ورونیکا راث

مروری بر زندگینامه ورونیکا راث ، به همراه لیست آثار و شرحی بر افکار و اندیشه هایش

 • ورونیکا راث

  ورنیکا راث ، نویسنده ی مشهور سه گانه ی سنت شکن ، به تاریخ ۱۹ آگوست ۱۹۸۸ در نیویورک دیده به جهان گشود .

  ورونیکا راث یکی از نویسندگان برتر تاریخ ادبیات آمریکا است و در حوزه های مختلف ادبیات داستانی فعالیت های چشم گیری داشته است .

  اما بعد اگر بخواهیم کمی بیشتر با زندگی او آشنا شویم باید این گونه بگوییم که او متولد نیویورک است و در ایلیونز دوران کودکی و نوجوانی خود را پشت سر گذاشته است .

  ورونیکا راث

  زندگینامه ورونیکا راث

  مادرش بارابار راس ، یک نقاش چیره دست بود و در شکوفایی استعداد های ورونیکا بسیار موثر واقع شد .

  ورونیکا راث کوچک ترین فرزند خانواده است و بجز خودش دو برادر و خواهر دیگر نیز دارد. پدر و مادر  او زمانی که او تنها پنج سال داشت ، تصمیم به جدایی می گیرند و از یکدیگر جدا می شوند .

  از آن تاریخ به بعد ، ورونیکا به همراه مادرش زندگی می کند . مادر او پس از طلاق ، یک مدیر و مشاور مالی به نام فرانک راس ازدواج می کند و زندگی خوبی را برای فرزندانش به ارمغان می آورد. برادر و خواهر راث ، هم اکنون در شیکاگو زندگی می کنند .

  ورونیکا راث درباره ی پدرش می گوید که :

   او اصالتا یک آلمانی لهستانی بود. کارش داشت ، اما همیشه از ما دور بود . اما من امروز می توانم بگویم که روابط بهتری با پدر خوانده ام دارم و این برایم کافی است .

  مادر بزرگ راث ، مدیر یک کمپ خودیابی بود و انسان های بسیاری را برای زیستن مجدد در این دنیا به لحاظ روحی تعلیم می داد .

  ورونیکا راث انسانی بسیار مذهبی بود و همین امر باعث شده بود که مادر ورونیکا به شدت از مذهب دوری کند .

  ورونیکا راث

  چرا که بنا بر آنچه که در خانواده اش گذشته بود ، همه چیز بر روی قوانین سخت گیرانه مذهبی پیش می رفت و این موجب آزار مادر راث شده بود .

  ورونیکا اما از این امر دروی نکرد و به حدی که کفایت امر می کرد ، با دین مسیحت آشنایی یافت .

  سعی کرد به سراغ تعالیم مسیحیت برود و در مدرسه نیز انجیل را فرا آموخت و هم اکنون نیز خود را یک معتقد به اصول دین مسیحیت می داند .

  راث ، دوران تحصیل راهنمایی را در مدرسه ی گرو سپری کرد و بعد ها از دبیرستان بارینگتون فارغ التحصیل شد. بعد از اینکه یک سال در کالج کارلیتون درس خواند ، به دانشگاه نورث وسترن منتقل شد و در رشته ی ” نویسندگی خلاق ” تحصیل کرد .

  او با یک عکاس به نام نلسون فیتچ در سال ۲۰۱۱ ازدواج کرد و با یکدیگر زندگی بسیار رویایی را ساختند .

  ورونیکا راث

  آنها هم اکنون با یکدیگر در شیکاگو زندگی آرامی را پشت سر می گذارنند. اما بعد ، آنچه که برای ما اهمیت دارد ، ماجرای نویسنده شدن اوست .

  همانطور که می دانید سه گانه ی سنت شکن مهم ترین اثر ورونیکا راث است و بخاطر این کتاب هم در جهان ادبیات بسیار مشهور گشته است .

  ورونیکا راث نخستین کتاب سه گانه ی سنت شکن را در زمانی که در تعطیلات زمستانی دانشگاه بود نوشت  و بعد از به پایان رساندن آن به دنبال یک مدیر برنامه ی ادبی گشت و توانست کتابش را منتشر کند .

  ورونیکا راث

  او ابتدا به امر به هیچ وجه به این فکر نمی کرد که بتواند موفق شود و کتابش فروش بی نظیری کسب کند ، اما زمانی که نام کتابش را در زمره ی پر فروش ترین کتاب ها دید ، تصمیم گرفت که نویسندگی را برای همیشه دنبال کند .

  او در سال ۲۰۱۰ حق تالیف کتابش را به ناشر فروخت و به دنبال آن نیز در میانه ی سال ۲۰۱۱ حقوق مربوط به ساخت فیلم این اثر را به یک کارگردان فروخت و بدین طریق توانست سرمایه ی بسیاری برای زیستن راحت در این دنیا و پرداختن به نویسندگی دست و پا کند .

  ورونیکا راث

  بعد از موفقیت کتاب نخست ، وی کتاب دومش را نیز به بازار عرضه کرد. در آماری که به دست رسیده است ، ذکر شده است که دو رمان نخست او توانسته است ، بیش از پنج میلیون نسخه فروش در سراسر جهان داشته باشد .

  البته آخرین آمار فروش کتاب او مربوط به سال ۲۰۱۳ می باشد. ساخت فیلم سنت شکن که پیش از این راث حقوقش را به کمپانی سامیت فروخته بود ، از سال ۲۰۱۳ آغاز شد و در مارچ ۲۰۱۴ به پرده های نمایش رسید .

  این فیلم توانست رکورد فروش را در آن سال جابجا کند و به یکی از فیلم های پرطرفدار دوران خود تبدیل شود .

  این فیلم پس از مدتی تبدیل به یک سریال شد و فصل های مختلف آن با اقتباس دیگر جلدهای کتاب سنت شکن ساخته شد. او همچنین علاوه بر رمان نویسی به کار نوشتن داستان کوتاه نیز مشغول است .

  ورونیکا راث

  او چهار داستان کوتاه دارد که از زاویه ی دید توبیاس ایتون نوشته شده است.  ” انتقال ”  ، اولین داستان کوتاهی است که از میان این چهار داستان به نشر رسید .

  آنچه که مولفه ی تمام کارهای راث می باشد ، این است که وی تماما سبک و سیاق کتاب سنت شکن را در همه ی کارهایش رعایت می کند و به آن پایبند است .

  ورونیکا راث هم اکنون یکی از ثروتمند ترین نویسندگان آمریکا می باشد و طبق آخرین اخباری که از این نویسنده به دست ما رسیده است ، وی در حال کار کردن بر روی مجموعه ی جدیدی است که نگارش آن دو سالی است که به طول انجامیده است .

  ورونیکا راث

  آثار ورونیکا راث

  • سنت شکن
  • هم پیمان
  • شورشی
  • فور

  ورونیکا راث

  مروری بر آثار ورونیکا راث

  ورونیکا راث ، در ادبیات آمریکا یک نابغه محسوب می شود. کتاب های او دارای تصویر سازی های بی نظیر است و قلم او ، قلمی بسیار چالشی می باشد .

  در واقع خواننده در حین خواندن کتاب او با چالش های درونی ای مواجه می شود که برای ادامه ی کتاب باید ابتدا به آن ها پاسخ دهد .

  این سبک از نگارش رمان او ، در جهان بسیار با اقبال روبرو شد و همین امر باعث شد که ورونیکا راث در زمره ی بهترین نویسندگان و پر فروش ترین نویسندگان ادبیات جهان قرار بگیرد .

  در ادامه بخش هایی از رمان سنت شکن نوشته ی ورونیکا راث که یکی از پر فروش ترین رمان های جهان می باشد را با هم مطالعه می کنیم :

  • ممکن است عاشقت شده باشم. کمی لبخند می‌زند. اما صبر می‌کنم تا اول مطمئن شوم، بعد آن را بگویم.
  • نکته، نترس شدن نیست. این کار غیرممکن است. هدف، آموختن کنترل ترس و رها شدن از آن است.
  • گاهی اوقات، گریه کردن و خندیدن تنها گزینه‌های باقی مانده هستند، و الان خندیدن احساس بهتری است.

  ورونیکا راث

  سوالات متداول در خصوص زندگینامه ورونیکا راث

  ۱- ورونیکا راث کیست ؟

  ورنیکا راث ، نویسنده ی مشهور سه گانه ی سنت شکن ، به تاریخ ۱۹ آگوست ۱۹۸۸ در نیویورک دیده به جهان گشود . ورونیکا راث یکی از نویسندگان برتر تاریخ ادبیات آمریکا است .

  ۲- مهمترین آثار ورونیکا راث چیست ؟

  از مهمترین آثار ورونیکا راث می توان به سنت شکن – هم پیمان اشاره نمود .

  ورونیکا راث

  شاید این مطالب رو هم در حوزه نویسندگی دوست داشته باشید

  آموزش نویسندگی
  صد رمان برتر جهان
  تبلیغ نویسی
  نامه عاشقانه
  دریافت شابک
  انشانویسی
  خاطره نویسی
  قصه کودکانه
  چاپ کتاب

  امتیاز بدی، من انرژی می گیرم.شاد باشید و پرانرژی دوست عزیز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  0 پاسخ

  دیدگاهتان را بنویسید

  می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
  خیالتان راحت باشد :)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *