شد و میچینر در این سه سال با آن ها شعر ، نمایشنامه نویسی ، داستان نویسی و دیگر قالب های ادبی را کار کرد. میچینر در سال های پایانی عمر از بیماری کلیه رنج می برد و در سال ۱۹۹۷ و در اکتبر این سال تصمیم می گیرد که به کل دیالیز را متوقف کند .

  او چهار سال بود که به کمک دیالیز زنده مانده بود . این تصمیم او در واقع به نوعی پذیرش مرگ و ترک جهان بود . در ۱۶ اکتبر ۱۹۹۷ او بر اثر نارسایی کلیه فوت می کند و با کوله باری از شهرت برای همیشه با جهان وداع می کند .

  جیمز میچینر

  آثار

  • حکایت های اقیانوس آرام جنوبی
  • آتش بهاران
  • بازگشت به بهشت
  • پلی در توکو ری
  • سایونارا
  • هاوایی
  • منبع
  • تگزاس
  • کارائیب
  • سفر
  • آینده ی علوم اجتماعی
  • صدای آسیا
  • جهان شناور
  • کیفت زندگی
  • شش روز در هاوانا
  • مکزیک گمشده ی من
  • جهان خانه ی من است
  • و ده ها اثر داستانی و غیر داستانی دیگر

  جیمز میچینر

  سوالات متداول

  ۱- جیمز میچینر کیست ؟

  جیمز آلبرت میچینر ، نویسنده ی مشهور آمریکایی ، به تاریخ س فوریه ی سال ۱۹۰۷ دیده به جهان گشود .

  ۲- جیمز میچیز چند کتاب نوشته است و زاویه دید او در نگارش هایش چیست ؟

  او تا به کنون بیش از ۴۰ کتاب نگارش کرده است و عمده ی کتاب های او رویکردی خانوادگی و با نگاهی به نسل ها و دهه های مختلف و تغییرات میان نسلی در جغرافیای مختلف بوده است .

  ۳- جایزه های جیمز میچینر را عنوان نمائید ؟

  جیمز میچینر برای کتاب حکایت های اقیانوس آرام جنوبی برنده ی جایزه ی پولیتزر برای بهترین رمان شد . این جایزه که در سال ۱۹۴۸ برای وی به ارمغان آمد ، یکی از ارزشمندترین افتخارت عمر نویسندگی اوست .

  ۴- اولین کتاب جیمز میچینر چه نام دارد ؟

  کتاب حکایت های اقیانوس ارام جنوبی اولین کتابی بود که از میچینر به انتشار آمد و خیلی زود مشهور شد .

  ۵- سه اثر از آثار جیمز میچینر را نام ببرید ؟

  حکایت های اقیانوس آرام جنوبی – آتش بهاران – بازگشت به بهشت

  شاید این مطالب رو هم در حوزه نویسندگی دوست داشته باشید

  آموزش نویسندگی
  صد رمان برتر جهان
  تبلیغ نویسی
  نامه عاشقانه
  دریافت شابک
  انشانویسی
  خاطره نویسی
  قصه کودکانه
  چاپ کتاب

  امتیاز بدی، من انرژی می گیرم.شاد باشید و پرانرژی دوست عزیز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  0 پاسخ

  دیدگاهتان را بنویسید

  می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
  خیالتان راحت باشد :)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *