• زندگینامه جیمز مالاهان کین تاریخ نویسندگی ، فراز و نشیب های فراوانی را پشت سر گذاشته است .

  زندگینامه جیمز مالاهان کین در پس هر فراز و فرود این دشت ، نام هایی نهفته است که هر کدام برگی از هویت و شناسنامه ی نویسندگی در سر تا سر جهان را رقم زنده اند .

  مطالعه ی تاریخ زندگانی آنان و سیری در احوالات و آثار آنها ، نمایی هر چند کوتاه و گذرا ، اما عمیق و قابل تامل به ما هدیه می کند .

  در دل هر یک از کلمات آنان ، گنجینه ای از رازها و معانی نهفته است و در پیاپی سطور پربار آنان ، رازهایی برای نویسندگان .

  قصد ما همگام شدن و سفر به زمانه و زندگی آنان است تا با ذهن و زبان آنان بیش از پیش آشنا شویم و از این هم صحبتی ها خوشه ای چند پی توشه ی نویسندگی خود برداریم .

  مطلب پیشنهادی : قانون جذب

  مطلب پیشنهادی : کلیپ انگیزشی

  مطلب پیشنهادی : هدف چیست

  در این برهه از زمان، دفتر زندگانی ” جیمز کین ” ، نویسنده انگلیسی و خالق اثر جاودانه “پستچی همیشه دو بار زنگ میزند” را ورق می زنیم به امید آنکه برگی چند به یادگار نصیب دوستداران خود کند .

  جیمز مالاهان کین

  زندگینامه جیمز مالاهان کین

  جیمز مالاهان کین ، در ۱ جولای سال ۱۸۹۲ در آمریکا متولد شد. و یکی از برترین روزنامه نگاران و نویسندگان آمریکایی است که آوازه ی شهرتش چه در نوشتن مقالات بسیار مستحکم و جه در نوشته های ادبی اش به گوش جهانیان رسیده است. جیمز کین ، علاوه بر نویسندگی یکی از شخصیت های بزر و تاثیر گذار در سینما نیز بود و بسیاری از آثار او تا به امروز بارها و بارها در سینما به روی صحنه رفته است و کارگردانان بزرگی از روی آثار او اقتباس های سینمایی صورت داده اند.کین در یک خانواده ی کاتولیک ایرلندی به دنیا در مریلند به دنیا آمده است.

  پدرش یکی از برترین اساتید و معلمین شهر بود و مادرش نیز به هنر خوانندگی در اپراها مشغول بود. این پیش زمینه ی خانوادگی به او این امکان را داد که در فضایی فرهنگی رشد کند و درک درستی از هنر و ادبیات را در خود به کمک شرایط خانوادگی نهادینه کند. او در دوران کودکی ، عاشق موسیقی می شود و علاقه به موسیقی را از مادرش به ارث می برد.

  اما میل او برای خواننده شدن و تلاش های او برای خوانندگی در اپراها با شکست روبرو می شود ، چرا که مادرش به او می گوید که صدایش مناسب آواز خواندن نیست. کین ، در سال ۱۹۱۰ از کالج واشنگتن ، که پدرش یکی از مدیران آن بود ، فارغ التحصیل می شود. در سال ۱۹۱۴ ، کین تصمیم می گیرد که نویسنده شود. او تصمیم می گیرد که کارش را با روزنامه نگاری آغاز کند.از این رو وی شروع به نوشتن برای روزنامه ی ” بالتیمور فردا ” می کند. پس از آن کین به ارتش آمریکا رفته و یک سال پایانی جنگ جهانی نخست را در جبهه های جنگ پشت سر می گذارد. وی در آنجا نیز برای مجله ی ارتش ، مطالبی را به رشته ی تحریر در می آورد.

  پس از اینکه وی به آمریکا باز می گردد ، روزنامه نگاری را دوباره از سر می گیرد و برای روزنامه ای چون ” نیویورک ورلد ” قلم می زند. همچنین برای یک نشریه ی دیگر به نام ” آمریکن مرکوری ” گاه و گاه نمایشنامه ، داستان و شعر به رشته ی تحریر در می آورد. اما بعد ، نخستین رمان خود را با نام ” پستچی همیشه دو بار زنگ می زند ” ، در سال ۱۹۳۴ به انتشار می رساند. و دو سال بعد از این کتاب ، رمان سریالی ” پاداش دو برابر ” را برای مجله ی آزادی به ثمر می رساند. وی با نوشتن کتاب “پستچی همیشه دو بار زنگ می زند ” ، تبدیل به یکی از بزرگترین نویسنده های جهان می شود و کتابش با اقبال خوبی از سوی منتقدین ادبی و همچنین ادبیات خوانان جهان روبرو می شود .

  چند سال بعد ، وی به فکر کار جدیدی در حوزه ی ادبیات می افتد. همانطور که پیش تر گفتیم ، وی از کودکی عاشق اپرا بود و دوست داشت که یک خواننده ی اپرا شود ، اما بنا بر محدودیت های صدایی این کار را کنار گذاشت .

  با این اوصاف عشق به اپرا باعث شد که وی کار بعدی اش را به نام ” یک قطعه ی عاشقانه ” ، در باب یک خواننده ی اپرا مورد نگارش قرار دهد. این رمان در باب خواننده ی اپرایی است که صدایش را از دست داده است .

  اما این آخرین مقصد برای کین جوان نبود. او پس از آن چندین رمان و داستان دیگر منتشر می کند که همگی به طور مشخص با یک حلقه ی مرکزی و آن هم موسیقی و اپرا مورد نگارش قرار گرفته اند. وی همچنین سالیان بسیاری را با ایده ی طرح حمایت از نویسندگان و حقوق کپی رایت در آمریکا سپری کرد و سعی کرد که مبارزات بسیاری را دراین زمینه به منصه ی ظهور بگذارد که متاسفانه از او حمایت نشد و وی آن برنامه را به کل کنار گذاشت.

  کین در سال ۱۹۱۹ با ” مری کلاف” ازدواج کرد. اما این ازدواج به سرانجام خوشی نرسید و به طلاق انجامید. مدت زیادی از طلاقش نگذشته بود که با دختری دیگر به نام الینا ازدواج نمود. کین هیچوقت فرزندی از خود نداشت ، اما به دو فرزندی که الینا از ازدواج سابق خود داشت بسیار احترام می گذاشت و آن ها را دوست داشت و به آن ها نزدیک بود .

  در سال ۱۹۴۴ ، کین سومین ازدواجش را با یکی از بازیگران مطرح سینما به نام ” آیلین پرینگل ” به ثمر می رساند.اما هنوز دو سال از ازدواجشان نگذشته بود که به دلیل عدم تفاهم از یکدیگر طلاق می گیرند .

  کین آخرین و چهارمین ازدواجش را با فلورانس مکبث صورت میدهد که تا آخرین لحظات عمر خویش با او بود و او را دوست می داشت. کین تا سن ۸۵ سالگی همچنان می نوشت. او کتاب های بسیاری را از دهه ی ۴۰ شروع به نشر کرد اما هیچکدام به اندازه ای که نخستین کتاب های او فروش رفتند و او را به شهرت رساندند ، فروش نرفت و با اقبال نیز مواجه نشد. کین در سال ۱۹۶۶ برای همیشه دنیا را ترک گفت.

  آثار جیمز مالاهان کین

  • پستچی همیشه دوبار زنگ می زند
  • پاداش دو برابر
  • یک قطعه ی عاشقانه
  • مردان متعصب
  • زنان پر گناه
  • همسران جادویی
  • پایان رنگین کمان
  • میلدرد پیرس

  شاید این مطالب رو هم در حوزه نویسندگی دوست داشته باشید

  آموزش نویسندگی
  صد رمان برتر جهان
  تبلیغ نویسی
  نامه عاشقانه
  دریافت شابک
  انشانویسی
  خاطره نویسی
  قصه کودکانه
  چاپ کتاب

  شاید این ها را هم دوست داشته باشید

  تصویر نویسنده آموزش نویسندگی

  نویسنده   : محمدرضا تیموری

  عشق و علاقه به رشد و موفقیت و رسیدن به سطح والای لیاقت ها را مهمترین اصل در رسیدن به خواسته ها می دانم

  0 پاسخ

  دیدگاهتان را بنویسید

  می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
  خیالتان راحت باشد 🙂

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  امتیاز بدی، من انرژی می گیرم.شاد باشید و پرانرژی دوست عزیز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای