ورا بریتین

مروری بر زندگینامه ورا بریتین ، به همراه لیست آثار و شرحی بر افکار و اندیشه هایش

 • ورا بریتین

  ورا بریتین ، نویسنده و شاعر شهیر بریتانیایی ، به تاریخ ۲۹ دسامبر ۱۸۹۳ چشم به جهان گشود .

  ورا بریتین یک پرستار ، یک مددکار اجتماعی و یک صلح جو بود که شاعری نیز می کرد و شعرش انعکاس تمام اندیشه های کاری و زندگی اجتماعی اش بود .

  مشهور ترین اثر او کتابی است تحت عنوان عهد جوانی که در سال ۱۹۹۳ به انتشار رسید و یکی از پرفروش ترین کتاب های دوران خود بود .

  ورا بریتین

  زندگینامه ورا بریتین

  او در این کتاب خاطرات و تجربیات شخصی خود از جنگ جهانی نخست را که خود در آن به عنوان یک صلح جو دست به سفری جهانی زده بوده است را به تصویر می کشد. او در نیوکاسل متولد شد. پدرش یک تولید کننده کاغذ بود و مادرش نیز در حوزه ی تجارت و تولید محصولات کاغذی فعالیت می کرد. زمانی که تنها ۱۸ ماهه بود خانواده اش به مکلسفید مهاجرت می کنند و زمانی که او یازده ساله بوده است دوباره مهاجرتی به دربی شایر داشته اند .

  ورا بریتین از دار دنیا یک برادر داشت به نام ادوارد که بسیار به او نزدیک بود و روزگار کودکی و نوجوانی را با او سپری کرد. او در سن سیزده سالگی به مدرسه ای در کینگز وود می رود که تحت مدیریت عمه اش اداره می شود .

  ورا بریتین ، ابتدا به امر در زمینه ی مطالعات ادبی با مخالفت پدرش روبرو می شود. در واقع ورا عاشق ادبیات انگلستان بوده و به شدت به خواندن ادبیات انگلستان و همچنین نوشتن و سرودن علاقمند بوده است .

  اما به هر طریق ، پدرش مخالف این امر بوده و احساس می کرده است که این امر به نوعی وقت تلف کردن است. با این اوصاف ، او به کالج سومر ویل در آکسفورد می رود و با تاخیری یکساله ، مدرک خودش را در تابستان ۱۹۱۵ در رشته ی ادبیات انگلستان دریافت می کند .

  ورا بریتین

  او در همین سال مشتاق به فعالیت های داوطلبانه می شود و کار خودش را به عنوان یک پرستار در جنگ جهانی اول آغاز می کند .

  او ابتدا در بوکستون و بعد ها در لندن و حتی در فرانسه به این کار مشغول می شود. اما جنگ برای او که پرستار جنگ زدگان بود ، آنچنان روی خوشی نداشت. او چندین دوست نزدیک و ادوارد برادری که جان ورا به او وابسته بود ، در جنگ کشته می شوند و این بزرگترین آسیب را به لحاظ روحی به او وارد می کند. نامه هایی که ورا به ادوارد و دیگر دوستانش در طول جنگ و پیش از آن ارسال کرده بود بعد ها در کتابی به صورت مستند چاپ می شوند .

  کتابی که نامش : ” نامه هایی از نسل گمشده” می باشد.  هر کدام از این نامه ها به گونه ای تاریخ شفاهی جنگ جهانی اول را نیز به تصویر می کشد. ورا بریتین پس از اینکه جنگ جهانی اول تمام می شود به آکسفورد بر می گردد و در رشته ی تاریخ شروع به مطالعه می کند و پس از مدتی به این نتیجه می رسد که با تمام اتفاقاتی که در طول جنگ افتاده است ، زندگی در انگلستان برایش به شدت مشکل است .

  از این رو با تمام سختی های روحی ، دست به فعالیت های ادبی می زند. او این میان با دوستی به نام وینفرد هالتبی آشنا می شود و این دو در کنار یکدیگر تصمیم می گیرند که فعالتی را جدی در جهت رشد ادبیات انگلستان آغاز کنند که البته این فعالیت نیز با مرگ هالتبی خاتمه می پذیرد. ورا در سال ۱۹۲۵ با جورج کاتلین که یک دانشمند حوزه ی سیاست بود ازدواج می کند .

  ورا بریتین

  حاصل این ازدواج برای این زوج ، فرزند پسری به نام جان بریتین کاتلین بوده است که رابطه ی بسیار سختی با ورا برقرار می کند اما خود به تنهایی هنرمند و نقاش معروفی می شود .

  بعد از آن دختر ورا در سال ۱۹۳۹ به دنیا می آید. او نیز هم اکنون یکی از فعالان سیاسی و ادبی دوران می باشد و در حزب آزادی خواه فعالیت می کند .

  اما بعد نخستین رمانی که از ورا بریتین منتشر شد رمانی بود تحت عنوان جزر و مد تاریک که بسیار نیز مورد اقبال قرار گرفت. اما اوج نویسندگی و مهارت ورا بریتین در کتابی تحت عنوان عهد جوانی به نمایش گذاشته شد .

  جایی که وی توانست در سال ۱۹۳۳ لقب پر فروش ترین نویسنده را در انگلستان از آن خود کند. ماجرای این رمان ، بسیار جنجالی بود. در واقع ورا بریتین در دوره ی جنگ جهانی اول اقدام به فعالیت های صلح طلبانه می کند .

  ورا بریتین

  ورا بریتین به پرستاری می پردازد. به کمک به آسیب دیدگان جنگی می پردازد .

  در انجمن های حمایت از توقف جنگ مشغول به کار می شود و این مسئله برای او سفرهای بسیاری را رقم می زند. مجموعه این تجربه ها در کتاب عهد جوانی خلاصه می شود و تبدیل به یکی از کتب چند بعدی که هم تاریخ ، هم جامعه و هم احساسات مردم در زمان جنگ را نشان می داده است ، می گردد .

  آنچه که نوشته های ورا بریتین را تبدیل به نوشته هایی پر احساس می کند این است که ورا از اعماق قلب و احساس خود می نویسد و نوشته هایش خیال نیست ، بلکه آن چیزی است که وی در این دنیا تجربه کرده است و این مسئله به نوشته هایش رنگی دیگر می بخشد .

  رمان بعدی ورا که در سال ۱۹۳۶ به انتشار می رسد رمانی است تحت عنوان دارایی های محترم .

  ورا بریتین

  در واقع این کتاب مربوط به شکست در یک رابطه عاطفی می شود. این رمان یک احساس بسیار ناب در دل خود دارد و به تعریفی جدید از عشق و دوستی های این جهان می پردازد که نظیر آن شاید کمتر در رمان های انگلیسی دیده شود .

  ورا بریتین در این کتاب به مسائل مختلفی اشاره می کند ، از جمله این که در این کتاب نقش برادر خود را دوباره زندگی می کند و به مرگ او اشاره ای دارد که بسیار لحظات غم انگیزی را در دل داستان ایجاد می کند .

  ورا بریتین در دهه ی ۱۹۲۰ سخنران سازمان ملل می شود و بعد ها به سازمان صلح بین الملل و شورای معاهده ی صلح می پیوندد و فعالیت های گسترده ای در آن به ثمر می رساند .

  در واقع یک بخش از زندگی ورا بریتین که بسیار بر روی نویسندگی او نیز تاثیر گذاشته است ، مربوط به فعالیت های صلح طلبانه ی او می شود .

  ورا بریتین در جریان این فعالیت ها ، به گونه ای به یک رشد روحی می رسد .

  ورا بریتین

  او سفرهای بسیاری را تجربه می کند و در برابر هر کدام از این سفرها تجربیات گران بهایی کسب میکند که در تک تک کلماتی که بر روی کاغذ می آورد می توان ردی از آن دید .

  ورا بریتین در دهه ی ۱۹۳۰ و در ادامه ی فعالیت های صلح طلبانه به نویسندگی در مجله ی صلح می پردازد. او در این مجله سال ها فعالیت می کند و در سال های بعد از آن به یکی از اعضای ثابت این مجله و شورای تحریریه ی آن می پیوندد .

  اوج فعالیت های او در زمینه ی نویسندگی در باب صلح مقالات تندی بوده است که در دهه ی ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ در باب آپارتاید و استعمار گری می نویسد .

  در نوامبر ۱۹۶۶ ، حادثه ای بس عجیب برای او رخ میدهد. او در خلال یکی از صحبت های صلح جویانه و انتقاد به وضعیت پر ستم بعضی از دولت ها ، با یکی از مخالفین درگیر می شود و به او حمله می کنند .

  این حمله باعث می شود که دست چپ او از چند ناحیه دچار شکستگی شود و انگشتان دست راستش نیز بعبارتی خرد شوند. این مسئله بسیار بر روی فعالیت های او تاثیر می گذارد .

  چرا که این آسیب به شدت مخالف فعالیت های صلح دوستانه ی او بود و این مسئله یک سردرگمی در او ایجاد می کند و فشار روحی بسیاری را بر او تحمیل می کند .

  اما بعد ورا با کارنامه ای پر افتخار که همگی در جهت رشد ادبیات و صلح در جهان بوده است ، به تاریخ ۲۹ مارچ ۱۹۷۰ برای همیشه جهان را بدرود می گوید .

  ورا بریتین

  آثار ورا بریتین

  • عهد جوانی
  • جزر و مد تاریک
  • دارایی های محترم
  • عهد دوستی
  • بذر آشوب
  • عهد تجربه
  • تواریخ جوانی
  • نامه هایی از نسل گمشده

  ورا بریتین

  مروری بر آثار و اندیشه های ورا بریتین

  ورا بریتین را نمی توان یک نویسنده ی عادی خطاب کرد ، او را باید نابغه ای در بیان احساسات و تجربیات در زندگی دانست  . تمامی نوشته ها و اشعاری که از او به جای مانده است ، حامل پیامی است به نام انسانیت. او تمام تجربیات زندگی خودش را در واقع به گونه ای خودش را به رشته ی تحریر در آورده است و به همین دلیل یکی از پر مخاطب ترین نویسندگانی است که تاریخ نویسندگی به خود دیده است. بد نیست یکبار دیگر این درس از کتاب تابلوهای راهنمای رمان نویسی را با هم مرور کنیم که بهترین ایده برای هر نویسنده ای داستان زندگی خودش است. ما انسان ها شاید ایده های بسیاری در ذهن داشته باشیم که ترس از تکراری بودن آن ها مانع از نوشتن ما شود ، ولیکن زمانی که داستان زندگی خودمان را بنویسم ، آنگاه دیگر نوشته ای منحصر بفرد خلق کرده ایم که به هیچ گونه نمی توان به آن خللی وارد کرد. در ادامه شعری از ورا بریتین به نام ایستگاه سنت پانکراس را به ترجمه ی مترجم گرامی مستانه مقدم مطالعه می کنیم :

  بوسه ای شیرین و طولانی لبانم را فشرد

  تپش های کوبنده قلبت لحظه ای آرام شد

  هنگامه ی جدایی ما از راه رسید

  وهمه چیز تمام شد.

  با حرکت ناگاه قطار

  جهان یکباره تاریک گشت

  گرچه خورشید همچنان می درخشید

  واپسین نگاه مبهم من با چشمان گریان اندوهناک

  و عزیمت تو .

  ورا بریتین

  سوالات متداول در خصوص زندگینامه ورا بریتین

  ۱- ورا بریتین کیست ؟

  ورا بریتین ، نویسنده و شاعر شهیر بریتانیایی ، به تاریخ ۲۹ دسامبر ۱۸۹۳ چشم به جهان گشود . ورا بریتین یک پرستار ، مددکار اجتماعی و یک صلح جو بود که شعرهم می سرود .

  ۲- مهمترین آثار ورا بریتین چیست ؟

  از مهمترین آثار ورا بریتین می توان به عهد جوانی – جزر و مد تاریک – دارایی های محترم اشاره نمود .

  شاید این مطالب رو هم در حوزه نویسندگی دوست داشته باشید

  آموزش نویسندگی
  صد رمان برتر جهان
  تبلیغ نویسی
  نامه عاشقانه
  دریافت شابک
  انشانویسی
  خاطره نویسی
  قصه کودکانه
  چاپ کتاب

  امتیاز بدی، من انرژی می گیرم.شاد باشید و پرانرژی دوست عزیز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  0 پاسخ

  دیدگاهتان را بنویسید

  می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
  خیالتان راحت باشد :)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *